Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Wygląda "kopczyk" ??


Marusz75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem użytkowinikiem pieca na eko-groszek i wiele już słyszałem, że węgiel powinien palić się na retorcie tworząc kopczyk. Mnie nigdy nie udało się tak ustawić pieca. Czy szanowni forumowicze mogliby umieszczać zdjęcia swoich palenisk ? Pokażcie jak palą się Wasze kotły:)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszony czas podawania lub skrocona przerwa w podawaniu wegla i kopczyk bedzie wiekszy. Taka jest moja opinia wynikajaca z praktyki:)

Oczywiscie bez przesady, czyli trzeba obserwowac czy w popielniku nie ma kawalkow niespalonego wegla.

jesli nie masz kopczyka a pali sie dobrze to podawanie zwieksz o 1s przy pracy i bedzie ok

tylko naqpisz jakie masz teraz ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem już wszystkich ustawień. Węgiel nie spalał się do końca lub powstawały spieki. W tej chwili jestem przekonany, że mam kiepski eko-groszek. Moje ustawienie w trybie pracy:

podawanie 11s, nadmuch 79. Wiem, że to dziwne ale to ustawienie jest bardzo optymalne.

 

Jutro postaram się wkleic zdjęcia tego co się dzieje na retorcie, bo nie wiem jak to nazwać :D Może ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem już wszystkich ustawień. Węgiel nie spalał się do końca lub powstawały spieki. W tej chwili jestem przekonany, że mam kiepski eko-groszek. Moje ustawienie w trybie pracy:

podawanie 11s, nadmuch 79. Wiem, że to dziwne ale to ustawienie jest bardzo optymalne.

 

Jutro postaram się wkleic zdjęcia tego co się dzieje na retorcie, bo nie wiem jak to nazwać :D Może ktoś pomoże.

mam wrazenie ze masz stała retordea nie ruchomą to tak spieki moga byc dmuchawa na max inapewno bedzie dobrze tylko ujcie do komina przymnknij podawanie czestrze ale nie przkraczajace 7s czyli np podawanie 7s przerwa 25 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nastawa jest nieco inna mianowicie podawanie paliwa 11sekund ,przerwa 30sekund . Wentylator pracuje caly czas nastawa 40% , wlot do wentylatora otwarta na ca 25% , Spieki sa ale nie jest ich duzo ca 15% . Kopczyk powstaje do koncy procesu grzania na wysokosc ca1,5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja walczyłem z ustawieniami sterownika lider 4 dni, fakt ze ego groszek lichy nie ma odpowiedniej kaloryczności, ale spala sie.

I tez próbowałem juz wszystkich ustawieńi jak narazie od wczoraj pali sie w miare ok, bo przymkłem dmuchawe, wczesniej za duzo powietrza dostawał i zdmuchiwał mi na obrzeżach palnika żar, i paliło sie tylko na srodku kopczyka

Moje ustawienia:

Temp zadana 50stopni

czas podawania 15 sek

czas przerwy w podawaniu 85 sek

dmuchawa 15% ( uchylona w 10%)

ogien ma kolor białawo zółty, i swoimi językami otacza deflektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.