Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Kociołka Defro


Voltare

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej wybrać żeby był na zimy :-) :-) ;-) O Defro to każdy coś słyszał i ma kilku znajomych którzy je mają ale Zielke to np. w moich rejonach chyba nikt nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trzeba dodać od razu po ociepleniu płytę gipsową?

Jeżeli to poddasze planujesz kiedykolwiek zamieszkać to chociaż po ułożeniu wełny przykryj ją folią paroizolacyjną.

Jeżeli na strop to przydałoby się jak kolega "856218" doradza.

Jeżeli wełna leży ot tak sobie i jest możliwość hulania wiatru po niej to i tak i tak nie utrzyma ciepła.

Możesz na strop jeżeli betonowy ułożyć też styropian tylko gęstszy i też będzie dobrze.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chcesz palić węglem i drzewem a pchasz się w wentylator i kocioł, przynajmniej defro, miałowy bo Zielke wygląda na zwykłego "górniaka"

Poczytaj trochę o kotłach i paleniu na czysteogrzewanie.pl i się zastanów.

Przy obecnych cenach i jakości miału na pomorzu odradzam.

Mój kolega użytkuje już 10 rok kocioł miałowy od Pana Zielke i czeka na jego koniec bo miału ma już dość.

Z kotła jest zadowolony tylko miał już nie ten, no i cena.

Poczytaj i przemyśl, zawsze do naturalnego ciągu możesz dać UNISTER-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a z firmy defro jaki model jest na węgiel orzech, drzewo ?
http://www.defro.pl/p,68,delta.html
http://www.defro.pl/p,64,econo.html
http://www.defro.pl/p,62,kdr-2.html
http://www.defro.pl/p,60,optima-komfort.html
Bardzo proszę.

 


Rozważyć możesz również kotły firmy Kon-Bud Setlans Air.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam domek 130m2. Obecnie zamieszkuje tylko parter. Na poddaszu niemam nawet jeszcze okien tylko płyty OSB w oknach. Ale na strop polozylem tylko wełne 20 cm ktorą kiedys wykorzystam do ocieplenia dachu. Różnica 4 stopni jak bez wełny. Piec zakupilem jak na cały dom Krzaczek SKG. Pale od góry. Zasyp ok 20kg przy obecnych temp starcza mi na 12 godz. Pale tylko od 12 do 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wentylator i sterownik trzeba dokupić? skoro chce palić tylko węglem i drzewem czy wystarczy sam kocioł

a rozpalenie takim piecem od dołu czy od góry?

aktualnie przy starym kociołku rozpalam od dołu.

Nie trzeba kupować wentylatora (wyjątek miał). O prawdzie na temat wentylatorów przy kotłach poczytaj na czysteogrzewanie.pl.

Jeżeli się zdecydujesz na któryś z podanych prze ze mnie kotłów to pal od góry i tylko od góry.

Najlepiej na naturalnym ciągu z miarkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czemu na górniaka się decydujesz, tam trzeba cyklicznie rozpalać, nie można dorzucać opału.Mpm'a dowiązą Ci pod sam dom za 150zł chyba, więc nie będzie dużej różnicy w cenie. Palisz kiedy chcesz i ile chcesz ja na jednym zasypie węgla po 16-18h stałopalności uzyskuje przy -5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ciężki temat, może spróbuj na " ciepło właściwie pl " wyliczyć kilowaty uwzględniając zakres planowanej termoizolacji i rodzaje materiałów które zamierzasz użyć. Teraz jaki kociołek użytkujesz ?

 

tej stronie w obliczanie już bym specjalnie nie wierzył bo w moim przypadku podpowiedziała że powinienem mieć kocioł o mocy 23 kw ja wybrałem defro optima komfort 20 kw i teraz okazuje się że kocioł co najmniej o połowę za duży bo w mrozy -18 żar ledwo co czerwony w kotle , nie wiem czy to wina że ogrzewanie podłogowe w całym domu około 85m2 po parterze tylko i do tego dwa kaloryfery jeden podwójny w łazience 1000/600 drugi w przedpokoju 1600/600 , teraz przy minusowych temp chodzi mi to 12-15 godz a jak się zrobi ciepło to nawet do 20 godz , natomiast czasem puszczam same kalafiory i bojler to idzie ponad 25 godz , teraz pewnie bym wzioł coś koło 12kw , jadę na miarkowniku i palę  od góry orzechem , muszę jeszcze dokupić flot i to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tej stronie w obliczanie już bym specjalnie nie wierzył bo w moim przypadku podpowiedziała że powinienem mieć kocioł o mocy 23 kw ja wybrałem defro optima komfort 20 kw i teraz okazuje się że kocioł co najmniej o połowę za duży bo w mrozy -18 żar ledwo co czerwony w kotle , nie wiem czy to wina że ogrzewanie podłogowe w całym domu około 85m2 po parterze tylko i do tego dwa kaloryfery jeden podwójny w łazience 1000/600 drugi w przedpokoju 1600/600

Łączenie kotła zasypowego z ukladem grzewczym podłogowym(bez bufora) to nie jest najszczesliwsze rozwiazanie.

 

Strona cieplowlasciwie.pl liczy poprawnie pod warunkiem wprowadzenia poprawnych danych. Co prawda ma swoje ograniczenia, bo nie uwzględnia innych brył budynku niż prostokątne, ale wspolczynniki przenikania liczy prawidlowo a to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

no fakt kocioł zasypowy do OP to nie to bo po wystygnięciu długo trzeba czekać na ciepło a jak ogień gaśnie to trzeba czekać na nowy rozpał a kto normalny staje w nocy -_- no i rankiem znów ciut zimnawo a baba jak widzi że jest 10 st to biadoli że mróz w domu  :D , poczekam jeszcze ze 2-3 lata i wymienię na retortowy  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czemu na górniaka się decydujesz, tam trzeba cyklicznie rozpalać, nie można dorzucać opału.Mpm'a dowiązą Ci pod sam dom za 150zł chyba, więc nie będzie dużej różnicy w cenie. Palisz kiedy chcesz i ile chcesz ja na jednym zasypie węgla po 16-18h stałopalności uzyskuje przy -5

Ograniczony jestem wielkością kotłowni.

Niestety architekci w projektach uwzględniają tylko kotły gazowe.

Gazu u mnie brak i w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.