Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Kociołka Defro


Voltare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam wymienić kocioł w domu mieszkalnym. Powierzchnia  110m2, ściany zewnętrzne nieocieplone poddasze również ale jest w planie na ten rok że to zrobię. Dom pochodzi że, starego budownictwa  80 lata. W domu posiadam 12 grzejników ale przyszłości może kiedyś w planie podłączenie dwóch grzejników w piwnicy. Bojler 120-140 litrów również wymiana na nowy. Chciałbym wymienić na kocioł który zapewni mi stałopalność na poziomie co najmniej 8 godzin. Rozglądałem się nad kotłem z  firmy Defro  teraz pytanie jaki odpowiedni wybrać  chce palić w piecu wszystkim (drzewo, węgiel itp.)

Patrzałem w katalogu są różnego rodzaje kociołki  Econo Plus, Optima komfort  a może wybrać opcje z plusem? Czy 12 lub 15kw wybrać? A może niż Defro coś innego polecicie ?

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plusem to tylko do miału - opis w rankingu kotłów na " czysteogrzewanie pl" Tam znajdziesz chyba prawie wszystkie informacje ktore pomogą przy wyborze kociolka i rodzaju spalania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chce kupić kocioł, w sklepie powiedzieli mi że 12kw mam tak wybrać ale czy ogrzeje mi cały dom? Może 15 kw będzie bardziej odpowiednim kotłem o zapasie mocy.

Czytałem że, w tym kotle samym miałem trzeba palić czy jest to opłacalne o kwestii finansowej i cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat, może spróbuj na " ciepło właściwie pl " wyliczyć kilowaty uwzględniając zakres planowanej termoizolacji i rodzaje materiałów które zamierzasz użyć. Teraz jaki kociołek użytkujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba firma już nie robi tego modelu albo to jest poprzednia wersja ich "uniwersalnego" ale robi wrażenie ;-) Na ich stronie nie ma przekrojów :-( Jak wrażenia z użytkowania ,ile ma zim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że ten wspomniany przez Ciebie " z plusem " ma elektronikę i takie dysze w komorze zasypowej które są super ale do miału, więc jeśli nie kupujesz kociołka typowo do miału to po co płacić sporo więcej . Ponadto miałowiec powinien by przewymiarowany z uwagi na jakość miału oraz w celu długiej stalopalnosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuje Ci Mpm 8-10kw. Jest to typowy dolniak ,w którym spalisz praktycznie wszystko ;) Poczytaj sobie temacik o tym kotle,sporo osób go juz użytkuje i jak na razie brak jakiś wiekszych problemów ,niedociągnięć :) Napisz coś więcej o swoim budynku ,najlepiej podrzuć link z "ciepło właściwe" Jakie wyszło twoje zapotrzebowanie na moc. Aż nie chce mi się wierzyć iż domek 110m* potrzebuje 12kw ,tym bardziej jak ocieplisz :) JA mam mpm12-14kw ogrzewam 213m* słabo ocieplonego domu(półtorej pustaka ze szczeliną) z lat 70 Do tego mam zmniejszyłem palnik,palenisko i na razie przy tych mrozach -8 dzień -15noc  daje sobie radę :)

Na tą chwile doszedłem do super wyniku, mianowicie do pieca dokładam dwa razy na dobę.  W domu 21-23*C Palę drzewem i weglem. W porównaniu do poprzedniego pieca,mój komfort wzrósł niesamowicie :)

Tylko żeby twój komin podołał wymogom dolniaka! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją również nie miałem ale znajomemu który ma nieocieplony dom- około 100 m2, w tamtym roku poszło trochę ponad 4 tony miału .Kociołek z Pleszewa , pionowe wymienniki, ponad 20 kW .Jak nie ma wielkich mrozów to zasyp co 24 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "ciepło właściwe" zaznaczyleś że ogrzewany parter i poddasze, dlatego pytałem.

Jak nic nie ma na strychu to rzuć wełnę na strop ,tamtędy najwięcej ciepła ucieka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczujesz roznicę :-) Ją dalem tylko 15 i jest o niebo lepiej .Jak przy -18 podniosłem wełnę to strop pod nią cieplutki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam że strychu więc u mnie leży na stropie , jeśli się tam chodzi to można zrobić zabudowę ale wtedy daje się płytę OSB albo coś w tym stylu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie jakiś piec z podajnikiem ?? I czas użytkowania wygodnie się wydłuża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz z podajnikiem tak jak radzi Kolega szkodnikbyd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.