Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Sterownik St-450 Pid, Palić Z Pid - Em Czy Bez


BG1945

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem "szczęśliwym" posiadaczem pieca SAS MULTI 17 kw z ST-450 PID. Nie mam pojęcia jak się do tego pieca zabrać. Dom świeżo wybudowany o powierzchni użytkowej 140 m2 nie ocieplony tylko tynki. Chciałem przetestować piec jak co i do czego ale ni jak mi to nie idzie :( . Palę ekogroszkiem Wesoła na funkcji PID i spala prawie 45 kg na dobę czy to normalne ???  Po drugie czy ma to DUŻE znaczenie jak na sterowniku ustawiam granulację "drobny" lub "gruby". Po jednym dniu palenia cały popielnik zawalony plus nie spalony ekogroch. Od jakich ustawień mam wyjść czy palić w dwustanie czy z PID. Może ktoś mi pomoże od czego zacząć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG

nie to żebym cię wyganiał ale zerknij sobie na forum muratora w ten watek

jest o Twoim kotle i jest tam mnóstwo przydatnej wiedzy w temacie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190693-SAS-Multi-17kw-ST-45-optymalne-ustawienia&p=7048428#post7048428

 

oczywiście tutaj tez chętnie pompcy Ci udzielimy :D

na poczatek zaś

granulacja zmienia sposób sterowania nadmuchem. drobna dmucha mocniej a gruba słabiej. kocioł masz mocno przewymiarowany w stosunku do potrzeb domu

przy tej powierzchni są one na poziomie 8-9KW a kocioł 2 razy za duży. trudno musisz z tym żyć

w pierwszym sezonie gdy dom zimny i mokry zużycie opału na rozgrzanie i wysuszenie całości będzie duże.

piszesz że masz niedopalony węgiel

zmienić musisz wsp mocy na niższy aby podawał mniej opału

napisz jakie masz ustawienia i jaką temperaturę spalin

wesoła jest trudnym węglem i ciężko go spalić oprawnie na dużej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON

 

Pracuję z funkcją PID. Podawanie -30 %, Nadmuch + 5 i robi mi niedopały, temperatura spalin 152. Dzisiaj jak wróciłem z pracy okazało się, że piec wygasł.:( na dole popielnika popiół wraz z niedopałami a na górze dużo ekogrochu wcale nie spalonego. :( Kurde nie wiem ja się zabrać za ten piec. TIMON poradź od czego zacząć. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź granulacje

przestaw jeśli trzeba na grubą

potem zwieksz wsp wentylatora na +15 jesli na +5 niedopala

zajrzyj w ustawienia serwisowe czy masz możliwośc ustawienia minimalnego i maksymalnego czasu pracy podajnika- jesli tak skróć maksymalny

sprawdź czy mozesz zmienić moc kotła- obniż

wrzuć link do instrukcji sterownika- tech wypuścił tyle mutacji że ich nie ogarniam bez przeczytania manuala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod :5162

wejdź i zobacz co tam masz i spisz wszystko na razie nie zmieniając 

jak wrzucisz tutaj to poczytam i podpowiem co przestawić

daj też link do indtrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.