Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Problem Z Kotłem


sxe

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kocioł stalmark 30kw juz 10 rok . Mimo jego wszystkich wad doceniam go za tanie zrodlo ciepla (pale mialem 23 z chwalowic po 300zl tona).

Problem od kilku lat mam z buczeniem podajnika .

Dzwonilem w tej sprawie do producenta , a ten wyslal mnie do producenta motoreduktorow do tych kotlow , wiec oddalem po 5 latach silnik z motoreduktorem do przegladu(320zl w 2010r), niestety niewiele pomoglo , halas czasem obudzi w nocy.

Nastepna sugestia z internetu owinac walek silnika tasma izolacyjna (nie widac roznicy) i jakies 2 lata temu zauwazylem ze tuz przed komora spalania tworzy mi sie nagar(taki prog , jakby skorupa spieczonego mialu) , ktory przykleja sie do blachy i skutecznie blokuje ok 5-10% tego "tunelu" miedzy zasobnikiem a wejsciem do paleniska, Silnik buczy szczegolnie przy popychaniu opalu na palenisko.

Skorupe rozbijam siekiera , ale to wymaga wygaszenia pieca i pomaga na max 2-4 tygodnie . Czy ktos moze pomoc co zrobic aby nagar nie powstawal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.