Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozbudowa Buderus G221 O Podajnik


adik79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Po dość długich namysłach zdecydowałem się przerobić moje LOGANO G221 na ekogroszek z podajnikiem.

Znalazłem na internecie zestaw rozbudowujący firmy PROSAD za 3049zł 

https://kotly.com.pl/szukaj.html?query=Zestaw+PROSAT+K+rozbudowuj%C4%85cy+Viadrus+U22%2C+U26+lub+DAKON+FB+-+5+cz%C5%82on%C3%B3w&l=pl

Co prawda jest to zestaw do VIADRUSA jak i DAKONA ale wstępnie stwierdzam że podejdzie do mojego kotła.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Na tą chwilę kocioł rozpalam od góry 2x dziennie, a rozbudowa ma na celu schodzenie do kotłowni co parę dni ;)

Do tego zestawu chciałbym zamontować zawór 3D lub 4D wraz ze sterownikiem SKZP-2 firmy TIMEL

Proszę o opinie mojego pomysłu, nadmienię że gaz i pellet nie wchodzi w rachubę- proszę nie pytać dlaczego

Czekam na Wasze opinie

Pozdrawiam

adik79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biję się z myślami wiem że pellet jest czysty, ale jeszcze drogi cena pelletu to ok 1000zł natomiast ekogroszek mogę mieć z pewnego źródła za 600 

Pozatym mój piec ma parę lat i nie będzie mnie stać na wymianę na nowy typowo pelletowy a żeliwniak nie koniecznie na pellet się nadaje, no chyba że się mylę.

Zresztą ma być w miarę bezobsługowo , ma być temperatura w miare stala-tak zeby po przyjsciu z pracy nie latac rozpalac od nowa oraz w miare ekonomicznie, teraz płacę za wegiel z kopalni staszic po 560zł za tonę orzech 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.