Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena C.w.u. Co I Ogrzewanie Podłogowe W Nowym Domu


ksia87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić o poradę w wykonaniu instalacji co, cwu i podłogówki. Budynek z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej ok 150m2. Chciałbym wykonać podłogówkę i grzejniki zasilane piecem na paliwo stałe. Czytałem wiele tematów na forach i znalazłem parę rozwiązań, które trochę przerobiłem i wyszło coś takiego. Czy taka instalacja powinna poprawnie działać? Zastanawiam się czy pompa oznaczona 1 w kółku jest w tym wypadku potrzebna. instalacja jest na jednym układzie.

post-42285-0-76876400-1452614422_thumb.jpg

 

 

kolejna propozycja jaka mi przyszła na myśl, to aby zrobić 2 układy otwarte. Wyglądałoby to tak.

 

post-42285-0-41982600-1452614473_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierszy jest ok poza zaworem nad kotłem  ,pompa 1 jest potrzebna do tycch rozdzielaczy ale mozesz pominąc te rodzielacze pompowe i przed pompa 1 zamotowac zawór mieszajacy termstatyczny bądz 3d i wtedy wyeliminujesz te dwie pompy w rozdzielaczach ,a ten zawór do rzełaczenia kominek a kocioł zrob jako elektryczny w zaleznosci od temp kominka jak temp kominka powyzej 40st to sie otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta to nie wiem muzi być 25/60 i na takiej do 300m2 podłogi mozesz grzac

tak druga przekombinowana tym bardziej że jestem uczulony na weymienniki płytowe ktore w 90% generuja tylko koszty a nic nie wnoszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz ta pompe od kominka wstaw rurę nizej za trujnikiem w kierunku zaworu 4d ,zlikwoidój zawór od kominka a  wmiescu trójnika pomiedzy kotłem a kominiem wstw zawór 3d do przełacznia wody pomiedzy kotłem a kominkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i teraz jest juzprawie ok teraz trzeba sie zastanowaić jak bedziesz sterował podłogówką bo musisz sie zdecydować czy to bedzie 4D czy termostyczny 3D bo jeden z nich musi wylecieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal mi te zawory na powrocie do kotłow chyba że beda załozone jako bez raczek w razie jakies draki generalnie maja być cały czas otwarte i wrazie powodzi do zakrecenia lub wywalić i ta rura pod zbiornikiem wyrównawczym jako mostek tez bym go wywalił i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.