Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kwdp16Kw St-480, Duże Spieki, Za Gorąco W Domu. Pomocy


marek125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Mój problem: od 3 dni posiadam kocioł Galmet 16kw sterownik Tech st-480, zawór 4drogowy, 12 grzejników panelowych,2 drabinki. Dom 3 piętrowy niecałe 300m2, na razie ogrzewam parter i 1 piętro (wynik budynku: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/yxk ) .

 

Nie potrafię tego w miarę sensownie ustawić, piec cały czas pracuje, do podtrzymania nie dochodzi (PID wyłączony) na parterze chłodniej (warsztat około 14stopni) za to na piętrze 24-26. Spieki straszne, wklejam zdjęcia.

 

Ustawienia:

 

temp CO 54

zadana 56

nadmuch 3-7% (przysłonięta klapka. Jak była otwarta to strasznie nisko był żar w retorcie)

zawór 4d n pozycji 7 (skala 1-10 przy czym 10 to max na grzejniki)

czas podawania 7 sekund

przerwa podawania 65 sekund

 

praca podtrzymania 10 sekund

przerwa podtrzymania 8 minut

wentylator w podtrzymaniu (czas pracy 7 sekund, czas przerwy 8 minut)

 

Węgiel:

max 24 Mj,  popiół max. 9%, siarka max 1%, uziarnienie max 8-25 mm

spalania jeszcze nie znam za krótko palę.

 

Panowie poradźcie co z tym zrobić, sam już nie wiem...

 

 

 

post-60656-0-89867900-1452580477_thumb.jpg

post-60656-0-89479400-1452580488_thumb.jpg

post-60656-0-72732000-1452580503_thumb.jpg

post-60656-0-07701600-1452580514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że przede wszystkim masz zbyt niski kopczyk i przez to za mały płomień który nie daje odpowiedniej temperatury przez co piec wciąż pracuje  nie osiągając  temperatury zadanej.

Na początek więc zwiększ dawkę paliwa proponuje po 1s i obserwuj efekt również uchylił bym nieco więcej przysłonę, co do spieków nie potrafię podpowiedzieć sam z tym walczę ale to chyba głownie kwestia paliwa węgla niestety co innego pisze na opakowaniach a życie pokazuje co innego  ja w tym roku zakupiłem "Czarną Perłę" producent w parametrach podaje spiekalność 0 a ja mam spieki jak cholera i puki co od początku zimy nic nie udało mi się wskórać ustawieniami :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spróbuje zwiększyć czas podawania o sekundę. Czy jak piec zacznie wchodzić w stan podtrzymania to temperatura w pomieszczeniach będzie spadać? Czy moje ustawienia w podtrzymaniu są w miarę sensowne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za ciepło zmień ustawienia zaworu 4d n z pozycji 7 na 5, na początek (skala 1-10 przy czym 10 to max na grzejniki). Z "kalafiorami"  koledzy podpowiedzą jak powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak poradziliście zmieniłem czas podawania z 7 na 10 sekund, zawór 4d z 7 na 5 pozycje (temp. w domu spadła o jeden stopień). Piec szybko osiąga zadaną temperaturę i przechodzi w stan podtrzymania (na jakieś 5 minut) 

 

Później wychładza go pompa CO i pracuje dalej. Nie wiem czy to poprawne działanie takiego kotła ??  Dorzucam zdjęcia z paleniska po zmianach:

 

post-60656-0-19643000-1452668607_thumb.jpg

post-60656-0-42469500-1452668617_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sprawdzeniu stanu zbiornika, wychodzi jednak duże spalanie coś ponad 30 kg na dobę ...   ma ktoś jakieś pomysły co tu zadziałać.. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sprawdzeniu stanu zbiornika, wychodzi jednak duże spalanie coś ponad 30 kg na dobę ... ma ktoś jakieś pomysły co tu zadziałać.. ???

Ja uważam że takie spalanie przy 300 metrach jest jak najbardziej Oki, nawet bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd : ale jaki schemat?? samej kotłowni i rur?? czy całej instalacji w domu?? bo nie bardzo wiem o co chodzi?

 

nex1983 : coś mi się wydawało że to trochę zbyt dużo. Wsadziłem naprawdę sporo izolacji (wszystkie ściany z wełną, stropy,dach itp)  a tu pali w okresie 0-7 stopni na dworze prawię 1 tonę miesięcznie.. a co będzie jak przyjdą mrozy??  Sąsiad obok mnie nie ma ani grama izolacji i tyle samo spala w zwykłym zasypowym..

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat kotlowni  z wyj, na obiekt czy rozdzielacz czy rownoliegle grzejniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku na szybko może być zdjęcie?? nie jest to zbyt rozbudowana instalacja. Kocioł dopiero od soboty podpięty, wcześniej był Dozamet Camino.

 

 

grzejniki równolegle, nie ma rozdzielacza, żółta pompa do CO. Przewodem elastycznym idzie zasilanie z sieci. Rura najgrubsza z prawej to zasilanie. mam nadzieje ze foto wystarczy..

post-60656-0-79268100-1452785849_thumb.jpg

post-60656-0-41833000-1452785862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz uklad jest otwarty czy zamkniety .Jak otwarty nie widze rury wznoszacej 1 cal stal lub 28mmCU do naczynia przelewowego.Jak zamkniety to nie manaczynia schladzajacego no i by sie przydal jakis zaw.bezp i Obowiazkowo manometr co mierzy cisnienie nie wspomne o termometrze tak na wszelki wypadek.

W jaki sposob regulujesz temp.na grzejnikach sa glowice termostatyczne ?. Jedynym reg.temp.zas. jest 4D.i ochrona powrotu jakiej srednicy jest ten zaw . 4D rury wokol niego powiny byc 1 1/2 cala i on sam tez.

W opisie masz ze ogrzewasz prawie 300m2 i piec do tego masz 16kw kto to taki dobral.

Odpowiedz na te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad otwarty, rura idzie obok bojlera do naczynia (nie uchwycilem na foto). manometr nie ma (hmm wogóle gdzie powinien być? instalator nic nie wspominal) termometr na zasilaniu czy jak powinien??? Głowic niema grzejniki na max odkręcone, reguluje narazie zaworem 4d. Rury zaraz zmierzę. Jeżeli chodzi o piec to jak?? zbyt mocny czy za słaby?? Wczesniej miałem 22kw i był dużo przewymiarowany. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na zawór 4drozny rura po lewej stronie 28mm po prawej stronie 32mm dolna 32mm a z góry zawór (chyba zwrotny??) i za nim pompa CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz manometr to podstawa w urzadzeniech cisnieniowych no i termometr dla siebie jak by co sie stalo z sterownikiem masz kontrole to moje zdanie a te wskazniki to na zasilaniu .

Co do temp . na domu musisz tak wyregolowac 4D by miec komfort.czyli jakies ze 40 st na grzejniki to juz musisz dobrac sam regulujesz czlym obiegiem w domu moze byc choc w niektorych miejscach moze byc za cieplo lub za zimno.

ja u siebie mam zaw 3d i podpiety jest pod ster.pieca wraz z czujnikiem pog.i wew. Dziala dobrze na dzien dzisiejszy na dobe spalam 17kg paliwa varmo temp zew-1.2 w domu 20,7 st tyle starcza . Dom 230m2 ocieplony12cm styr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie to były dwa moje problemy z którymi nie mogłem sobie poradzić.  Regulacja temp. w domu oraz wzrost temperatury na kotle. Teraz wiem ze regulowac musze zaworem 4d, natomiast kocioł głownie czasem podawania oraz przerwą. Człowiek całe życie sie uczy :) Za twoją poradą termometr juz zamontowany :) Manometr przyjdzie po sezonie grzewczym (jak będę dokładał grzejnik w kotłowni)

 

Dzięki waszej pomocy już to wszystko lepiej wygląda, zmieniłem nastawy i rosnie na kotle ok. 1 stopień na minute i później podtrzymanie(trwa około 5-12 minut).

tak ustawilem: zadana 55, nadmuch 2% (klapka otwarta) czas podawania 5sekund przerwa podawania 52 sekundy (chodzi tak już dwa dni).

 

Pozostała już tylko jedna kwestia : Spalanie ...  Jak sądzicie (chodzi mi teraz o opłacalność) czy np. ekogroszek 26Mj może mieć dłuższą przerwę podawania niż np ekogroszek 20-22Mj??? Na czym tu można wyjść jak najlepiej cenowo ?? Czy lepiej spalać mniej dobrego(drogiego) węgla czy może więcej tańszego(zapewne gorszego).  Jakie macie zdanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak masz wieksza kalorycznosc to mniejsze podawanie to juz musisz sie pobawic.

OOO term. zamontowany jak przylgowo to nie pomiar a wskazanie mniej wiecej to na ppewno nie ta temp. co w rurce. Dla term. montuje sie tzw.gilze  - - gniazdo pod termomety czy czujnik sterownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od sposobu palenia. Jeżeli paliw W dwustanie, to moim zdaniem lepiej mieć węgiel jak najbardziej kaloryczny. Co za tym idzie mniej pracy pieca, rzadsze sprzątanie popielnika oraz dokladanie do podajnika. Przy paleniu z Pid uważam że lepiej mieć węgiel mniej kaloryczny, spiekajacy, że względu na jego różnorodność pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no marek niestety narazie tak jak mówisz ale jakies mniej wiecej odniesienie jest. Porządnie się zamontuje jak wodę spuszczę z układu. Teraz trzeba trochę kombinować z opałem i czasami, a więc troche zabawy będzie :)

 

nex1983 właśnie to się chciałem dowiedzieć, niestety aktualnie moja znajomość z PIDem wyglada tak że zgasł mi ze 4 razy i dałem spokój (w dwustanie lepiej mi to idzie)

niemam odniesienia co do PID : jakieś wartosci w procentach, nadmuch sam się przestawia co chwile. Troszke skomplikowane, bede przeszukiwał forum w poszukiwaniu informacji jak to działa dokładnie :)  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że przylgowy na kolanku ocynkowanym będzie zanizal kilka stopni, ale nie mam porównania. Sam mam przylgowy na ocynku powrotu przed wejściem do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek mógł być trochę napisać jak się spala u ciebie varmo, może jakieś fotki byś wrzucił popiołu. Z góry serdecznie dziękuję ps. Wiem że to nie ten dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiem spala sie dobrze troche spiekow jest czasami wiec wnioskuje ze to jaki mamy akurat pelet weglowy -varmo z jakiego wegla go ukleili.ogolnie jest pyl gradacja piasek do budowy tynkowania .

Ja mam ster. co chodzi z PIdem w opisie jaki. Kociol chodzi teraz z moca 6/7kw .

Jak cos wiecej to prosze pytac nawet na GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie pierwsze to spieki czy to spalony wegiel okazuje się w takiej postaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjecia spalonego paliwa VARMO i wegla

Nastepne zdjecia z  piecapost-1379-0-11132700-1452939167_thumb.jpgpost-1379-0-73375300-1452939243_thumb.jpgpost-1379-0-37666600-1452939314_thumb.jpg  tak wyglada komora paleniskowa pieca przy spalaniu Varmo .

Niski kopczyk bo nie potrzeba mi tyle mocy na dom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.