Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewymiarowanie Kotła, Moc Grzejników, Gotowanie


fachowiecOd7Bolesci

Rekomendowane odpowiedzi

Przeanalizowałem dwa domy, w których mam przyjemność czasami obsługiwać kotły zasypowe pod względem mocy grzejników i mocy kotłów. I wychodzi, że obydwa są przewymiarowane w stosunku do grzejników.

 

W pierwszym moc kotła to 20 kW. A wyliczona moc grzejników przy parametrach 75/65/20oC to 12 kW.

 

W drugim kocioł 35 kW a grzejniki 22 kW.

 

W obydwu bardzo łatwo zagotować wodę.

 

Czy gdyby moc grzejników była taka sama jak moc kotła spalanie nie wyglądałoby tak jak teraz, czyli:

 

rozpala się a potem gdy prawie cały zasyp jest żarem to kocioł ma zamknięty miarkownik ciągu / nie dmucha dmuchawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliło by się pewnie lepiej, tylko przypuszczalnie okna na stałe musiały by być otwarte, bo w domu byś nie wysiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta łatwość zagotowania to nie przez ostatnio bardzo modne znaczne przewymiarowanie kotłów oczywiście do budynków nie grzejników?

 

Temperatury na jakie dobiera się kocioł są rzadko + kotły mają niby zapas mocy = prawie zawsze da się zagotować wodę. Ja to tak widzę.

A jeszcze pytanie jak grzejniki są dopasowane do budynku, i ta temperatura, czemu 75, może na 90 będzie bardziej zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogranicz kocioł cegłami szamotowymi a jak nie ma to glinianymi czerwonymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.