Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Ustawieniu Pieca


TomPaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem piec stalmark 17 KW z podajnikiem tlokowym sterownik ST-630H. Palilem nim przez 6 dni tem zew od -3 do - 20. Spalanie ekogroszku o kalorycznosci 28, srednie spalanie na dobe ok 25 kg i nie wiem czy to duzo czy nie. Przy grzaniu tylko grzejnikami( bez podlogowki) spalanie jakies 20 kg.

 

Dodam ze dom jest nowy nie zamieszkaly,w tym roku na wiosne zrobiona ocieplenie zew steropian 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy to wiedzieć czy to dużo jak nie podałeś ogrzewanej powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly dom ma 170 m. Powierzchnia ogrzewana narazie to jakies 110 metrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba spalanie nie takie złe skoro mówisz o tak niskich temp zewnętrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly dom ma 170 m. Powierzchnia ogrzewana narazie to jakies 110 metrow

Wiec nie masz co narazie narzekac - wrecz jest dobrze ja ogrzewam od miesiaca nowy 150 prawie i 25kg pieklorza /22-27 h a  wdomu srednia 21stp  teraz 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnioslem wrazenie ze piec przy tem zad 57°C bez podlogowki spalal mi mniej niz 20 kg. Gdy tem w domu utrzymywala sie np 2 dni na poziomie 20°C temp zadana 45°C i zalaczona podlogowka spalanie ok 25 kg wiec produkuje ona najwiecej strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp zadana 45 stopni na czym? na piecu czy na podłogę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piecu. Podlogowka miala na zasilaniu ok 40° na powrocie 31°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to popelniasz wielki błąd, na piecu powinieneś mieć 65 stopni stałe, żeby powrót był w miarę z dobrą temp. Przeczytaj sobie instrukcję swojego kotła, Masz jasno napisane powrót 55 stopni i powinieneś koło tego trzymać, chodź by koło 50, a teraz masz pewno ponad 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem takiej informacji. Poprosilem o pomoc bo nigdy wczesniej nie mialem do czynienia z paleniem w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez mam Stalmarka, 24kw duo boss.

Mam go optymalnie ustawionego dla mialu 23mj z dodatkiem retopalu 25mj w proporcji 50kg mialu/5kg retopalu +Sadzpal 50gram na parametrach:

 

Temp.zad kotla 65-70st

Temp.zad CWU 70st

Temp.powrotu 50-55st

Temp.zadana na grzejniki 50-60st

Temp.zalaczania pomp 60st

Histereza CO 2st

Przerwa podawania 4min dla sily nadmuchu 40% lub 6min dla 25%-30%

4-40% dla rozgrzania pieca do zadanej od uruchomienia,

6-25%-30% na takich ustawieniach piec pracuje po osiagnieciu temp zadanej

Klapka wentylatora otwarta max

Przerwa podtrzymywania 50min

Wentylator w podtrzymaniu

Czas przerwy 10min

Czas pracy 20sek

 

Kociol pracujac spala 30kg/24h temp na zew.-5st

Temp w domu 20-21st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam ponownie po dlugiej nieobecnosci. Chcialbym przedstawic jak wyglada sprawa mojego pieca po obserwacjach 2 miesiace.

Tem zadana co 60'

Wentylator 5 dziala na zasadzie zta srubka jak nie pracuje to opada i zamyka doplyw powietrza.

Przerwa podawania 3 min

Wentylator w podtrzymaniu przerwa 6 min praca 90 sek

Przerwa podtrzymania dalem na maxa

Powierzchnia grzania ok 100 metrow, cwu 300 litrow na wieczor od 40 - 60 stopni tem wody, podlogowka jedna petla jakies 2m kwadratowe.

I najwazniejsze przy tem zewnetrzych roznie -10 do +2 spalanie wychodzi jakies 33 kg cos tu chyba nie tak.

Prosze o jakies sugestie , moze uda sie zmniejszyc spalanie. Przy piecu wszystko org nic nie zmienialem bez przerobek itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam problem z kotłem PID VEGAS 22kW z podajnikiem ślimakowym tzn. pełny zasobnik(200kg) wystarcza na 3,4 dni w zależności od pogody a do tego niewiarygodnie grzeje się komin.Piec dobrany i montowany przez firmę zajmującą się tym na co dzień.Będę wdzięczny za podpowiedzi w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarJonPT zmniejszenie dmuchawy ochłodzi spaliny.

Daj fotki popiołu, palnika.

Jakie masz ustawienia?

Co ogrzewasz?

Jaka instalacja?

Masz zawór 3 lub 4d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBkalwi. PID wyłączony.

ustawienia ręczne:

-czas podawania 12s

-przerwa podawania 60s

-siła nadmuchu 35

-praca podtrzymania 12s

-przerwa podtrzymania 15min

-wentylator w podtrzymaniu praca 20s

-wentylator w podtrzymaniu przerwa 10min

 

ogrzewam dwa budynki przylegające do siebie o powierzchni 192m2 łącznie + bojler 120 litrów i w łazience 4mX3m podłogówka podpięta pod grzejnik.Budynki; jeden z 1983r o pow. 128m2 ocieplenie w ścianie a drugi 64m2 ocieplenie 10cm na zewnątrz okna plastikowe. Temperatura ustawiona na grzejnikach na trójkę głowice GOSHE a w domu niecałe 20 stopni. Komin ma jakieś 50 stopni po całej wysokości- kominiarze byli i stwierdzili że musiała palić się sadza, oczyścili a komin po 3 dniach tak samo gorący i spalanie około 60kg/24h .Instalacja; rury 5/4" i 1/2" stalowe.Grzejniki alu z zaworami termicznymi, zamontowany zawór 3d- był ustawiony na 3 póżniej na 5 w skali 1-10 ale otworzyłem na full bo do grzejników coś mało ciepła dochodziło.Pompa LFP chodzi na pierwszym biegu.PiecPID Vegas 22kW ze sterownikiem ST750z PID zamontowany pod koniec listopada 2016r wymieniony z pieca miałowego 38kW z pleszewa który dawał sobie radę bez problemu ale już miał 14 lat więc wymieniłem.Palę tylko ekogroszkiem z różnych miejsc i o różnych parametrach od 23MJ do 29MJ - bez jakiś większych efektów w postaci ciepła.Jedynie przy większej energetyczności popiołu było mniej ale brylił się.Od wymiany tego ustrojstwa tracę tylko pieniądze i zamieszkałem w kotłowni.

 

post-71595-0-27772900-1485159086_thumb.jpg

post-71595-0-59638100-1485159172_thumb.jpg

post-71595-0-70241700-1485159259_thumb.jpg

post-71595-0-83877600-1485159359_thumb.jpg

post-71595-0-02294200-1485159448_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy zmieniłem o 15:30 a o 19:00 wykonałem zdjęcia.Zawór 3d przymknięty na połowę. Mam wrażenie że płomień szaleje, popiołu chyba trochę mniej a do komina nawet nie dotykam- grzeje na odległość. P.S. Rozmawiałem dziś rano z serwisem Stalmark i miły pan stwierdził żeby włączyć PID co też uczyniłem.Podał mi ładnie kody serwisowe i posprawdzaliśmy ustawienia pieca które są ok. Mało tego okazało się że w trybie ręcznym nie ma kontroli spalin co może powodować grzanie komina - co pan na to? Oczywiście jest w pracy ręcznej i próbujemy pana ustawienia.

post-71595-0-05884000-1485195526_thumb.jpg

post-71595-0-02072900-1485195612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem przejść w PID ponieważ temperatura spalania oscylowała około 280 stopni i rosła. Teraz jestem w kropce.Popiół ok,spalanie nadal około 60kg/24h i do tego gorący komin - ktoś wie jak to rozgryść? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Tech'a?

Wejdź w menu serwis (5162) i ogranicz tylko maks. temp. spalin np do 180. Zobaczysz jak kocioł i ster zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość zrobienia zdjęcia palnika? ( Tylko z lampą) Uszczelniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem nastawy: 

czas podawania 7

 

przerwa 40

przedmuch 23

 

płomień malutki i temperatura spalania nie przekracza 180 przy zadanej 60 stopni w trybie ręcznym bez  PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwość jest tylko o które uszczelnienie chodzi? Przy montażu zmieniali kosz z prawej strony na lewą i coś tam uszczelniali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę mnie nie było ale to nie znaczy że problemy minęły. Komin chłodniejszy(znośnie) lecz spalanie nadal około 60kg/24h i zaczyna blokować się ślimak. W ostatnich 5 dniach 4 razy aż piec wygasł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy zmieniłem o 15:30 a o 19:00 wykonałem zdjęcia.Zawór 3d przymknięty na połowę. Mam wrażenie że płomień szaleje, popiołu chyba trochę mniej a do komina nawet nie dotykam- grzeje na odległość. P.S. Rozmawiałem dziś rano z serwisem Stalmark i miły pan stwierdził żeby włączyć PID co też uczyniłem.Podał mi ładnie kody serwisowe i posprawdzaliśmy ustawienia pieca które są ok. Mało tego okazało się że w trybie ręcznym nie ma kontroli spalin co może powodować grzanie komina - co pan na to? Oczywiście jest w pracy ręcznej i próbujemy pana ustawienia.

Jakie ustawienia kotła sprawdzałeś razem z serwisantem? Czy chodziło o nastawy do pracy w PIDzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.