Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

O i to zaczyna mieć ręce i nogi. małe sprostowanie: nie nagrzewasz pomieszczenia tylko powietrze w nim zawarte, ściany, meble, podłoga ma dalej taka sama temperaturę jak przed grzaniem grzałką, no, może z 0,1*C więcej. Tak, od wody prysznicowej nagrzeje się powietrze i cześć wyposażenia z tym, ze powietrze nawet więcej niż do tych 24*C, ale ściany, podłoga na pewno nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła faktura na kwotę 939,13 zł,chyba nie jest tak źle jak na dwa pracujące kotły i łącznie 7 osób do cwu. A  Wy co sądzicie? Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 12 cm styropianu, braku pompy ciepła oraz solarów, w piętrowym domu myślę, że niżej się nie da zejść. U mnie przy 25 cm styropianu, uwzględniając proporcjonalnie mniejszy metraż (103 m2) oraz mniejszą liczbę osób (4) zużywam o połowę mniej (za styczeń CO + CWU 220zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie za styczeń 340m3 (w tym CWU ok. 35m3) dom ok.180m2 co daje kwotę ok 600zł za sam gaz jak dla mnie w pierwszym sezonie jestem miło zaskoczony kosztami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blinky77 napisał:

Przy 12 cm styropianu, braku pompy ciepła oraz solarów, w piętrowym domu myślę, że niżej się nie da zejść. U mnie przy 25 cm styropianu, uwzględniając proporcjonalnie mniejszy metraż (103 m2) oraz mniejszą liczbę osób (4) zużywam o połowę mniej (za styczeń CO + CWU 220zł).

To już więcej nic nie kombinuje z początku próbowałem obniżać temperaturę na noc, ale komfort cieplny był mniejszy. Teraz cała doba 22 stopnienie i  jest cieplutko. Od tygodnia testuje opcje adaptacji krzywej grzewczej w Auerze i jak na razie chyba spełnia swoje zadanie. Dzięki z odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dla przypomnienia grzeję gazem od 18.10.2018 r.

Moje zużycie:

październik - 64 m3

listopad - 193 m3

grudzień - 252 m3

styczeń - 307 m3.

Średnia dzienna od początku to 7,8 m3. Koszt to ok 1730 zł (styczeń wg moich wyliczeń), czyli mniej niż 2T ekogroszku (2x960 zł). Za sezon gaz wyjdzie taniej niż węgiel do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom parterowy 145m2 użytkowej, przed podłączeniem czujnika pogodowego śr spalanie grudzień-styczeń wyszło mi 8,3m3

po podłączeniu sondy pogodowej i sterownika do cwu podskoczyło do lekko ponad 9m3 na dobę

100% ogrzewanie podłogowe w całym domu, temp w pomieszczeniach 21-22stC. mam termostaty pokojowe ale poustawiałem tak aby podłoga działała 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jony2 napisał:

jaka pow.grzewcza .jaka temp

Tak jak w profilu - dom parterowy z dachem dwuspadowym, z poddaszem użytkowym, wymiary podstawy 10.5x9.5, weranda 3.5x2.0, całe poddasze użytkowe (2 pokoje, łazienka, garderoba) - liczę, ze całość ok 130 m2 (chyba wezmę miarę i dokładnie policzę z ciekawości). Dach ocieplony 25 cm wełną mineralną.

Temperatura:

7.00-13.30 i 23.00-5.00 - 18,0 st

5.00-7.00 i 13:30-23.00  - 21,5 st.

Sterownik pogodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlyPeter mamy bardzo podobne zużycia. Różnica jest tylko taka że mam większą powierzchnię do grzania 190 m2. Temperatury utrzymuje cały czas 21 stopni.

image.png.402f6003d07f801ea720a8ce97b5c749.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Temperatura:

7.00-13.30 i 23.00-5.00 - 18,0 st

5.00-7.00 i 13:30-23.00  - 21,5 st.

Sterownik pogodowy. 

Małe sprostowanie - sterownik ustawiony na 18 i 20,5 st, natomiast w pomieszczeniach jest 19 i 21,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 21:24, MałyMiki napisał:

Widziałem dość niedawno bardzo ciekawy projekt polegający na odbieraniu z urządzeń domowych takich jak pralka, lodówka, piekarnik i wszystko tam gdzie jest najwięcej generowanego źrodła ciepła i wrzucaniu tego do specjalnego generatora przez które przepływało powietrze z zewnątrz a zanim trafiło do domu było już ogrzewane. Dzięki temu w domu zawsze fajnie się oddychało. 

@MałyMiki, priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
13 godzin temu, FlyPeter napisał:

Małe sprostowanie - sterownik ustawiony na 18 i 20,5 st, natomiast w pomieszczeniach jest 19 i 21,5.

Szału nie ma, dupy nie urywa. 

Przy takich temp musiałbym w swetrze chodzić po chacie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałby cieplej to skromne 5% więcej za każdy stopień , tymczasem w konstrukcjach o tradycjach średniowiecznych, oprócz paliwa  pewnie dodatkowe 10% strat kominowych i dwie kolejne nadgodziny tygodniowo przy sadzy i popiele. No ale ustawy i uchwały uporządkują w ciągu dekady jak ktoś sam jeszcze nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w domu utrzymuję na takim samym poziomie jak przy piecu na ekogroszek (wtedy regulowane tylko zaworami termostatycznymi na kaloryferach). Teraz również korzystam z regulacji zaworami. Temp 21,5 w ciągu dnia jest w pomieszczeniu wiodącym, w którym jest sterownik pokojowy oraz w salonie, w łazience mam 24, córka w pokoju na górze ma między 23 a 24.

I spokojnie, przy 21,5 również nie chodzimy w domu w swetrach - ale każdy ma własny komfort cieplny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Trener40 napisał:

Szału nie ma, dupy nie urywa. 

Przy takich temp musiałbym w swetrze chodzić po chacie. 

 

Z własnych i nie tylko obserwacji mogę stwierdzić, że to nie tylko od temperatury zależy czy w domu czujemy ciepło czy chłód. Najważniejsze, żeby cały czas kaloryfery, czy podłoga były ciepłe i promieniowały na pomieszczenie. Przy takiej sytuacji nawet przy niższych temperaturach nie odczuwamy chłodu. I odwrotnie. Termometr może pokazywać 23 stopnie ale kaloryfery zimne i niewiadomo dlaczego zaczynamy odczuwać chłód, chociaż nie powinniśmy... Przypominam sobie opis gościa, który wybudował sobie dom pasywny i zawsze wszyscy w nim marzli, chociaż temperatura zawsze powyżej 20 stopni a w czasie wizyt u teściów w starej chałupie +18 i gorące kaloryfery i wszyscy zadowoleni i przyjemne ciepełko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, FlyPeter napisał:

Temperatury w domu utrzymuję na takim samym poziomie jak przy piecu na ekogroszek (wtedy regulowane tylko zaworami termostatycznymi na kaloryferach). Teraz również korzystam z regulacji zaworami. Temp 21,5 w ciągu dnia jest w pomieszczeniu wiodącym, w którym jest sterownik pokojowy oraz w salonie, w łazience mam 24, córka w pokoju na górze ma między 23 a 24.

I spokojnie, przy 21,5 również nie chodzimy w domu w swetrach - ale każdy ma własny komfort cieplny.

Zastanawia mnie to jakim cudem możesz zrobić tak różne temperatury w całym domu? W każdym pomieszczeniu masz regulator pokojowy? Na jakich temperaturach chodzi Twój piec przy obecnych temperaturach.

Ja mam dół w podłogówce a górę w grzejnikach. Na dole jest również regulator i to jest wiodące pomieszczenie. Piec dostosowuje temp do tego pomieszczenia i przy obecnej pogodzie chodzi prawie non stop pomiędzy 28 a 32 C. Jak mam 28 na piecu to ciężko uzyskać wyższe temperatury a grzejnikach na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to cud :) Nie zastosowałem się do wskazówek, że w pomieszczeniu, gdzie jest regulator zawór przy kaloryferze ma być odkręcony - jest ustawiony tak by w pomieszczeniu było ok 20-21 st (danfoss trochę za "3"). W pomieszczeniach gdzie ma być cieplej zawory są ustawione na wyższe temperatury.

Do tego regulator pokojowy jest w pomieszczeniu, które ma wejście z korytarza (metr od drzwi, problemem było ciągnięcie kabli z piwnicy gdzie jest piec do sterownika) - dlatego temp. w pomieszczeniach jest o ten stopień wyższa (nie ustawiałem korekty temp. na sterowniku). Podłogówki nie mam, dlatego temp. zasilania jest wyższa - najczęściej pomiędzy 40 a 55 st. (max na piecu 65 st.).

Pewnie przez powyższe mam wg mnie duże taktowanie, z którym na razie sobie nie poradziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

za luty  185m3 (+35m3 za CWU) dom 180m2 to ok 350zł za samo CO +CWU i opłaty abonamentowe

- od początku sezonu wychodzi mi około 1800-1900 zł za ogrzewanie - jest nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luty - 224 m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec założony od lata-  latem i jesienią szło ok.35m3 gazu na CWU z gotowaniem stąd wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Luty 210m3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.