Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Romen napisał:

U mnie 94m3 kosztowały 198zl co przy takim zużyciu daje 2,1zł za m3 wiec 1,7zł za m3 to chyba jakieś bajki. 

To nie są bajki.Takie taryfy są dla początkujących.Każdy kto zaczyna grzanie gazem ma niska taryfę i deklaruje jakieś roczne zużycie gazu.Jak przekroczy ta stawkę to na drugi rok ma wyższą.Ja mam S-1.1 i płacę 1.60zł za metr.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Romen napisał:

U mnie 94m3 kosztowały 198zl co przy takim zużyciu daje 2,1zł za m3 wiec 1,7zł za m3 to chyba jakieś bajki. 

Czekam na fakturę,  ale tak mi wyliczyła kompetentna osoba tejże spółki. Na umowie mam 0,12 kwh. + 6 zł abonament 

 

W dniu 26.11.2018 o 09:09, Logan napisał:

To daje lekko ponad 0,5m3/h to dużo? To jest dobry wynik. Ludziska co wy chcecie ogrzać 100 metrową chatę za 100zł/mc?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hannah napisał:

Czekam na fakturę,  ale tak mi wyliczyła kompetentna osoba tejże spółki. Na umowie mam 0,12 kwh. + 6 zł abonament 

 

 

a reszta oplat...darmowa....przesyly itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rachunek przewaznie sklada sie z:

  • opłata taryfowa – zerknijcie do poprzedniego akapitu. Płacimy stałą miesięczną opłatę za sklasyfikowanie do danej taryfy. Im niższa taryfa, tym niższa opłata.
  • abonament – jedna z moich ulubionych pozycji. Płacimy po prostu za to, że gazownia jest gotowa nam ten gaz dostarczać. W tej opłacie utrzymujemy także kasjerki, inkasentów i pocztę, która dostarcza nam rachunek.
  • opłata sieciowa stała – zryczałtowana opłata za utrzymanie sieci (remonty, naprawy etc.)
  • opłata sieciowa zmienna – płacimy za dostarczanie nam gazu o określonych parametrach – warto o tym pamiętać, bo na podstawie zapisów jakościowych możemy kwestionować jakość gazu i domagać się odszkodowania
  • cena gazu – jest to tzw. nettometr gazu. Stawka różni się w zależności od taryfy i regionu kraju.
  • zużycie – wyrażone w kWh. Podstawowy składnik rachunku. Możemy porównać zużycie z poprzednim okresem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wstawię.  Sama jestem ciekawa czy to co na umowie nie jest przypadkiem ściemą. Jutro zadzwonię i podam stan licznika a oni mi w ciągu 2 tygodni mają fakturę na maila przesłać.  Następne faktury będę na ich ebok'u sama sobie wyliczała a także od razu płaciła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zz292 napisał:

To nie są bajki.Takie taryfy są dla początkujących.Każdy kto zaczyna grzanie gazem ma niska taryfę i deklaruje jakieś roczne zużycie gazu.Jak przekroczy ta stawkę to na drugi rok ma wyższą.Ja mam S-1.1 i płacę 1.60zł za metr.Pozdrawiam 

To ludzie źle deklarują i konsultant ich nie poprawia, bo ja jakoś od początku, mam tą samą taryfę. Oczywiście można tak zrobić i później wklejać faktury na forum, jak to ja tanio płacę, a później podbicie taryfy i cisza. Zrobiłem zamęt na forum i znikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2018-10-31

188,29 zł   77 m3 870 kWh 2018-11-16  

Powyżej dane za październik 2018

Dom ok 100 m2 w jednej trzeciej połowicznie ograniczone ogrzewanie

Za listopad zużyłem 150 m2 oczekuje na fakturę

W domciu raczej chłodno,jestem w delegacji nie mam czasu unormować temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Logan napisał:

To ludzie źle deklarują i konsultant ich nie poprawia, bo ja jakoś od początku, mam tą samą taryfę. Oczywiście można tak zrobić i później wklejać faktury na forum, jak to ja tanio płacę, a później podbicie taryfy i cisza. Zrobiłem zamęt na forum i znikam.

Dopiero zaczynam przygodę z ogrzewaniem gazowym. Myślałem że gazownia sama ustala ile można zużyć gazu i jak się przekroczy tą ilość to kwalifikują do innej taryfy. Jakie dostajecie faktury elektroniczne czy papierowe? Czy jest różnica w opłacie za e-fakturę czy papierową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Logan napisał:

To ludzie źle deklarują i konsultant ich nie poprawia, bo ja jakoś od początku, mam tą samą taryfę. Oczywiście można tak zrobić i później wklejać faktury na forum, jak to ja tanio płacę, a później podbicie taryfy i cisza. Zrobiłem zamęt na forum i znikam.

Nie zrobiłeś zamętu. Masz rację.  Zwykle faktury są prognozowane dlatego ja żadnych prognoz nie uznaje tylko tyle chcę zapłacić ile zużyłam gazu a jest tego dużo bo 400 m3 za 2 mce przy czym październik i listopad to były ciepłe miesiące.  No ale ja jestem początkująca a początki zawsze są trudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłeś zamętu. Masz rację.  Zwykle faktury są prognozowane dlatego ja żadnych prognoz nie uznaje tylko tyle chcę zapłacić ile zużyłam gazu a jest tego dużo bo 400 m3 za 2 mce przy czym październik i listopad to były ciepłe miesiące.  No ale ja jestem początkująca a początki zawsze są trudne. 
Raczej chodziło o ciebie że robisz zamęt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi że być może zmienię ogrzewanie z węglowego na gazowe czy podający zużycie gazu mogliby pisać czy to zużycie odpowiada temu co podaje http://czysteogrzewanie.pl/  bo nie wiem czy dane które podaje dla mojego budynku mogę chociaż w przybliżeniu brać jako wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczypiorr napisał:
2 godziny temu, Hannah napisał:
Nie zrobiłeś zamętu. Masz rację.  Zwykle faktury są prognozowane dlatego ja żadnych prognoz nie uznaje tylko tyle chcę zapłacić ile zużyłam gazu a jest tego dużo bo 400 m3 za 2 mce przy czym październik i listopad to były ciepłe miesiące.  No ale ja jestem początkująca a początki zawsze są trudne. 

Raczej chodziło o ciebie że robisz zamęt

OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowałem forumowicza zz292 i chodziło mi o ogólne sianie zamętu czasami/często (zależy od tematu) przez forumowiczów. Radzę już na początku dogadać sprawę i nie bawić się w prognozowane, bo to jest cwaniactwo. Ja od razu ustaliłem, że płacę co miesiąc i podaję odczyt na e-bok. Jeżeli chodzi o deklarowane zużycie, to konsultant w siedzibie, zapytał jaki dom i czy gaz tylko do ogrzewania i sam ustalił taryfę i tak jest do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PGNIG są podane grupy i stawki dla mieszkań,domów i firm. Ustalm roczne zużycie gazu. Jak je przekroczę to klasyfikują mnie do innej grupy i wyższej stawki. Można sprawdzić na ich stronie. Są różne grupy i stawki. Nie wiem od jakiego dostawcy masz gaz i czy przekroczyłeś deklarowane roczne zużycie gazu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że taryfa jest stała niezależnie od zużycia. Chodzi o to, że można w miarę wstrzelić się w taryfę. Znam takie przypadki, że ktoś źle deklarował, a później sytuacja się odwracała i rachunki. I tu właśnie przechodzę do meritum, przychodzi taki forumowicz, pisze ile to nie płaci, a tak naprawdę jest jeszcze na ustalaniu faktycznej taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwalę się że mało płacę. Chciałem się zorientować jakie stawki mają inni. W nic się nie można wstrzelić. Konsul zaproponował taką stawkę na początek bo wie jakie jest przypuszczalne zużycie. Jeden woli oszczędzać i płacić mniej inny odwortnie. Dlatego na następny sezon stawka się zmienia albo nie.  Ty ciągle swoje wywody piszesz jak to się wstrzeliłeś w tarywę. Zbędna dyskusja z Tobą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dobrze że z Tobą jest treściwie i merytorycznie :))))) Dalej nie rozumiesz, no może to dobrze, bo jakby każdy wszystko wiedział i rozumiał, to słabo by było na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎12‎-‎02 o 19:58, zz292 napisał:

To nie są bajki.Takie taryfy są dla początkujących.Każdy kto zaczyna grzanie gazem ma niska taryfę i deklaruje jakieś roczne zużycie gazu.Jak przekroczy ta stawkę to na drugi rok ma wyższą.Ja mam S-1.1 i płacę 1.60zł za metr.Pozdrawiam 

Mnie konsultant namówił na taryfę W2, ponieważ taryfy W1 czy S1 są to taryfy przewidziane dla odbiorców , którzy gazu używają do gotowania oraz grzania wody użytkowej. Ciekawy ten Twój konsultant :). Pewnie chciał Cię omamić tanią stawką za gaz, bo i tak wiedział, że po roku wskoczysz na wyższą taryfę. Nie ma szans, żebyś zmieścił się w 350m3 gazu rocznie (no, chyba że lubisz często palić w kominku) albo masz tak zaizolowany dom, że robi się w nim ciepło od puszczenia bąka. Żarty żartami, ale 50 metrowej nieocieplonej kamienicy nie ogrzejesz za 700zł rocznie. Mój brat mieszkał w takiej kamienicy i grzejąc piecem akumulacyjnym na drugiej taryfie często miał dopłaty po 1000zł po zimie. Nie ma tego złego bo jakby co to wskoczysz na S2.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.