Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie za Listopad  287 m3 gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Listopad 161m3 gazu. Ostatnie 24 godziny temperatura w nocy -12 stopnie poszło 9,8m3 gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie listopada    207m3- 35m3(CWU)= 172m3 (samo CO)x1.8zł= 310zł za miesiąc grzania; ostatnie mrozy -12 do - 15 leciało ok.11m3/24h pogodówka grzała na 43C.

Podsumowując węgla trzeba by było ok. 300kg/30dni= 10kg węgla/ dobę wynik mówi sam za siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, HAN napisał:

Podsumowanie listopada    207m3- 35m3(CWU)= 172m3 (samo CO)x1.8zł= 310zł za miesiąc grzania; ostatnie mrozy -12 do - 15 leciało ok.11m3/24h pogodówka grzała na 43C.

Podsumowując węgla trzeba by było ok. 300kg/30dni= 10kg węgla/ dobę wynik mówi sam za siebie...

U mnie podczas tych ostatnich mrozów (-18 w nocy) "poleciało" aż 14,56 m3/ dobę, ale ja dopiero dwa miesiące ogrzewam gazem. Wciąż się uczę, eksperymentuję z ustawieniami a dodatkowo to jest 30 letni dom, słabo ocieplony. W przyszłym sezonie grzewczym mam nadzieję, że zaskoczę Panów wynikami spalania gazu na dobę. Postaram się aby było ono niskie, conajmniej o połowę tego jakie jest w tym sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

- ogrzewanie węglem i gazem za dwa miesiące (październik - listopad 2018) u mnie wygląda to tak:

gazem - 370 m3 gazu x 1,63 = 605,35 zł.

węglem - 1 t węgla (na dwa miesiące spalałam troszkę więcej niż jedną tonę węgla) x 1100 (za tonę) = 1100 zł

Jaki z tego wniosek? Widzicie sami. Mimo iż na dobę schodzi mi sporo gazu a zimy tak na prawdę srogiej jeszcze nie ma to jak na razie jestem "do przodu" no i nie mam brudu, smrodu i czas poświęcony na czyszczenie wyciorami czopucha i kotła conajmniej dwa razy w tygodniu jest czasem przyjemnym, spędzonym w ciepłym domu np. przed telewizorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - skąd taka cena gazu  1,63 ?
W taryfie w 1.1 z opłatami wychodzi jakieś 2,40 - chyba, że coś źle liczę...
Dla mnie to jest cena za metr gazu jak podzielimy rachunek na zużyte metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hannah napisał:

Podsumowując:

- ogrzewanie węglem i gazem za dwa miesiące (październik - listopad 2018) u mnie wygląda to tak:

gazem - 370 m3 gazu x 1,63 = 605,35 zł.

węglem - 1 t węgla (na dwa miesiące spalałam troszkę więcej niż jedną tonę węgla) x 1100 (za tonę) = 1100 zł

Jaki z tego wniosek? Widzicie sami. Mimo iż na dobę schodzi mi sporo gazu a zimy tak na prawdę srogiej jeszcze nie ma to jak na razie jestem "do przodu" no i nie mam brudu, smrodu i czas poświęcony na czyszczenie wyciorami czopucha i kotła conajmniej dwa razy w tygodniu jest czasem przyjemnym, spędzonym w ciepłym domu np. przed telewizorem :)

Czytam wątek z ciekawości, bo pewnie w przyszłości też przejdę na gaz.

Jednocześnie jak widzę takiego typu wywody to dochodzę do wniosku, że jak ktoś nie potrafi dobrze spalić węgla to gaz jest właśnie dla niego. Idąc dalej wg twojego toku rozumowania to skoro ja od 20.09.2018 spaliłem 675 kg węgla średniej jakości za którego dałem średnio 700 zł /tonę to ile gazu zużyłbym przez ten okres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Polak z natury chwali co to ma i w necie bajki pisze aby się podbudowac.
Ten co ma gaz będzie miał super tanio bo węgiel drogi i na odwrót.

Ja jestem obiektywny, mam gaz czy taniej nie wiem, możliwe że nie ale nic mnie nie interesuje a w kotłowni susze pranie, dla mnie to wystarczy dla kogoś innego żaden plus itd.

Ale licząc gaz po 1.63zl a wegiel 1100zl to istna głupota i podbudowuwanie się.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem węglem teraz gazem , ogrzewanie w moim przypadku gazem jest ok 20% droższe . Ale jak policzę robotę i brud w kotłowni , jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo mnie wychodziło palenie węglem a gazem to się okaże po sezonie grzewczym. Na razie spaliłam tyle co wyżej napisałam i nie jest to mało wszak październik i połowa listopada to były wyjątkowo ciepłe dni. Węgla spalałam więcej niż tonę na dwa miesiące a to dlatego iż wśród "węglarzy" są oszuści. Gdy kobieta pojawia się na składzie węglowym od razu wiadomo, że ją "orżną". Więc płaciłam za tonę a przywozili mniej jak tonę. Wiem bo odmierzałam taczkami zwożąc do kotłowni. Za każdym razem było inaczej i zawsze mniej a ile piachu i miału to szkoda gadać. Dodatkowo cena węgla w moim mieście (mazowieckie) to 1100 zł do tego przywóz 20 razem 1120 za tonę. Nie kupowałam na początku zimy od razu 3 tony tylko po tonie co jakiś czas, bo po pierwsze nie stać mnie było na jednorazowy duży wydatek a po drugie węgiel węglowi nie równy. Musiałam sprawdzić czy warto u tego sprzedawcy kupować, wszak wielokrotnie oszukiwali sprzedając jako najlepszy a w konsekwencji okazywał się węglem słabej jakości np. z Rosji lub Czech.

Co zaś tyczy się gazu to bardzo dużo wychodzi mi metrów na dobę a do wiadomości Pana który pyta gdzie taki tani gaz informuję, że w HEG i nie jest to tani gaz. Mimo wszystko jak na dzień dzisiejszy przeliczyłam to wychodzi mi taniej jak węglem z ostatniej zimy, ale po sezonie grzewczym gazem będę mogła dokładniej określić. Jakkolwiek to wyjdzie to dziś już wiem, że za nic do węgla nie wrócę. Ktoś kto pali węglem może się śmiać, ale dopiero gdy sam odczuje jak to jest mieć ciepło i czysto zrozumie o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trotyl napisał:

Tak z ciekawości - skąd taka cena gazu  1,63 ?
W taryfie w 1.1 z opłatami wychodzi jakieś 2,40 - chyba, że coś źle liczę...
Dla mnie to jest cena za metr gazu jak podzielimy rachunek na zużyte metry.

Jestem w HEG i mam taryfę W-2 a cena za m3 gazu jest właśnie taka. Pouczano mnie, że tak właśnie wyliczamy czyli mnożymy metry sześcienne przez ilość zużytego gazu. Oczywiście metry przeliczamy na kwh czyli powinno tam być jakieś 1,70. Do tego dwa miesiąće po 10 zł za każdy abonament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szczypiorr napisał:

Niestety Polak z natury chwali co to ma i w necie bajki pisze aby się podbudowac.
Ten co ma gaz będzie miał super tanio bo węgiel drogi i na odwrót.

Ja jestem obiektywny, mam gaz czy taniej nie wiem, możliwe że nie ale nic mnie nie interesuje a w kotłowni susze pranie, dla mnie to wystarczy dla kogoś innego żaden plus itd.

Ale licząc gaz po 1.63zl a wegiel 1100zl to istna głupota i podbudowuwanie się.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

A ja mam w kotłowni siłownię i też się nie chwalę  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skąd takie obliczenia : dom 150metrow

 Rodzaj paliwa

Wartość opałowa

Cena PLN
 brutto jednostki

Cena
1 kWh

Sprawność urządzenia %

Koszt uzyskanego
1 kWh

 Gaz ziemny GZ 50 taryfa W3

 10,97 kWh / m3

2,50

0,25

105 

0,23* 

 Gaz płynny propan - butan

27,3 kWh/m3

6,96

 0,25

98

 0,26

Olej opałowy Ecoterm Plus 

 10 kWh / dm3

2,45

0,24

 92

 0,26

Węgiel kamienny orzech I gat. (popiół 6%) 

 8 kWh / kg

 0,750

 0,1

 60

 0,17

Eko groszek (popiół 4%) 

8 kWh / kg 

 0,889

0,11

 85

 0,13

Energia elektryczna taryfa całodobowa

 1 kWh

0,54

 0,54***

99 

 0,55

 Pompa ciepła

 1 kWh

0,54

 0,54***

 400

0,14

 

*  Koszt z opłatą przesyłową 56,36 PLN/miesiąc i zapotrzebowaniu 1600 m3 rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Moje zużycie za listopad to 185m3 CO +CWU

Na razie jeszcze przestawiałem grzanie wg pogodówki z wg temperatury wewnętrznej.

Wydaje mi się że pogodówka zapewnia większy komfort ale to do sprawdzenia przy większych ujemnych temperaturach.

To pierwszy sezon jak mieszkamy.Czekam na fakturę..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 150m2, parterowy

ściany grafit 20cm
podłoga 15 cm
cały dom podłogówka sterowana przez termostaty pokojowe - 21C w dzień / 20 noc
Piec Beretta Exclusive
w temp zew ok. 0 do -5C w nocy

średnie zużycie 7,5m3/dobę z ostatniego tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 94m3 kosztowały 198zl co przy takim zużyciu daje 2,1zł za m3 wiec 1,7zł za m3 to chyba jakieś bajki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.