Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie sapalania gazu przy ciągłej pracy. Dom 120 m średnio ocieplony, kaloryfery panelowe. Dla ciągłej pracy kotła ( praca ciągła bez wyłączenia na sterowniku) przy ustawionej temperaturze 38 st. przez 24 godz. zużycie gazu wynosi 9 m3. Temp w mieszkaniu utrzymywała się na poziomie 21,7 st C.  Niektórzy pisali ciągła praca i podawali zużycie , ale to nie była ciągła praca tylko praca bez modulacji temp w zależności od pory dnia. To jest ilość gazu jaka zostanie zużyta niezależnie od temp. zewnętrznej. Jeżeli będzie zimno to temp. w mieszkaniu będzie niższa, gdy cieplej to temp. będzie wyższa ale zużycie będzie takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ksieciunio napisał:

Taka wyszła mi średnia, jak podzieliłem pobór przez ilość dni w których masz gaz. Musisz ograniczyć ta temp.max jak sugeruje @sambor

Sama nie wiem jak mam się za to zabrać.  Na piątek umówiłam instalatora,  oczywiście kolejnego bo ten który instalacje u mnie robił i zdarł ze mnie jak nie wiem co to już 2 razy nie przyszedl i nawet nie powiadomił,  że nie przyjedzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MałyMiki napisał:

i coś w tym jest co piszesz bo wczoraj faktycznie lekko wiało. Mój komin od pieca ustawiony na bocznej ścianie tuż przy wyjściu z piwnicy. Ale tak szczerze to mam taką zraze do węgla z którym się pie... przez prawie 10 lat, żę gotów płacić nawet więcej jak przyjdzie taka potrzeba byle by się nie bawić z tym syfem

"Mam tak samo jak Ty... " :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 14:39, daras300 napisał:

Witajcie co powiecie o takim zuzyciu gazu to odczyt z licznika na dzien 09-11-18   05031648    i na 18-11-18   05085418 piec de ditrich modulans dom ok 180 m2  ocieplony 15 styro grafit okna plastik poddasze welna 12cm  nieuzytkowa strop ocieplony jakimis trocinami jest zalany betonem podobno dawno temu tak robili grzejniki czesc starych zeliwnych a dokladnie 8 szt czesc aluminium 6 szt jedna petla podlogowki wpieta w grzejniki  ,ustawienie pieca od 6.00 -22.00 temperatura 21,5  na noc 18,5 piec w nocy sie nie zalacza czujnik pogodowy na zewnatrz i czujnik w najzimniejszym pokoju to jest na parterze grzanie wody ustawione na 44 stopnie ,do tego dochodza dwie kuchnie gazowe gotowanie min na jednej codziennie ,piec ustawiony w trybie automatycznym

Bardzo mało. Mój stan licznika na dzień 12.11.2018 - 169,45 i na 21.11.2018 (dzisiaj) - 248,00 co daje nam wynik = 78,55 dzieląc to na 9 dni (tyle co u Ciebie) wychodzi, że ja spaliłam więcej od Ciebie (78,55 : 9 = 8,72)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywody jak zawsze, nie ma znaczenia czy to węgiel, gaz, pellet, wszędzie są tematy o ilości spalania . To tylko forum, każdy może pisać co chce, a jak to jest często w rzeczywistości, to każdy chyba wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był instalator/serwisant.  Poprzedni, który robił u mnie instalację także uruchamiał kocioł. Okazuje się,  że poszedł na łatwiznę i pozostawił ustawienia fabryczne czyli  krzywa 2 teraz na 1,2, temp kotła na max, teraz na 50,  moc byla na max teraz na 10. Tak na być przez weekend a jeśli nie będzie mi pasować to on przyjdzie i dopracuje. Wobec powyższego sterownik w domu jakby zbędny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 09:55, MałyMiki napisał:

przecież to są normalne spalania. Nie wiem czego oczekujecie ? że będziecie zużywać 5m3 ? na dobę. 

Normalne "mówisz" ?  To ja czegoś tu nie rozumiem bo skoro mój kocioł spala 11 m 3 na dobę przy - 5 to ile spali przy - 25? Skoro jest kondensacyjny to dlaczego temp z  jaką pracuje wynosi 75 C?  To nie jest normalne bo przy tak wysokiej temperaturze nie jest ekonomiczny bo condens sobie a on sobie tak?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hannah napisał:

Normalne "mówisz" ?  To ja czegoś tu nie rozumiem bo skoro mój kocioł spala 11 m 3 na dobę przy - 5 to ile spali przy - 25? Skoro jest kondensacyjny to dlaczego temp z  jaką pracuje wynosi 75 C?  To nie jest normalne bo przy tak wysokiej temperaturze nie jest ekonomiczny bo condens sobie a on sobie tak?  

75 stopni ~? kto to ustawił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Jest to mój drugi sezon grzania gazem po przebudowie domu. Dom około 220 m2 podpiwniczony(w piwnicy grzejniki ustawione na głowicy na 1) więc nie włączają się nawet w największe mrozy ponieważ wtedy jest tam około 16 stopni. Na ścianach 12 cm styropian grafitowy, dach dwuspadowy ocieplony. Dom ogrzewany kotłem pulsacyjnym 20kw. Temperatura 21,5 cała dobę. Domek gościnny 41 M2 kocioł dwufunkcyjny brotje temperatura 21 cała dobe, ocieplony 12 cm, 25 cm wełny w stropie. W domach grzejniki nie posiadam podlogowki. Jak na razie za październik faktura 175 M3, 376,85zl. Zeszły rok liczyłem od kiwtnia2017 do kwietnia 2018 po zliczeniu faktur wyszedł 3800 zł tylko w zeszłym roku domek gościnny kocioł ustawiony na tryb antyzamarzeniowy 10c. Pozdrawiam i życzę niskich rachunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał:

Tyle wynosi nastawa fabryczna

Jest o tym w instrukcji

Jak to zrobić:

Otworzyć instrukcję instalatora kotła - albo papierową albo pobrać z netu

Rozdział 8, strona 42 i następne - jest opis krok po kroku - przestawić wartość parametru D..71 z 75C na np 50C

Wyjść z ustawiania wg instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 48 godzin wracam do ustawień fabrycznych czyli sonda, krzywa i temp na kotle 75 max. Okazuje się że najmniejsze spalanie gazu jest przy ustawieniach fabrycznych. Im mniejsze parametry stosuję tym więcej gazu spala mój kocioł. Nie wiem jak Panowie to robią ale u mnie gdy wyłączyłam sondę i krzywą a pozostawiłam kocioł na 50 st C i moc 10 okazuje się że zużycie jest bardzo duże jak na dzisiejszą dodatnią temperaturę. W ciągu 3 godzin spaliłam 1,6 m 3 gazu. To daje na dobę przy plusowych temperaturach 12,8 m 3 podczas gdy przy ustawieniach fabrycznych (krzywa na 2, sonda zewnętrzna, moc 18, kocioł na 75 st C) i przy temperaturach ujemnych w nocy 10,91 m 3. Miałam także przez 48 godzin ustawienia kotła na 50 st C, krzywa na 1,2, moc na 10 no i sonda zewnętrzna i spalanie wyniosło 11,13 a temperatura była dodatnia tylko duża wilgotność więc dlatego sondę odłączyłam i ta krzywa także znikła, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Wracam więc za 48 godzin do starych, fabrycznych ustawień. Dlatego za 48 godzin bo podobno tyle czasu kocioł powinien mieć czasu na ustawienia. Nie wiem jak to się dzieje, że jeden spala miesięcznie 5 m 3 gazu a drugi 15 m 3 ale na pewno powodem nie jest słabo ocieplony dom bo mój taki nie jest. Co najwyżej, i w to jestem skłonna uwierzyć, za tak duży pobór gazu odpowiada moja stara, 30 letnia już, instalacja CO.
Dziękuję wszystkim forumowiczom za podpowiedzi, wskazówki ale niestety w moim przypadku one nie sprawdziły się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, troszke przesadziłas z tym spalaniem ,ale to chyba pomyłka  ,u mnie dzis +8 w dzien w nocy 0 i spalanie takie jak przy -4 w nocy i +1 w dzien cały czas 6m3 na dobe sie utrzymuje przestaje juz patrzec na ten liczik ,co bedzie to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłam? Odłączyłam pogodynka a tym samym krzywą zniknęła,  kocioł na 50, moc 10.  Czy to moja wina,  że spalił mi 1,6 na 3 godz.?  Im więcej oszczedniej ustawiam tym więcej gazu mi wychodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hannah napisał:

Czy to moja wina,  że spalił mi 1,6 na 3 godz.?

To daje lekko ponad 0,5m3/h to dużo? To jest dobry wynik. Ludziska co wy chcecie ogrzać 100 metrową chatę za 100zł/mc?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,  nie za 100 zł/m.  Popatrz jaka jest temp na dworze a u mnie za listopad wyjdzie 300 m a może i więcej bo miesiąc się  jeszcze nie skończył.  Jak przyjdą mrozy to na takie zuzycie jak u mnie wyjdzie nie 300 a 600 m gazu a to nie 100 a raczej ok 1000 zł/m 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.