Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Ile metrów? Masz porównanie do węgla i przed ociepleniem?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metrów coś koło 170. Przed ociepleniem do 6 ton węgla. Po ociepleniu ok. 3,5t(węgiel, flot , drewno) i sporo pracy. Teraz ok.1500m3 gazu. I jest stabilna temperatura bo w węglowym głównie przepalałem.

Optymistyczne informacje. Ja mam ok 300 metrów i aktualnie 8 ton węgla i drewno. Planuje 15 grafitu na ściany 25 wełny na dach i przejście na gaz. Może koszty mnie nie zabiją ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie styczeń 195m3, luty 210m3, marzec 155m3  szału nie ma, mogłoby być lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

testuję wiec i zaglądam z ciekawości jakie zużycie wczoraj  było 28m3 a dziś o tej porze 31.5m3 razem z gotowaniem i CWU więc 3,5m3/24h ja jestem mega zadowolony puki co dom 180m2 z poddaszem w domu 22-23C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Za październik wyszło równe 50m3. CO+CWU bez palenia w kominku. Zimno nie było ale wiałoooo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile gazu zużyjesz, zużyjesz mniej średnia za gaz wyjdzie większa, zużyjesz więcej - wyjdzie mniejsza, ale też do pewnego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten miesiąc u mnie było dosyć ciepło wiedź piec rzadko się załączał a ten ostatni tydzień temperatura na zew trochę spadła   na piecu mam ustawione 48 stopni to moje pierwsze wojaże z gazem nie wiem czy to dobry wynik

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem zużycie gazu i koszty za poprzedni rok, licząc od 09-2017 do 31-08-2018.

Gazu spaliliśmy 1218m3 (gotowanie, mycie, co) na kwotę (łącznie z opłatami stałymi itp.) 2896,73 zł. Biorąc pod uwagę, że średnio na gotowanie i mycie zużywamy 23 m3 ( w rachunku wychodzi 91,14 zł), to na samo ogrzewanie zużyliśmy 930m3. Sezon grzewczy trwał u mnie ok. 288 dni, więc średnia dobowa na CO wyszła 3,27m3. Koszt samego ogrzewania szacuję na ok. 1800 zł. Bez opłat stałych, bo te i tak płacę grzejąc CWU i gotując. Źle nie jest, średnia temp utrzymywana to 22,5*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to masz super wynik za rok zużycia gazu ja w sezonie letnim miałem zużycie 18m3 za cwu teraz kupiłem regulator pokojowy i próbuję jaką temperaturę ustawiać ogrzewam 90m2 węglem spalałem 3tony plus bojler na prąd . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SorenLorenson napisał:

Przeliczyłem zużycie gazu i koszty za poprzedni rok, licząc od 09-2017 do 31-08-2018.

Gazu spaliliśmy 1218m3 (gotowanie, mycie, co) na kwotę (łącznie z opłatami stałymi itp.) 2896,73 zł. Biorąc pod uwagę, że średnio na gotowanie i mycie zużywamy 23 m3 ( w rachunku wychodzi 91,14 zł), to na samo ogrzewanie zużyliśmy 930m3. Sezon grzewczy trwał u mnie ok. 288 dni, więc średnia dobowa na CO wyszła 3,27m3. Koszt samego ogrzewania szacuję na ok. 1800 zł. Bez opłat stałych, bo te i tak płacę grzejąc CWU i gotując. Źle nie jest, średnia temp utrzymywana to 22,5*C.

U mnie za ten sam okres 1453m3 (CWU + ogrzewanie) do ogrzania 150m2. Za 12 miesięcy zapłaciłem 3013,16 zł. U nas na samo CWU w lecie miesięcznie schodzi ok 35m3, czyli ok 420m3 na rok, z tego wynika, że na ogrzewanie ok 1000m3. Przy podobnych założeniach jak u Ciebie, za samo ogrzewanie zapłaciłem ok 2000zł. W domu średnio 22,5*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

październik 110m3- 35m3(CWU +gotowanie)= 75m3 na samo CO x 1.8zł (tyle pisało na ostatnim rachunku za 1m3 brutto) to daje 135 zł za ogrzewanie oczywiście +CWU i gotowannie i + opłaty abonamentowe itp.

Ja tam jestem zadowolony jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

październik 110m3- 35m3(CWU +gotowanie)= 75m3 na samo CO x 1.8zł (tyle pisało na ostatnim rachunku za 1m3 brutto) to daje 135 zł za ogrzewanie oczywiście +CWU i gotowannie i + opłaty abonamentowe itp.
Ja tam jestem zadowolony jak na razie.
Abonament tez płacisz więc pasuje podawać z nim . Nikt nie przelicza ile wyszedł mu gaz tylko z faktury .

Druga kwestia skąd wiesz ile poszło na co a ile na cwu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.