Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie od września do teraz czyli przez 7 miesięcy  średnie spalanie wynosi 17kg/24h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony sezon CO zamknięty 8.04 z wynikiem 2250kg co daje 11,96kg/doba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgodnie z umową podaje jak wyszło u mnie spalanie za ostatnie 12 miesięcy.

Ogrzewanie CO i CWU było od połowy kwietnia 2019 do końca maja 2019, potem samo CWU do 10 września.
Od 10 września do dziś ogrzewania idzie na CO i CWU .

W tym czasie zmieniły się temperatury ogrzewania domu, wcześniej miałem ustawione 21,5°C , w połowie grudnia była zmian na 22,5 °C, po czym na początku stycznia zmiana na 22°C i tak już został do dziś.

Od 15 kwietnia 2019 do 16 grudnia 2019 spaliłem 1100 kg groszku,  od 16 grudnia do 16 kwietnia 2020 spaliłem następne 1100 kg groszku.

Jak łatwo policzyć za ostatnie 4 miesiące średnie dzienne spalanie wyszło na poziomie 9,1 kg.

a cały rok wyszło 2200 kg węgla.

Powierzchnia do grzania około 210 m2 po podłodze. ( szczegóły domu są w tym temacie ale wcześniej) , tak wiem uzupełnię profil :)


Pozdr.
Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arturro napisał:

cały rok wyszło 2200 kg węgla

Powierzchnia do grzania około 210 m2 po podłodze.

To jest jakiś kosmos. Ogrzewam 56 m2 i za pół roku tj. od 1 listopada do 30 kwietnia idzie 3 tony ekogroszku. Ludzie litości, jakim cudem choćby nie wiem co mogą być takie wyniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalilem 6-6,5 tony wegla 17Mj w tym sezonie,tak samo jak w poprzednym,w zeszlym roku byl groszek troche lepszej jakosci.Brak ocieplenia domu.W domie 24+°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.10- 8.04 2250kg.

 

Mogę jedynie dać 

FORUMOWE SŁOWO HONORU, że tyle spaliłem, nie korzystałem z innych źródeł ciepła, dom jak w profilu. 

 

Po tym terminie dogrzewałem się 3 dni klimatyzatorem i w końcu się wQ#$!@#!@ i odpaliłem jeszcze raz kocioł CO, wiec końcowe wzrośnie może o 100kg .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz za wynik w cieplowlasciwe.pl ? Mój dom ma zapotrzebowanie na ciepło ok 40GJ

 

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, o6483256 napisał:

FORUMOWE SŁOWO HONORU, że tyle spaliłem, nie korzystałem z innych źródeł ciepła, dom jak w profilu. 

To nie jest czudom,przy takim ociepleniu tež bym cieszyl sie sporym spalaniem.U mnia 6-6,5 jest jak ok 4ton solidnego czarnego wegla i duuužo ciepla wypusczam do okolicia domu.Na cieplowlasciwe liczalem oplaca-czy nie oplaca sa ocieplenie,i po ociepleniu zapotrzebowanie jest na polowe....no inwestycja jednorazowa dla mnia jest duža...i nie jestem na 100% w swoim.W przypadku dziedictwa bedziem ponownie placic,juž dosyc mam tak zainwestowane.....

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bercus napisał:

To nie jest czudom,przy takim ociepleniu tež bym cieszyl sie sp....

Przepraszam, ale zupełnie nie rozumiem twojego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 20:11, Ptaszniko napisał:

To jest jakiś kosmos. Ogrzewam 56 m2 i za pół roku tj. od 1 listopada do 30 kwietnia idzie 3 tony ekogroszku. Ludzie litości, jakim cudem choćby nie wiem co mogą być takie wyniki? 

Spalasz za dużo. Ale nie wiadomo co ogrzewasz ani jaki kocioł. Uzupełnij profil. A dlaczego za dużo?

1 za mocny kocioł 

2 słabe ocieplenie lub jego brak

3 zła instalacja 

4 brak sterowania pogodowego, pokojowego lub ich złe ustawienie

5 obniżenia nocne temperatury w domu

6 brak obniżeń nocnych CWU

7 brak podłogówki w domu lub jej złe wysterowanie

8  obiegi grzejnikowe prowadzone na wysokich temp.

9 brak regulatora ciągu kominowego

Każdy z tych czynników może zwiększać spalanie o kilka, kilkanaście procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 13:01, o6483256 napisał:

3.10- 8.04 2250kg.

 

Mogę jedynie dać 

FORUMOWE SŁOWO HONORU, że tyle spaliłem, nie korzystałem z innych źródeł ciepła, dom jak w profilu. 

 

Po tym terminie dogrzewałem się 3 dni klimatyzatorem i w końcu się wQ#$!@#!@ i odpaliłem jeszcze raz kocioł CO, wiec końcowe wzrośnie może o 100kg .-)

To za mało, żebyśmy uwierzyli musisz jeszcze dodać " jak bonie dydy" -to za Stanisławem Tymem. A palić trzeba będzie jeszcze i w maju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jasiek11 napisał:

To za mało, żebyśmy uwierzyli musisz jeszcze dodać " jak bonie dydy" -to za Stanisławem Tymem.

Zdaje sobie z tego sprawę, że nic nie przekona nie przekonanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów z forum.

To ja również podsumuję się, gdyż zakończyłem palenie w tym sezonie.... a może i dłużej....

Od dnia 18 grudnia 2018roku (to nie pomyłka) do dnia 16 kwietnia 2020r spaliłem znanego g..wnianego, syfowatego(23-24MJ) ruska 6578kg., zostało w koszu ok 140kg. Na samym początku kilka zasypów paliłem mieszanką owsa i miału ruskiego. Cały zeszły sezon letni paliłem na CWU, to przy 6 domownikach (dwie łazienki i 2 kuchnie) zużycie węgla tylko na CWU ok 7-8kg na dobę, reszta to ogrzewanie i to takie sensowne jak wiedzą niektórzy z Was  23stopnie/dobę. Sami wiecie że ciężko nazwać ostatnie dwie zimy ...zimami...gdyż teraz większe mrozy występują niż w grudniu czy styczniu.

IMG_20200419_170913.jpg.e6e5ca1f8b038e301fdd73bf9a8195f6.jpg

I nadszedł czas na zmiany, gdyż od początku kwietnia mam podłączoną instalację PV (10kW)....na razie.

Na szybko wrzuciłem w bojler (CWU) grzałkę 6kW. Wkrótce montaż pompy ciepła więc CO i CWU będzie z niej. Mój wiekowy kręgosłup już chyba zasłużył na emeryturę od dźwigania czarnego złota, oczywiście kocioł zostaje (na razie) w kotłowni, może na jakąś mocniejszą zimę jeszcze się przyda .................  I tyle....... ¯\_(ヅ)_/¯

Pozdrawiam. YARO.

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 18.04.18 do 16.04.2020  są 485 dni. Teraz opał 6578kg opału. Po wykonaniu "BARDZO SKOMPLIKOWANYCH" obliczeń  wychodzi ok 13,5kg/doba na ogrzewanie.Czyli na samo grzanie domu potrzebujesz ok 6-7kg ?

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen

Ja jeszcze ogrzewam dom , bo młodszemu pokoleniu nadasl  chłodno w nogi nad ranem, przy temp. w pokojach ponad 23*C przy obecnych temp.(dom solidnie ocieplony).

Pewnie za tydzien sezon  zakonczy sie wynikiem 2400 kg (150 m2), bez cwu(wg czasu pracy podajnika  ok. 13 kg/dobe)

Nastepny sezon juz zabezpieczony ekg w piwnicy a na nastepny 2021/2022 jeszcze potrzeba kupic  tone ekg.Zapas wynika z oplacalnosci przywozu min. 3 t prosto z kopalni. Cena dzisiaj loco kopalnia przystepna (590zl br/t ba luz ,przywoz 60 zl/t.

Młodzi  mysla,ze latem bedzie kosztowac 400 zl/t....mówia poczekajmy...

Moze kiedys zmienia zdanie jak w przyszlosci trafia na zime ,jakie dawno byly ,z temp. minus 20*C przez mc  i 40 cm sniegu, co spadł nagle w nocy.

"Ale to juz było i nie wróci wiecej ..."

Wg mnie  inwestycja w instalacje PV obecnie mi sie nie opłaci,zbyt długi termin zwrotu

Wystarczajaco duzo kosztowało ocieplenie domu.

Co do wieku kregosłupa,mnie tez złosci 5 z przodu peselu, druga cyfra  jeszcze nizsza ,ale worek 20-25  kg ekg to jeszcze nie taki wielki problem,choc to sprawa indywidualnego zdrowia i samopoczucia.Jestem tez juz w domu stale , moge dosypywac co 2 dni po worku do zasobnika i z nudow wynosic popioł co 2 dni ,choc nie trzeba.

Pewnie w przyszlosci jak kiedys kocioł na ekg sie zuzyje  ,albo wegiel przejdzie do historii Ślaska i RP , przejde na ogrzewanie gazem....W łazience na parterze podłaczony gazowy ogrzewacz wody  , z kominem spalinowy ..wentylacja......Pewnie wiele nie trzeba bedzie przerabiac.

Nie dajmy sie korona virusowi, zdrowia zycze...

Pozdrawiam

 

Edytowane przez JorgusEmh
u
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, o6483256 napisał:

od 18.04.18 do 16.04.2020  są 485 dni. Teraz opał 6578kg opału. Po wykonaniu "BARDZO SKOMPLIKOWANYCH" obliczeń  wychodzi ok 13,5kg/doba na ogrzewanie.Czyli na samo grzanie domu potrzebujesz ok 6-7kg ?

Witam.

Pewnie i tak wyjdzie tylko że......... przez połowę tego czasu (połowa kwietnia-połowa października) chyba miałem ogrzewanie wyłączone :-)) czyli połowa odkładała się na zimniejsze miesiące,  chyba..... bo nie pamiętam ..... albo coś mi koronawirus w korze mózgowej zwoje poprzestawiał.....

Spalanie w tym i poprzednim sezonie grzewczym ok 20kg/dobę i ponad, to widziałem tylko kilkanaście dni, ale zazwyczaj 12-15kg. Gdyby były takie zimy jak w poprzedch latach to i 30kg na dobę bywało......

Sumując chyba nie wyszło tak źle, gdyż rusek który paliłem należy do słabszych, przez niektórych uważany za "papierowy" jednak spalający się bardzo czysto z bardzo wysoką sprawnością i bez żadnych problemów, do tego kocioł przewymiarowany(32kW) z zimnymi spalinami, z mniejszym palnikiem pracującym na mocy max. do 15kW :-))... i chyba tutaj jest sukces....

Pozdrawiam koleżeństwo forumowe, życząc sukcesów w czystym i ekonomicznym spalaniu. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, o6483256 napisał:

od 18.04.18 do 16.04.2020  są 485 dni.

A nie 729? :-)

Swoją droga racja, że zim już nie ma. 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HarryH napisał:

A nie 729? :-)

Swoją droga racja, że zim już nie ma. 

Masz rację, ale liczyłem tak jak kolega napisał od 18.12, a napisałem 18.04. Przepraszam mój bląd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku sezonu do dzisiaj  3350kg groszku ~25Mj czyli takiego sobie...  Pow ~150m2

 Ciekawostka: miesiąc temu zlikwidowałem bojler elektryczny i zainstalowałem 140-litrowy zasobnik cwu.  Przy aktualnych temperaturach  ( dzień +8 do10*C , noc do -5*C) wsypane dwa worki tzn 50kg  wystarczają na 4 doby.

Bez bojlera wystarczało to na 3 doby.... Prawdopodobnie kocioł został "dociążony"  i pracuje bardziej stabilnie - inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 20:11, Ptaszniko napisał:

To jest jakiś kosmos. Ogrzewam 56 m2 i za pół roku tj. od 1 listopada do 30 kwietnia idzie 3 tony ekogroszku. Ludzie litości, jakim cudem choćby nie wiem co mogą być takie wyniki? 

Co prawda ja nie mam podajnikowego i palę od góry w GS ale od września do dziś spalilem 4100 kg . Dom bez ocieplenia stare ale w miarę szczelne okna. Do ogrzania 100m2. W domu 20-21 stopni.

Porównując powierzchnie, spalanie mamy porownywalne. Zastanawia mnie tylko jedno, gdy przejdę na podajnik i nie zmodernizuje ocieplenia, wiele z tych 4 ton się nie urwie. Na plus będzie większa wygoda i stabilność temperatury w mieszkaniu.No może i coś zostanie dla ekologii. I chyba tyle korzyści...:)

Więc sam widzisz jakie znaczenie na oszczędności paliwa ma ocieplenie. 

Sorki za zaśmiecanie tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 14:50, o6483256 napisał:

Co masz za wynik w cieplowlasciwe.pl ? Mój dom ma zapotrzebowanie na ciepło ok 40GJ

 

 

Bez tytułu.png

Najświeższe wyliczenie na cieplowlasciwie.pl:

https://cieplowlasciwie.pl/wynik/7phh

witek1234 nie urwiesz nic z tych 4 ton przy podajnikowcu.
Na moim przykładzie: Gdy paliłem drzewem i węglem - paliło się od godz. 17 po południu do 1 w nocy tj. 8 godzin. Zużywałem wtedy przez pół roku: 5-6 metrów klocuszków bukowych (20-centymetrowych) i 1 tonę węgla orzecha. Koszt opału około 2 tys. zł.
Przy paleniu ekogroszkiem - kocioł 9kW - koszt opału na chwilę obecną niecałe 3 tys zł na pół roku, tylko czas palenia na dobę z 8 godzin zwiększył się do 24 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę na bieżąco twoich perypetii . Wg kalkulatora masz odpowiedni mocą kocioł ale spalanie już nie. Myślałem że dom masz nieocieplony. Gdyby schodziło 2 tony , nie byłoby tak zle. 

Ja ten kalkulator traktuję z przymrużeniem oka. To tylko zgrubne obliczenia . Ma pewne niedociągnięcia czy braki. Jeśli bym palił węglem kalorycznym, zużycie mam 3 tony i kalkulator szacuje sprawność na 60 % . Spalając płomiennego 4 tony , sprawność 50 %. Kalkulator nie bierze pod uwagę kalorycznosci opału tylko ilość którą spalimy. Więc to tylko szacunkowe narzędzie. 

Wracając do tematu, chyba coś z ustawieniami masz niedograne. Jak to jest, dowiem się za dwa sezony. Jeszcze mam błogi spokój. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ptaszniko napisał:

Najświeższe wyliczenie na cieplowlasciwie.pl:

https://cieplowlasciwie.pl/wynik/7phh

 

Czyli powinieneś spalić przy tych parametrach domu jakieś max 2,5t (wynik z "górką"). 

Jeżeli palisz więcej, to szukaj przyczyny .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.