Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie domek 80m śr. ocieplony, od 20 września 2019 1.4tony mieszanki 50/50% ekomiał Grenpal [600zl] i najtańszy lokalny pelet [500zl] czyli tona wychodzi 550zł i kaloryczność może jest 19-20MJ. 

Zrzut ekranu (74).png

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wynik. Ale to i tak sporo w porównaniu do gazowników ;-) 
U mnie 1200kg od 1.10, temp 23 eko po 850. Sciana trójwarstwowa ze styro 12cm

W przyszłym sezonie dorzucę 20cm wełny na strop i może spadnie o pare kg

Edytowane przez aikon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle tylko pozazdrościć i faktycznie strop warto docieplać. Najwięcej ucieka podłoga i góra ściany to już tylko małe %. U mnie tak od kilku lat idzie co rok około 4.5 tony eko. I to mój ostatni sezon z czarnym złotem. Od czerwca będę gazownikiem. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne docieplenie mamy. Dom podpiwniczony, w podłodze 5cm styro. Strop żelbeton i 2x5cm styro. 
Dosyć sporo palisz wungla. Też chwilami myślę o gazie ale nie wiem po co, chyba po cichu liczę żr wyjdzie taniej niż eko.
Z podajnikowca jestem zadowolony i wcale nie mam brudnej piwnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie też jestem zadowolony, ale u mnie kurzy się w kotłowni i niestety ceny dobrego eko są coraz większe. Więc na rok wychodzi około 4.5 tysiąca. Uważam że na gazie wyjdzie minimalnie taniej. A nawet jak wyjdzie podobnie to będę miał fajny pokój zamiast kotłowni. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisali gdzieś, że węgiel ma tanieć żeby ruski przyblokować.
Druga sprawa zabraniaja węgla więc nowi idą w gaz i pelet i to te paliwa raczej będą drożały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 21:37, Oldek napisał:

@Arczi82 grubo mylisz się kolego. Zapłacisz 2xtyle co za węgiel. I będziesz chodził i gaz przykręcał i 18°C w salonie będziesz uważał za komfort.

Z tym się nie zgodzę. Rodzice mają gaz piec Termet Gold podobny metraż  ocieplony domek dodatkowo zbiornik 100l cwu i kuchenka gazowa i na rok wychodzą 3.5 tysia. W domu od 23 do 24 stopni.

 

W dniu 4.02.2020 o 21:41, aikon91 napisał:

Oldek ty pesymisto. Może na taką zimę gaz jest ekonomiczniejszy. O tym wiedzą C i co mają podajnik i gazówke.

Zgadza się od paru lat nie ma u nas prawdziwej zimy. Zresztą ja co roku wywalam praktycznie 4.5 tysia na węgiel i będąc pesymistą przy silnych mrozach nawet niech wydam 6 tysi na gaz to i tak będę zadowolony. 

Edytowane przez Arczi82
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.02.2020 o 14:30, krisgie napisał:

Za styczeń wyszło 412kg KGM Gold + Skarbek 28Mj, koszt paliwa ok 400zł.

Temperatury wewnetrzne plus cała reszta tak jak wcześniej.

W trybie zima od początku października do dziś poszło ok 1300 kg.

Za luty poszło ok 325kg KGM Gold. Koszt paliwa ok 315zł.

Od początku października poszło 1625kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spaliłem jakieś 300kg więcej od Ciebie. Do 2 ton jeszcze "nie dobiłem" .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z nudów policzyłem ile spaliłem opału.

Do dzisiaj 2095kg. Średnie spalanie 12,7kg/doba

 

Zima była wyjątkowo łagodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd macie tak niskie spalanie.
Ja mam kocioł SKAMP-PV 13 KW ze sterownikiem SKZP-02 i aktualne spalanie około 19 kg dziennie. Pracuje w automacie.
Stary dom (domy, bo dwa domy połączone łącznikiem)  około 130 mk. Ocieplony grafitowym styro 10 cm. Strop 25cm wełna. Poddasze nieużytkowe.
Węgiel chyba trochę kiepski, bo seria "MOCNY" z mocnyopal.pl. Pisze na nim max 24 Mj ale chyba mu do tego daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, popo76 napisał:

Ja nie wiem skąd macie tak niskie spalanie.

Witam

Myślę że za dużo w komin puszczasz.....

Rusek 23-24Mj chata prawie 300m, 2x łazienki, 2x kuchnie, 6 osób (duuuuużo ciepłej wody), noce zimne dzisiaj rano (- 4stopnia).

IMG_20200317_170543.jpg.9f0ae7c61d8d0457066766411d139dd2.jpg

IMG_20200317_170557.thumb.jpg.c7ad59e4c258557810e4bb17457f8f07.jpg

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YaroXylen napisał:

Myślę że za dużo w komin puszczasz.....

Możesz podać swoje nastawy? Palisz w PID czy ręczny?
Ja aktualnie mam 6 % na minimum i 19% na max.
Zmniejszę o 1% i zobaczymy.
Coś jeszcze wpływa na spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy Yaro, ale te obrazki coś się nie spinają - żeby wyciągać 3.2 kWh z 0.4 kg, to węgiel musiałby mieć gruuubo ponad 30MJ/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panelu sterownika nie ma części setnych ale nie sprawdzałem czy zaokrągla zgodnie z zasadami czy tylko obcina. U mnie na panelu pokazuje 0.4 a zdalnie 0.43 przy 3.4kW oraz 28.8Mj.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krisgie napisał:

Na panelu sterownika nie ma części setnych ale nie sprawdzałem czy zaokrągla zgodnie z zasadami czy tylko obcina. U mnie na panelu pokazuje 0.4 a zdalnie 0.43 przy 3.4kW oraz 28.8Mj.

Witam i muszę przyznać rację bo tak jest obejrzyj moc i chwilowe po około minucie ... sterownik zaokrągla i potrafi więcej zaokrąglić.

Reszta fotek dla uzupełnienia, sorki nie bardzo mam czas teraz.

10 godzin temu, HarryH napisał:

Bez urazy Yaro, ale te obrazki coś się nie spinają - żeby wyciągać 3.2 kWh z 0.4 kg, to węgiel musiałby mieć gruuubo ponad 30MJ/kg.

Na pewno masz rację, absolutnie się z tobą zgadzam...... tylko ten SPIN-acz troszkę różny mamy....

Oczywiście  bez żadnej urazy czy ironii odpowiedziałem, szanuję Twoje oraz innych kolegów opinie, z pewnych rzeczy dawno już wyrosłem

Uzupełniając:.... moc kotła(palnika) mam ustawioną 20kW

Zawsze pisałem ...... ruska należy dmuchać powoli :-)))

 

IMG_20200318_080323.jpg.a1b67b834912d66366fd265689a81aaa.jpgIMG_20200318_080355.jpg.99d002108c5baf67afe2fca98174882a.jpgIMG_20200318_080542_1.jpg.92b8214411f3326887ac03b452844079.jpg

Mniej teorii spiskowych a więcej optymizmu ......

Pozdrawiam Wszystkich kolegów z forum.

YARO

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.03.2020 o 08:32, HarryH napisał:

Ale tu nie chodzi o teorie spiskowe, tylko matematykę.

Witam.

A czy mógłby kolega mnie oświecić?

YARO

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj spalone 2195kg węgla i średnie spalanie ~12kg/doba. Wcześniejsze obliczenia zawyżone, worki się kończą łatwiej było policzyć ile zostało .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.