Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Pompka do CWU włącza się tylko w momencie grzania wody - nie działa cały czas - do zmiany w menu serwisowym.
Zmienione parametry podtrzymania .  Czas podawania 1sek, przerwa 16 minut, czas pracy wentylatora 37 sek, czas przerwy 6 min, siła nadmuchy 45. Może można i lepiej.. Przy takim ustawieniu piec nie wygasił ani razu przez cały okres letni.
Obieg wody dla pieca czyli wyście i wejście ( nie wiem jak się to nazywa poprawnie )  ocieplone Thermaflex - otulina ThermaEco  30 mm. Tak samo reszta rur do CWU, ale tam jest już 20mm i 9mm grubość - tyle ile mogłem założyć.
Pompa cyrkulacyjna dla CWU - sterowanie ręcznie - przez  RZB-01 Exta Free ZAMEL

2 osoby dorosłe, 3 dzieci.

.... To w podtrzymaniu, bez zużycia wody ile będzie spalał ?

nie wiem, nie sprawdzałem, teraz nie sprawdzę i nie sądzę abym kiedykolwiek to sprawdził.

Pozdr.
Artur.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, pozazdrościć, tak silnego ekogroszku i sprawności kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lato do grzania CWU miałem zasypany EKOGROSZEK GOLD SOBIANEK, zresztą jeszcze mi trochę go zostało.

To co obecnie podawałem tzn za ostanie dni z grudnia to wyniki na groszku Bartex Silver.
To mój pierwszy sezon z piecem  na ekogroszek i sprawdzam co się fanie pali a co nie i jak wychodzi finansowo.
Przez moment miałem także z 10 worków Sahary  no sucha to ona nie była, ale lepsza niż Bartex.
Chce jeszcze sprawdzić Ekogroszek KGM 29Mj, ale na pewno kupię raz jeszcze  GOLD Sobianek.

Pozdr.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie masz zapotrzebowanie na ciepło, ze strony cieplowlasciwe.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w takim termosie jak masz wystarczy na kilknaście minut włączyć piekarnik/palnik (gotowanie) by ogrzać spory metraż pomieszczenia.

My też jesteśmy chodzącymi grzejnikami :)

Wynik jest mocno dyskusyjny,ale nie licząc strat na wentylacji i zysków (z ogrzewania np słoneczkiem,piekarnikiem,tv) myślę,że jest możliwy dodając ze 2kg węgla.

Bo jakiś błąd pomiarowy z pewnością jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, o6483256 napisał:

To jakie masz zapotrzebowanie na ciepło, ze strony cieplowlasciwe.pl ?

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/6lfq

Po wpisaniu danych pokazuje coś takiego.

 

7,4kW – maksymalna potrzebna moc grzewcza

W "najmroźniejszy" dzień zimy, tj. przy średniej dobowej -20°C.
3,6kW – przeciętna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,5°C.
34W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc

15 121kWh = 55GJ całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie

Tyle ciepła potrzebuje twój dom na cały sezon grzewczy.
70kWh/m2 rocznie wskaźnik zapotrzebowania na energię


Patrząc na te dane to mi na tej stronie pokazuje że spalając węgiel w kotle zasypowym przy obecnym ociepleniu wyjdzie około 3,8 T
gdzie przed termomodernizacją za ostatnie lata  wychodziło mi 4 do 5 ton . 5 ton to w najgorsze zimy.


Pozdr
Artur.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szacowanym zapotrzebowaniu na energię 44GJ spalam ok 2,8t ekogroszku. Na samo CO potrzebuje kotła ~6kW. u Ciebie jest nieco więcej. Napisz po zimie ile spaliłeś + uwzględnij maty grzewcze.

1568445741_Beztytuu.png.5472d125370447be3423dc3f45c70632.png

 

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jamjestcichy napisał:

W zasadzie w takim termosie jak masz wystarczy na kilknaście minut włączyć piekarnik/palnik (gotowanie) by ogrzać spory metraż pomieszczenia.

My też jesteśmy chodzącymi grzejnikami :)

 

Jest tak jak piszesz, Teraz zawór jest otwarty na 10% , ale jak jesteśmy wszyscy w domu np, w weekend albo cię gotuje to spada na 7-8% otwarcie. Minus tego jest taki że przeważnie wszyscy obecnie najwięcej czasu siedzimy na dole, przykręci się zawór, mniej temp na grzejniki i na górze jest chłodniej niż na dole, więc na górze w pokojach zostawiamy otwarte drzwi i wtedy się wyrównuje. Nie jest to jakaś drastyczna różnica, ale jest to odczuwalne. Na obecną chwilę nie mam pomysłu jak to rozwiązać, będę musiał coś pomyśleć może dać więcej wody na górny obieg, a na kaloryferach ustawić głowice termostatyczne na około 22 i jak się góra nagrzeje to zacznie mi grzać dopiero dół. Coś w ten deseń.
Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, o6483256 napisał:

Przy szacowanym zapotrzebowaniu na energię 44GJ spalam ok 2,8t ekogroszku. Na samo CO potrzebuje kotła ~6kW. u Ciebie jest nieco więcej. Napisz po zimie ile spaliłeś + uwzględnij maty grzewcze.

 

 

 

Sam jestem ciekawy ile wyjdzie, liczę po cichu że się zamknę tak w okolicach 2t na cały rok, ale to by musiały się temperatury utrzymać na takim poziomie co teraz, a jest to mało realne.  jak będzie 2,5 też będzie super.
Do tej pory od połowy kwietnia ( start pieca ) do teraz spaliłem 1100 kg groszku - różnej maści, najwięcej bo jakieś 600kg golda.

Oczywiście dam znać jaki będzie wynik końcowy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak tam idzie Wam palenie ?

 

Ja do dzisiaj spaliłem 1040kg ekogroszku wyrzuciłem 65kg popiołu.

Średnie spalanie od 3.10 to 11,7kg/doba

 

Czyli zimy nie mamy póki co .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Całe lato CWU grzana e-groszkiem nawet basen ogrodowy był nalewany ciepłą wodą,

Ruski e-groszek ....  gów...ny, syfowaty, zakamieniony i w ogóle do d..py (to opinie z tego forum) ...a ja innego nie chcę...

Screenshot_2019-12-31-14-25-08-440_com_miui.gallery.jpg.4d2bd5eae1f47d3d0b5e3b29ba11f064.jpg
 

Screenshot_2019-12-31-14-28-08-503_com_miui.gallery.jpg.b1aaf678fd3fb1355a98ab5cbd53b07e.jpg

Najlepsze życzenia

Yaro.

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość w PL pali węglem zza wschodniej granicy i nawet tego nie jest świadoma. Tak samo dobry, albo tak samo zły jak polski , czy kolumbijski. Zależy co się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu od 20. września spaliłem 1.7 tony pelletu. W starej chacie minimalnie 23* stopnie. Pellet po 700zl i mam gwarancję tej samej ceny na przełomie kwiecień/maj 2020. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się właśnie dopytać na forum czy spalenie mniej niż rok temu. U mnie jest mniej.   Od 25.09.19 do dzisiaj 912 kg ekogroszku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 10:09, krisgie napisał:

Wrzesień - szacunkowo ok 100kg (brak dokładnych pomiarów) ekogroszku KGM Gold 965zł/t.

Październik - szacunkowo ok 200kg (brak dokładnych pomiarów) KGM Gold.

Listopad - 295 kg KGM Gold (dokładny pomiar), koszt paliwa ok 285zł.

Grudzień 395 kg (KGM Gold + Skarbek Bobrek) koszt paliwa ok 390zł.

CWU 300l.

Wewnątrz ustawione 22C i nie zjechało niżej, w listopadzie oscylowało między 22.2*C-23 *C, w łazienkach 24-25C.

Kotłownia 11m2 - grzeje się sama.

Garaż 28m2 w bryle budynku - kilkanaście *C (ogrzewane na pół gwizdka).

 

Dopisalem grudzień. Temperatury wewnętrzne w grudniu oraz reszta - w przybliżeniu to samo.

Z zapasu zimowego spalone ok 990kg a odliczając wrzesień (tryb lato i samo CWU) w trybie zima wychodzi ok 890-900 kg.

Wszystkiego dobrego w nowym roku! :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam u mnie od 16 września do 16 stycznia poszło 1.5 tony Skarbka. Ogólnie w Łodzi nie ma zimy hehe. W domu 24 stopnie czasem ciepłej. Pozdrawiam Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj na sterowniku stuknęło 5000kg od 17grudnia2018.... cały rok CWU z groszku.

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za styczeń wyszło 412kg KGM Gold + Skarbek 28Mj, koszt paliwa ok 400zł.

Temperatury wewnetrzne plus cała reszta tak jak wcześniej.

W trybie zima od początku października do dziś poszło ok 1300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za styczeń     632 kg Karlik   po 880 luzem. Koszt styczeń  556,16 zł. Temperatura  wew. 22 st.

Od końca września  2000 kg   01, 02,2020 R    rozpoczęta trzecia tona.

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szelest napisał:

Od końca września  2000 kg   01, 02,2020 R    rozpoczęta trzecia tona.

U mnie jest to samo, wczoraj wrzuciłem z drugiej tony ostatnie dwa worki czyli 50kg. Od poniedziałku zaczynam trzecią tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku sezonu 2019/2020 palone Retopalem luzem bez zwracania uwagi na ilosc .Od 14 grudnia do dzisiaj (1 luty)  , paleta(30 workow) Retopala. Zasobnik OEPM pełny. Nastepnie ok. 6 luty pójdzie ostatnia paleta , jak sie utrzymaja takie temp., to do konca marca powinna wystarczyc.

A w marcu powinna byc obnizka na kopalni ,to sie dowiezie Retopal luz na nastepny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 28 lipca do dzisiaj 1.02. -2275kg ekogroszku Piorun, cwu 300litrów +cyrkulacja+dwa domki, w domu od 22-do 24stopnie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.