Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

@Jamjestcichy widzialem. Nie moje rybki i akwarium :)

Jesli pozwolicie tylko to moja ciekawosc wzbudzila - nie obrotowy palnik (zmienna geometria czy czyszczenie), sondy lambda i pocisnienia czy tez rura /dopalacz czy jak to nazwiemy - nawet nie wiem(y) czy z ceramiki - a ciekawosc / wplyw kondensacji na wynik pylow... i czy w ogole to ma jakis zwiazek...

 

 

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamietasz jak @heso zakladal temat o odbiorze ciepka ze spalin np. do poziomu 20-30C. Moze nie chodzilo o sprawnosc?

Mysle ze On jest lata swietlne przed "konstruktorami" ceramiki z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heso zawsze chodził swoimi ścieżkami... Nic nie mam do tego kotła. Z technicznego punktu widzenia cacko. Z ekonomicznego - fanaberia. Ile ton pelletu musi zaoszczędzić żeby się zwrócił ? Żeby pracował też musi zużywać prąd. W materiałach producenta jakieś chyba błędy co do mocy konkretnych podzespołów elektrycznych albo ja nie umiem tego rozszyfrować... Jednym słowem  inwestycja nigdy się nie zwróci nawet w części...

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
12 godzin temu, Jamjestcichy napisał:

Nie no Panowie,stało się:)

On jednak ma to u siebie a nawet coś lepszego o większej sprawności

A czego się spodziewałeś? W MPMie jest wszystko. Nie wiedziałeś ? I po co kupować coś drogiego? Przecierz ile byto węgla było. A i tak ktoś tam się zreflektował, ze odchodzą od tematu i po co pisać o jakiejś tam technologii co koła zatacza. Oni chyba do dzisiaj jeżdżą drewnianymi rowerami bez pedalow. Jak zakaża węgla to będą w komorach chrust ubijać. Twierdząc ze powrócili do źródła.  Jeszcze chyba nie wpadli na to, jaki to jest świetny, bezoslugowy kocioł do spalania zrębki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten sarkazm ? Spalamy przecież w sumie to samo paliwo, tylko my jaskiniowcy płacimy za nie mniej ale za to musimy sami rozpalać i dokładać. Reszta to marketingowy bełkot. Już dawno nawet rodzime firmy robiły instalacje do automatycznego spalania nawet mokrych trocin. I co ? Jakoś nikt nie piał z zachwytu, bo nie "zagramaniczne", pięknie opakowane... Spalanie zawsze jest tylko spalaniem. Diabeł tkwi tylko w szczegółach. Większość z Was pamięta je z kiepskich, kopcących zasypowców i z nimi porównuje swoje zabawki. Oczywiście takie porównanie dla śmieciuchów jest miażdżące pod każdym względem. Dobre ds-y przegrywają tylko obsługowością w innych konkurencjach conajmniej remis. Tyle i tylko tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
7 minut temu, SONY23 napisał:

Skąd ten sarkazm ?

Z prostej przyczyny. Wy dolniacy macie wszystkich innych za niedouczonych dyletantow. Akcja=reakcja. Wystarczy wejsc na empeemowy watek. I do tego bajki jakie opowiada piecuch co do swojego zuzycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to z innej strony. Wy peleciarze i inni z kotłami automatycznymi swoje spalanie widzicie już tylko na ekranach komputerów, na wykresach i słupkach. Trochę zapominacie o całej reszcie. My wąchamy dym i widzimy płomień. Wiemy kiedy i dlaczego spalanie jest najlepsze. No może tak nam się tylko wydaje... Z tej naszej perspektywy Wasze palniki z dmuchawami czy wyciągami, to dokładnie to samo co mamy na swoich rusztach. Oczywiście są różnice w szczegółach ale zasada taka sama. Jak w pelletowcu coś jest na palniku nie tak, to tak samo będzie marnował opał jak nasz kociołek a może i bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kocioł nie ma się zwracać, ma grzać a czy ma być bardziej czy mniej obsługowy to już zależy od użytkownika, co chce. Dla mnie to najważniejsze urządzenie w domu zaraz obok lodówki, urządzenie które działa mi 8 miesięcy w roku a ja się młodszy nie robię i na prawdę nie widzę żadnego sensu żeby cofać się w paleniu do 20 wieku. Wszystko co kopci u mnie to właśnie zasypowce. Zaraz powiecie że ludzie nie umieją palić, zgadzam się . Nieumiejętność palenia + możliwość wrzucenia czegokolwiek na ruszt kusi amatorów recyklingu śmieci w kotle. W peleciaku czy groszku tego problemu nie ma, palisz paliwem do którego przeznaczony jest kocioł, nie trując okolicy, w dodatku nie musisz być do tego ekspertem w paleniu. W zasypowcu zgadzam się Sony spalisz czysto suche drewno czy węgiel, ale oprócz roboty trzeba mieć jeszcze o tym dużo pojęcia.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eliks napisał:

zgadzam się Sony spalisz czysto suche drewno

Spali,ale zobacz z jaką sprawnością.

Zobacz,że spalanie drewna w tym kotle jest akurat powtarzalne u kilku osób i mimo,że kiepsko to wygląda to i tak go bronią pisząc,że jest cudowny.

Ale tak to jest,póki mamy coś za darmo lub półdarmo to nie zważamy ile tego zużywamy.Jak już musimy zapłacić konkretną sumę to liczymy każdy kilogram-w przypadku kotłów.

No i tak jest bo jakimś cudem potrafią określić ilość spalonego węgla a nawet koszt jego co w przypadku drewna jest-niepoliczalne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kraju jako całości zróżnicowanie i mnogość stosowanego paliwa to zaleta. W razie jakiegoś nieszczęścia zawsze jakaś część społeczeństwa będzie miała ciepło i pomoże innym. Wiem, wiem zaraz śmiechy... Ciosek, pewnie wielu nawet nie wie kto to był, wspominał że w czasie zimy stulecia władze już zamierzały ewakuować z najgorszych miejsc ( miast), część ludności na wioski, bo tam nie było kotłowni a ludzie sobie radzili bez prądu, gazu czy nawet węgla...  Dzisiaj nikomu się to nawet nie śni w koszmarach. Ale jak wszyscy przeskoczą na jedno, góra dwa rodzaje ogrzewania może być nieciekawie a i ceny paliw do nich muszą pójść w górę. Tyle trocin po prostu nie ma a będzie tylko mniej. Elektrowni też nie mamy na zapas... Jednym słowem dla wspólnego dobra powinny egzystować jednocześnie i automaty i gazowe i zasypowe. Tylko nie takie jak do tej pory. I z tym chyba wszyscy się zgadzamy... A co do zużyć to każdy może sobie wierzyć lub nie... Oglądam sobie stronę z Black Starem i widzę, że swoje musi też łyknąć, chociaż zimy jeszcze nie widział a że bezobsługowy to fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SONY23 napisał:

Jednym słowem dla wspólnego dobra powinny egzystować jednocześnie i automaty i gazowe i zasypowe.

Ja się z tym zgadzam. A poza tym na forum chyba niepotrzebna też jest wojna polsko-polska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony proszę Cię, teraz piszesz że palisz w DSie dla wspólnego dobra i w razie zimy stulecia. Przemówienie godne premiera, a ja premierowi nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo oderwany od rzeczywistości jak nasz rząd...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SONY23 napisał:

Dla kraju jako całości zróżnicowanie i mnogość stosowanego paliwa to zaleta

 

2 godziny temu, SONY23 napisał:

Jednym słowem dla wspólnego dobra powinny egzystować jednocześnie i automaty i gazowe i zasypowe. Tylko nie takie jak do tej pory. I z tym chyba wszyscy się zgadzamy.

Glos rozsadku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kociol na ekogroszek z podajnikiem slimakowym 10kw, 2 osoby dorosle i 2 dzieci ,Mieszkanie 65m2 na parterze , zero ocieplenia,6 grzejników metalowych , temp na kotle 50 stopni zawor 3 drozny + bojler 200litrow. W mieszkaniu 22 stopnie przez cala dobe. Spalanie 12,5kg groszku na dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65m2 niedocieplonego mieszkania na parterze i tylko 12,5 kg na dobe to duzo?  Nie sadze. Podnioslbym temperaturę na kotle.

Edytowane przez Jasiek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To popatrz na mój kociołek też mam 10kw ogrzewam 120m2 stale a jak mam gości a mam często to ogrzewam dodatkowo poddasze i to już robi się 160m2 a spalanie nawet teraz w te wiatry spalam ok 8kg/ doba , dużo ludzi robi bład w nastawach i daje za dużo powietrza w palnik i wygląda to super ale jednak wychładza spaliny i w efekcie spalanie się zwiększa grzejąc komin zamiast pomieszczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak pokazywało z wiatrem odczuwalną -8*to wciągnęło mi 25kg pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.