Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230
37 minut temu, SONY23 napisał:

Ja mam dwa razy większą powierzchnię, bez solarów fotowoltaiki i praktycznie bez ocieplenia ścian. Dom z lat 70-ych. Czyli w najlepszym razie musiałbym zużyć 5 ton pelletu. A zużywam około 2 ton węgla albo tona albo ciut więcej węgla i z 5 mp drewna. Ciężko dokładnie wyliczyć, bo zawsze coś w kotłowni zostaje z poprzednich sezonów i nikt tego wagą nie waży ale nie ma mowy, żeby spalić 3 tony węgla...

@SONY23 Biore koce i przeproawdzam sie do ciebie. Koszty podzielimy i bedziemy na opal wydawac mniej niz na lizaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opał bądziecie wydawać mniej ,ale na kropelki z monopolowego napewno więcej. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Visitor1230 napisał:

@SONY23 Biore koce i przeproawdzam sie do ciebie. Koszty podzielimy i bedziemy na opal wydawac mniej niz na lizaki.

Zajrzałem na Twój profil. Jednak nie mam dwa razy większej powierzchni od Ciebie. Tylko z 30m² więcej. Więc nie mam aż tak różowego zużycia... Ale jednak i tak zastanawiające jest to, że u niektórych w nowych, ocieplonych domach zużycia pelletu wychodzą aż tak kiepsko, zupełnie jakby te ocieplenia niewiele dawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw dlaczego tak jest?

Może chodzi tu o wilgotność techniczną,czy jak...?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Visitor1230 napisał:

Jawohl!!! Herr Oberleutnant. Tak zrobie. Moze nawet kociol wywale. Zobaczymy jeszcze.

Chyba zamienisz na DS`a !

 

Wracaj do jamki z tym twoim pelletem. Tutaj jest POLSKA i węgiel !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
25 minut temu, Stefcio02 napisał:

Też jestem ciekaw dlaczego tak jest?

Może chodzi tu o wilgotność techniczną,czy jak...?

Nowy dom z masa wilgoci to raz. Trzeba ja odparowac  i tyle. Druga zasada ktora uwazam za sluszna to rownomierne grzanie. To stabilna praca dendemu prodkcja ciepla i odbior. im plynniej sie to odbywa tym oszczedniej grzejemy bez utraty komfortu. W takim ukladzie kociol pelletowy o tyle dobrze sie sprawdzi, ze moze sie odpalac sam i uzupelniac straty. Weglowce wszelkiej masci musza pracowac na modulowanej, dopasowanej mocy. Tyle i az tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy, nie będziesz miał się czym "pochwalić" w internetach .-) Bo temperaturą 8*C w domu nie zrobisz furory .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

W sumie to racja…. He. Ale sprzedam pellet i bede mial ujemny koszt ogrzewania. A tego nie pobije nikt.

Edytowane przez Visitor1230
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedasz pellet to przyznasz się do BŁĘDU który popełniłeś kupując go, a trzeba było zostać przy węglu wszystko było takie proste ! .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
17 minut temu, Visitor1230 napisał:

 Druga zasada ktora uwazam za sluszna to rownomierne grzanie. To stabilna praca dendemu prodkcja ciepla i odbior. im plynniej sie to odbywa tym oszczedniej grzejemy bez utraty komfortu.

..., i właśnie od trzech dni sam się o tym przekonałem, ale rozpisywać się nie będę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
5 minut temu, o6483256 napisał:

Jak sprzedasz pellet to przyznasz się do BŁĘDU który popełniłeś kupując go, a trzeba było zostać przy węglu wszystko było takie proste ! .-)

Jak nie kijem to pala. Sytuacja patowa. Co robic?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapędziłeś się w kozi róg no i jeszcze ta fotowoltaika... ech... nie potrafię Ci pomóc .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Trener40 napisał:

., i właśnie od trzech dni sam się o tym przekonałem, ale rozpisywać się nie będę. 

To znaczy,że pobiłeś rekord spalania?:)

Obecny na tym forum należy do Pana z 370m2 chatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Nie znam tego Pana i jego wyników, ale widze u siebie, że grzejąc chatę ze stałą   dystrybucją ciepła jest komfort w chacie, a patrząc na spalanie jest z pewnością mniejsze niż jakbym cyklicznie dogrzewał chatę, a tak miałem i widziałem jakie spalanie było przy zew tem ok 7-8 st, a wiedzę jakie mam gdy na zew jest już 0 do +4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
26 minut temu, Trener40 napisał:

ale widze u siebie, że grzejąc chatę ze stałą   dystrybucją ciepła jest komfort w chacie, a patrząc na spalanie jest z pewnością mniejsze niż jakbym cyklicznie dogrzewał chatę, a tak miałem i widziałem jakie spalanie było przy zew tem ok 7-8 st, a wiedzę jakie mam gdy na zew jest już 0 do +4.

Czyli co? Inwestujemy w bufor? Bo wiekszesc konstukcji w naszym Perelu srednio dziala sobie na modulacjach. A tak rura w palnik na dwie godziny  i spokoj.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie chce nic mówić, ale na twoim miejscu spalił bym się teraz ze wstydu że w porównaniu do @Visitor1230 tak dużo spalasz węgla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
23 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Czyli co? Inwestujemy w bufor? Bo wiekszesc konstukcji w naszym Perelu srednio dziala sobie na modulacjach. 

Walczę z myślami, co browar to inne myśli :) 

Teraz nie używam modulacji, więc syfu w kotle nie mam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
13 minut temu, SONY23 napisał:

Jednym słowem dalej mamy kocioł zasypowy tylko ciut bardziej bezobsługowy. Bo skoro, żeby uzyskać jeszcze dobrą sprawność i komfort - potrzebny bufor, to jak inaczej to nazwać ?

Lenistwo, bo nie trzeba latać i palić, aby bufor nagrzac :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Kolega Sony jakby ocieplił to swoje "sito" dołożył PV +bufor, to by suchą trawą co by mu koń wozem przywiózł opierniczył cały sezon. 

Ja już się wypisuje z tego tematu... 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.