Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Dobraniem Parametrów Do Opału


Michalina2003

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze piec podaje 4 razy do zadanej temperatury

 

A jakie dałaś ustawienia? Jak masz ustawiony wentylator, no i czy masz wgrane nowe oprogramowanie do sterownika?

Warto też włączyć zawór 4d, będzie ci płynnie sterował powrotem i tym co idzie na dom.... Teraz grzejesz głównie powrót.

A dom był wcześniej ogrzewany?

 

Ja wypracowałem w końcu idealne ustawienie dla mojego układu i pieca 12 kW (węgiel Pieklorz 28 MJ):

- podawanie 5 s

- przerwa 85 s

- wentylator 19% (przesłona koniecznie tylko na 1.5 - 2 cm aby dawała spręż powietrza)

- podtrzymanie 5s/10min wiatr 25 co 5 min)

 

Przy tych ustawieniach na podtrzymaniu jest 10-15 min a dochodzi około 30 min. 

 

Ja miałem kompletnie niewygrzany dom i spalanie zaczełem od 35 kg i teraz  powoli spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz normalną przekładnię 1:1 i sypiesz eko groszek powinno iść około 0,32 do 0,34

Może macie zamontowane szybsze przekładnie ?

Z czego ty to obliczyles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, odnoszę się tylko do postu @karoki65 i Twoich wyliczeń.

 

Z moich obserwacji wynika że nowe piece Defro (motoreduktor z autorewersem, pobór 30 W) mają po prostu inne podawanie.

Podają więcej.

Stąd moje problemy z utrzymaniem stałopalności przy stosowaniu "starych" nastaw.

 

Trzeba po prostu stosować sie do tabeli. Z mojej praktyki wynika że piec ze stosunkiem pracy/podawania poniżej 1:15 po prostu się przesypie.... chyba że mocno zwiększymy wiatr. Ale wtedy przy "mocnym" groszku spieki mamy gwarantowane.

Jak mówię w składzie węgla że mam 5s/85s to sie wszyscy dziwią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie przy zasypie 125kg ślimak pracuje 430min żeby to wykręcić, czyli wychodzi 0,29kg/min

Eko jest trochę grubszy dlatego tyle, gdyby był 5-25 wyszłoby coś około tego co podałem 0,32 do 0,34

dla groszku nawet 0,24 czy 0,26

miał pewnie ze 0,37 do 0,39

Grubsze paliwo = mniejsza ilość na minutę i odwrotnie

Także zobacz jak można się opierać na tych tabelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to pytam czy nie macie szybszych przekładni że tyle węgla wali :)

I co teraz daje przenoszenie nastaw z jednego użytkownika na drugiego skoro jest tyle niewiadomych.

Daj tak jak ja mam i będzie sukces.

Będzie sukces albo katastrofa przy tych niewiadomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManiekZ a skąd Ty wziąłeś tą tabelę mocy? Bo ja np w instrukcji kotła mam inną, która kompletnie nie odzwierciedla twojej. Twoja jest poprawna. Nie wiem czy mam instrukcję z tabelą dla wcześniejszych motoreduktory? Gdzie znalazłeś te nastawy co wkleiłem wcześniej.

Ja mam instrukcji takie bzdury:

post-65332-0-82403700-1453055709_thumb.jpg

post-65332-0-65041600-1453055726_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to pytam czy nie macie szybszych przekładni że tyle węgla wali :)

I co teraz daje przenoszenie nastaw z jednego użytkownika na drugiego skoro jest tyle niewiadomych.

Daj tak jak ja mam i będzie sukces.

Będzie sukces albo katastrofa przy tych niewiadomych.

 

Masz rację @karoka65

Zawsze jest wiele niewiadomych. Dlatego i tabele jak i porady trzeba traktować jako wskazówkę i samemu dojśc do ładu z kotłem.

Zresztą jak piszesz wczesniej różnice w węglu sa dość duże. Ba! Ja w jednej dostawie pieklorza jak otworzyłem 2 worki to gołym okiem było widać różnicę w granulacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka no dokładnie... Ale jak dają nowe reduktory które szybciej podają niż poprzednie to i tabelkę mocy powinni dac poprawną... Jutro zadzwonię do defro i się dowiem jak to jest. Ja też mam stosunek 1:13 i piec dochodzi moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManiekZ a skąd Ty wziąłeś tą tabelę mocy? Bo ja np w instrukcji kotła mam inną, która kompletnie nie odzwierciedla twojej. Twoja jest poprawna. Nie wiem czy mam instrukcję z tabelą dla wcześniejszych motoreduktory? Gdzie znalazłeś te nastawy co wkleiłem wcześniej.

Ja mam instrukcji takie bzdury:

@nex1983

To fotka z mojej instrukcji do kotła (wersja lipiec 2015)

Pewnie masz od wersji ze starym moto.

 

Edit:

A może to też kwestia że Twój kocioł do pracy w NZ i PID????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspólnego ze do pracy z Pid i nz, nz to układ zamknięty i nie ma nic wspólnego z reduktorem, po prostu dali mi instrukcję z nastawami do innego reduktora tak mi się wydaje. A Maniek tam w tej tabeli masz napisane ze to nastawy tylko dla 12kw czy od 12-25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma info o jakimś ograniczeniu modelowym.

To ogólna tabelka pokazująca szacunkową moc/zużycie węgla w zależności od nastaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę się z Wami kłócić :)

Chcę Wam tylko uświadomić że takie przekazywanie nastaw czy podpieranie się tabelkami nie koniecznie jest na miejscu, tak jak kolega Maniek napisał: brać jako wskazówkę i nic więcej bo jak sami widzicie tych zależności jest dużo choćby na samej frakcji paliwa o kaloryczności już nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czy inaczej ptzetestuje to spalanie u siebie bo póki co wychodzi mi 0.5kg na minutę pracy reduktora. Tak jak mówię, załaduje i wypale cały podajnik, odczytami czas i dla siebie będę wiedział ile spalilem danej doby. Węgiel mam jeden i frakcja w workach taką sama. Będę się mógł podzielić z wami ze 100 procentowa dokładnością o swoim dobowym spalaniu. Wtedy można sie dzielić wiedzą i doświadczeniem ile piec pali przy danych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex jeszcze trochę i będziesz wiedział dokładnie, wsypałeś jakąś ilośc węgla, maszynka policzy ile pracował ślimak i będziesz wiedział dokładnie ile podaje.

Oczywiście dotąd do póki nie zmienisz węgla na inny frakcją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex masz stara tabele. Ja mam taką samą do kotła z rusztem żeliwnym a jak wejdziesz na Stronę Defro i teraz instrukcje pobierzesz będziesz miał nowsza tabele. Z innymi parametrami.

 

Stary motorek podaje mniej paliwa nowszy więcej, i to praktycznie 2x więcej. Dlatego i stosunek podawania do przerwy różni się prawie dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem instrukcję do swojego kotła i jest taka sama jaka mam w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację teraz sprawdziłem. Trochę pisałem to na swoim przykładzie. Na stronie jest instrukcja komfort eko, komfort eko duo w jednym pdf. Ta zmieniła się z czasem. W szczególności tabela mocy kotła. Podejrzewam że zmiana wkroczyła wraz ze zmianą motoreduktora.

Typowo zmiana dla mocy 12.7 kw nowa tabela podawanie 8 sec. Przerwa 130 sec.

Stara tabela moc 12.8kw. Podawanie 10 sec. Przerwa 70 sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak?

Witam!kolego powiem ci ze w niedziele wieczorem gdy jeszcze bylem w domu to palic sie palilo ladnie podczas pracy jakis tam kopiec sie robil i nawet sie to palilo ale w podtrzymaniu dosc gleboko sie zapadal. Jednak dzis zona mi mowi ze pojemnik pelny popcornu i w podajniku polowy groszku brak( w niedziele o 11 zasypalem 120kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co czytam i obserwuje na forum wynika mi że samo ogrzewanie podłogowe jest ekonomiczniejsze od ogrzewania grzejnikami albo mam tak dobry węgiel że spalanie tak niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz po trochę rację bo sam węgiel a dokładniej jego kaloryczność też decyduje o spalonej ilości ale najważniejszym w tym wszystkim są straty ciepła jakie generuje budynek.

Jeden na 150m spali 5 ton na sezon a drugi na tej samej powierzchni może spalić 2 tony.

Im więcej zainwestujemy w ocieplenie tym niższe rachunki będziemy płacić za ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale porównuje do innych, a teraz każdy przeważnie na nowym ma te warunki spełnione i ludzie mimo wszystko palą sporo na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.