Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Dobraniem Parametrów Do Opału


Michalina2003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu pierwszy raz, mam problem z ustawieniami.Posiadam piec DEFRO COMFORT EKO 12 KW.Jest to mój pierwszy sezon palenia tym piecem.Sterownik zainstalowany przy piecu to K1V2 2.2.6.Zawór czterodrogowy.Ekogroszek,którym palę to Iskra 27MGKG .zółta,Karena z Chwałowic. Niestety nie mogę dobrać parametrów sterownika. Czasami retorta się zasypuje ,a czasami wygasza bo jest mało groszku w retorcie. Nie wiem jak ustawić dmuchawę, a piec nie może osiągnąć zadanej temperatury, proszę o radę i podanie optymalnych ustawień sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajankę:-)

 

Miałem podobny problem a piec i sterownik mam identyczny.

Moje zmagania możesz przejżeć tu:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20551-defro-komfort-eko-12kw-wygasaniewypychanie-żaru-z-retorty

 

 

 

​Wg. mnie fabrycznie wgrany soft żle steruje dmuchawą - po prostu za mocno dmucha. Drugi problem to stosunek ilości podawanego węgla do przerwy.

Ale da się to ogarnąć i piec chodzi fajnie.

 

Po pierwsze wgraj nowe oprogramowanie - wersję 2.4.0.

Potem warto ustawić "książkowe parametry" dla tej mocy i zobaczyć co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam?

Poradziłaś sobie z nowym oprogramowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile metrów kwadratowych dom.

 

U mnie ustawienia takie:

Czas podawania: 3s

Przerwa podawania: 40s

Nadmuch: 18bieg - klapka otwarta na maksa

 

Czas podtrzymania: 4s co 10minut

Wentylator w podtrzymaniu: 30s co 5 minut

 

Ustawienia te przy moim węglu sprawdzają się idealnie, wypala na popiół, czy to -20 czy to +2 stopnie na zewnątrz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moje  ustawienia pieca to 8s.podawanie 105 przerwy tryb praca, przysłona lekko przymknięta i  ładnie dochodzi do temperatury,ale w podtrzymaniu wytrzymuje tylko 5minut iładuje opał spala 20kg na dobę może ktoś z was pomorze aby był cały czas w podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się zrobić aby cały czas był w podtrzy,aniu, można jedynie wydłużyć pracę w podtrzymaniu zwiększając moc kotła nastawami.

Zrób tak:

 

Czas podawania: 3s

Przerwa podawania: 30s

Nadmuch: 18-20bieg - klapka otwarta na maksa

 

Czas podtrzymania: 5s co 10minut

Wentylator w podtrzymaniu: 30s co 5 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 20 kg nie jest najgorsze.....

Jak piszesz dom jest nieocieplony.

Napisz jeszcze jaką masz temperaturę na piecu, jaką zadaną na zwór 4dr no i jaki masz powrót.

 

Dom miałaś wygrzany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalina powiedz mi jeszcze ile czasu dochodzi Ci do zadanej, bo napisałaś że w podtrzymaniu wytrzymuje 5 minut,a ile czasu potrzebuje żeby wejśc w podtrzymanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

Długo spędziłem czasu na czytaniu różnych wątków związanych z ilością i jakością spalania i jak również na obserwowaniu mojego pieca. Skutki były marne i zero jakiego kolwiek pozytywnego wyniku.

 

Piec to Komfort Eko 15 KW, zawór 4-drożny, CWU 120l, dom 150m2, podłogówka 80m2 + 7 grzejników, budynek nowy ocieplony 15cm ściana po 10 cm podłoga i sufit. Spalanie oscyluje w okolicach 25-30kg. Grzeje od 23.12.2015r.

 

Moje ustawienia to:

 

Podawanie: 6s

Przerwa:46s

Wentylator: 31% (klapka z prześwitem na ok2cm)

Podtrzymanie/praca: 8min/10s

went: 7min/15s

 

W popielniku dużo (jakby to nazwać) szlaki lub czegoś podobnego do popkornu. zauważyłem że po podtrzymaniu w czasie pracy wyłazi z palnika taki wielki kawał popcornu. Nie mogę też utrzymać odpowiedniego kopca na retorcie. Retortę mam uszczelnioną. Już mi powoli brakuje cierpliwości i sił na to żeby go opanować. najgorsze jest to duże spalanie. 14.01o godz. 21 zasypałem 114kg groszku i dziś 17.01 o godz. 11 pusto. Pomóżcie, naprowadźcie na jakiś rozsądny tor.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawania 3s, przerwa 30s, wentylator 20 bieg - klapka całkiem otwarta!. Podtrzymanie 5-6s co 10 min, wentylator 30s co 5min.

 

Wypróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wlasnie zminilem ustawienia i zobaczymy co bedzie. Napisze za pare godz. co jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne jeszcze dodac ze pale groszkim niby z wesolej pakowanym przez sprzedawce. Podobno maja najlepszy towar w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 20 kg nie jest najgorsze.....

Jak piszesz dom jest nieocieplony.

Napisz jeszcze jaką masz temperaturę na piecu, jaką zadaną na zwór 4dr no i jaki masz powrót.

 

Dom miałaś wygrzany?

 

Panie Koleg Maniek Z temperatura na piecu zadana 60st. powrotu56  na dom53 zawór czterodrogowy otwarty na 5 wytrzymuje w podtrzymaniu 5minut temperatura nie wzrośnie nawet o 1st ,a  na twoich ustawieniach piec mi zasypywało chyba że za szybko puściłam w automat,posiadam też siłownik do tego zaworu ale go nie używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Koleg Maniek Z temperatura na piecu zadana 60st. powrotu56  na dom53 zawór czterodrogowy otwarty na 5 wytrzymuje w podtrzymaniu 5minut temperatura nie wzrośnie nawet o 1st ,a  na twoich ustawieniach piec mi zasypywało chyba że za szybko puściłam w automat,posiadam też siłownik do tego zaworu ale go nie używam

 

 

Spalanie 20 kg nie jest najgorsze.....

Jak piszesz dom jest nieocieplony.

Napisz jeszcze jaką masz temperaturę na piecu, jaką zadaną na zwór 4dr no i jaki masz powrót.

 

Dom miałaś wygrzany?

 

a jeszcze piec podaje 4 razy do zadanej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wlasnie zminilem ustawienia i zobaczymy co bedzie. Napisze za pare godz. co jest teraz.

i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalina coś tu jest nie tak z twoimi danymi bo piszesz że masz ustawione:

8s podawanie

105s przerwa

Piszesz że w podtrzymaniu jest 5 minut, a co zadanej dochodzi w 4 podania po 8sek.

Obliczyłem to i przy takiej pracy wychodzi spalanie 32kg/dobę a nie 20...

 

Czyli podaje 4x po 8s= 32s w czasie 420sekund
32s w 7 minut
5 minut stoi
Czyli 32sekundy podania co 12 minut=160sekund podania w godzinę
Dobra=24godzinyx160sekun=3840sekund=64minuty pracy silnika na dobę

64 minuty pracy podajnika na dobę x 0.5kg = 32kg spalania/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tabelami jest podobnie jak z tymi które podają dobór kotła do powierzchni :)

Kocioł 19kW od 80 do 120m :)

Ja nie znam retorty, pisze o kotłach małej mocy, która podaje 0,5kg/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj idealnie czy jest to 0.5kg będę wiedział za tydzień. Z tego co obserwuje to tak właśnie jest. Teraz mam już licznik czasu pracy silnika i potrafię to idealnie obliczyć, jutro będę uzupełniał kosz węglem, wyzeruje licznik i będzie liczył aż do ponownego uzupełnienia kosza i wtedy idealnie powiem czy zgadza się to z przyjętym 0.5kg/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem dokładnie wychodzi 0.533333(3)kg na minute

Natomiast przy starym motorku wychodzi 0.2 kg na minute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie jest, poczekajcie cierpliwie do mojego ponownego uzupełnienia, kwestia 8-10dni, zależy jaka będzie temp zewnętrzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że tabela jest dla Defro KE 12kW (ma mniejszą retortę niz 15 kW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.