Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamen Multi Plus 14Kw Z Palnikiem Ekoenergi


melonik25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy w tym temacie i jeśli żle umieściłem wątek to bardzo przepraszam.

 

.Zamierzam nabyć kocioł Kamen Multi Plus 14KW z  rusztem żeliwnym zamiast wodnego oraz palnikiem ekoenergii (nie wiem też z jakim sterownikiem) do nowo budowanego domu o powierzchni 135 m2  dom będzie ocieplony ściany i posadzka  15 cm, strop 20 styro . C.W.U.   w sezonie grzewczym z kotła CO a w lecie pompa ciepła Tweetop 300l. Kocioł podoba mi się że ma dużą komorę paleniska zastępczego a mam sporo lasu i chciał bym korzystać tez z tej wersji opału w dni bardziej cieplejsze nie wymagające tak intensywnego palenia. Poza tym często wyjeżdżam i zona z dzieckiem zostaje sama w domu wiec zasobnik z podajnikiem dla kobiety powinien byc bardziej wygodny.

 

Dodam że wybór owego kotła i pompy nie jest przesadzony. 

Może macie inne propozycje , które by były interesujące dla mnie

 

Czy możne jakiś forumowicz użytkuje taki kocioł lub pompę ciepła. 

Proszę o pomoc ,rade i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z mojego punktu widzenia przy tak ocieplonym budynku 14kw kociołek to chyba troszkę za duży wejdź na ciepło właściwe i tam wpisz dane domu i zobaczysz ile wyjdzie ,a może zmienisz troszkę pogląd narzucony tak sądzę przez twojego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że za duży ale, patrząc na palniki  do ekogrochu to i tak raczej od 15 kW się zaczynają tak niby mi powiedziano. 

Sam nie nie mam pojęcia im więcej przeglądam fora tym bardziej nic sie nie da wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być palnik ekoenergia 15-25kW, to do Twojego budynku może być nieciekawie - zapotrzebowanie w najchłodniejsze dni zimy zapewne będziesz mieć około 8-10kW (już z CWU), a to może oznaczać problemy z prowadzeniem palnika na niższych mocach (problem przy pracy modulowanej, bo na niskich mocach będzie zapewne palić się na kawałku palnika - wiem, bo mam, zrezygnowałem z pracy w automacie na rzecz dwustanu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podłogówkę po całości to odpuść sobie kocioł i pompa ciepła na wszystko, jeśli grzejniki czy instalacja mieszana to odpuść sobie pompę, palenie drewna w kotle z podajnikiem po jakimś czasie i to raczej bardzo krótkim czasie sam sobie odpuścisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje taką opcje do rozważenia. Kol reded sprzedaje kocioł dolnego spalania do którego dorobił palnik rurowy  

tu jego ogłoszenie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20693-sprzedam-kocioł-dolnego-spalania-p2ar/

a tu historia jego kotła https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11959-kocioł-własnego-pomysłu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę chciał podłogówkę na ok 60% powierzchni a reszta grzejniki np pokoje sypialne itp a wiec jaki kociołek polecali byście?

Dobrze że Cię pompiarze z FM nie czytają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze o wiele szybciej  się czyścic ten model kotła niz z pionowymi kanałami, co do sprawności to masz racje kolego mrblue.[/size]

 

Znalazłem w necie że firma Kamen ma w ofercie równiez kocioł  Kamen MULTI 10kW.pdf   tylko ciekawe z jakim palnikiem czy może ktoś wie?[/size]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile ale na cenniku jest ze przeróbki 200pln a co do wstawienia żeliwnego rusztu to dzwoniłem do producenta i mówili ze bez problemu a i sami przyznali racje ze na ruszcie wodnym może wystąpić osadzanie sie sadzy bo gazy sa niedopalone i za szybko sie ochładzają cos w tym stylu. Można tez zamówić kocioł z blach mm wtedy 10% dopłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W broszurze Kamena Multi Plus ma ruszt wodny co większość odradza. Jest możliwość takiej przeróbki? Zamiast rusztu wodnego żeliwny w tym modelu? Wydaje się to dosyć poważną ingerencją w budowę kotła. Wiadomo ile trzeba dopłacić?

To masz Multi, też z poziomymi półkami i rusztem żeliwnym jak tak bardzo marzy Ci się w ogóle ten ruszt :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile ale na cenniku jest ze przeróbki 200pln a co do wstawienia żeliwnego rusztu to dzwoniłem do producenta i mówili ze bez problemu a i sami przyznali racje ze na ruszcie wodnym może wystąpić osadzanie sie sadzy bo gazy sa niedopalone i za szybko sie ochładzają cos w tym stylu. Można tez zamówić kocioł z blach mm wtedy 10% dopłaty

No to dobrze powiedzieli :) tak za dopłatą 10% wartości kotła można zamówić z blachy 8mm. Kameny o mocy powyżej 40kW standardowo są wykonane z blachy o grubości 8mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś jasno napisać jakie moce sa palników dostępnych na rynku np ekoenergia ,brucer. ardeo itp

Bo kotły zaczynają się od 7-10kW a palniki jaki maja zakres mocy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz Multi, też z poziomymi półkami i rusztem żeliwnym jak tak bardzo marzy Ci się w ogóle ten ruszt :)

Może to głupie, ale w modelu Multi są malutkie dolne drzwiczki i nie widać palnika w całej okazałości... :rolleyes:  Co uważam za wadę...

 

Nie marży mi się ruszt jakikolwiek... Wolałbym bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeliwny zawsze możesz wyciągnąć i trzeba go wyciągnąć paląc na palniku bo długo nie pożyje mimo że w Kamenach ten ruszt jest bardzo masywny.

W tym kotle montowana jest mała Ekoenergia 15/25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  czegoś nie rozumiem w kotłach 10 -12 kW są wsadzane palniki 15/25 kW jak takie kotły pracują? tzn co z paleniem na całej retorcie czy dopala itp ?

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej dziedzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z ekoenergią jest takie, że na posiadanym aktualnie węglu daję radę ustawić to na co najmniej 1:9, co przy węglu 22MJ (jakiś słaby ponoć polski z bricomana,sort ekogroszek) daje około 10kW (w ostatnie mrozy udało mi się spalić 38kg węgla dziennie na około 240 m2 grzanej powierzchni, z CWU, stąd moc około 10kW).

Przy słabszych nastawach przesypuje niedopalony węgiel na "dalszym" końcu palnika.

 

Być może na innym sterowniku, dmuchawie, węglu, czymkolwiek innym (no, i, tego, z innym operatorem) da radę trochę niżej - w sensie bez przerabiania palnika, bo z przeróbkami wiem, że da się niżej -tak że ja nie widzę tego palnika w małym kotle do domu, który ma zapotrzebowanie w największe mrozy na poziomie 8 kW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udawało się zejść w pracy ciągłej na sterowniku SmartII i Ekoenergii do jakieś 3,6 może 3,8kW podaję to na podstawie statystyk sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.