Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedomykający Się Zawór 3D W Kotle Przy Dodatkowej Pompie Zewnętrznej


maseth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Instalacja: 

Kocioł 2-funkcyjny Vaillant TurboTec Pro, instalacja CO mieszana grzejniki oraz podłogówka. W obiegu ogrzewania podłogowego zamontowany zawór 3D oraz   dodatkowa pompa. Dodatkowa pompa sterowana jest z kotła do którego dodana została jakaś płytka podobno specjalnie do tego celu.

 

Problem: 

W momencie trwania cyklu grzania CO otwieram ciepłą wodę "w kranie" - piec automatycznie wyłącza pompę zewnętrzną i przełącza się wewnętrznie na obieg CWU. Woda przy pełnym przepływie w kranie nie osiąga żądanej temperatury gdyż zawór 3D w piecu prawdopodobnie nie domknął się prawidłowo przez dodatkową pompę. Domniemuje że tak jest gdyż rośnie mi temperatura w obiegu CO gdy trwa grzanie wody użytkowej. 

Zbadałem to czujnikami temperatury na wyjściu z kotła. 

 

Rozwiązanie: 

Mój instalator proponuje aby dołożyć elektrozawór NZ na obiegu CO podłączony zasilaniem do zewnętrznej pompy. Czyli jak piec odpala zewnętrzną pompę to dopiero wtedy otwierałby cały obieg CO.

Jestem inżynierem co prawda z innej dziedziny ale uważam że to rozwiązanie siłowe. Do tego co w przypadku gdy wodę na CWU grzeje na "max'a" np 70 oC i nagle zamknę zapotrzebowanie na wodę użytkową - piec nie będzie gdzie miał odprowadzić nadwyżek energetycznych i może zagotować wodę bo obieg CO będzie zamknięty elektrozaworem.  

 

Proszę o opinię, może spotkaliście się już z takim problemem. 

 

pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.