Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja Co I Cwu - Prośba O Pomoc


rossotrionfale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Proszę Was o pomoc przy małej modernizacji mojej instalacji. Otóż jestem na etapie wymiany kotła - zasypowca zastępuję podajnikowym. Póki co instalacja wygląda jak na załączonym obrazku. Chciałbym dołożyć zawór czterodrogowy i pompę dla CWU. Pompa CO będzie zmieniona na nowszej generacji, jednak musi zostać na powrocie z racji braku miejsca. W związku z powyższym - gdzie wmontować czterodrogowca i pompę CWU? Może macie jakieś inne sugestie? Sterownik nowego kotła ma obsługiwać taki zawór, jednak w hurtowni doradzają by pozostać przy manualnym przełączaniu, bez siłownika. 

 

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczy.

 

post-66163-0-82983800-1451746891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat zły i NIEBEZPIECZNY.

Skorzystaj z gotowych rozwiązań to banalnie prosty układ.

Mam świadomość, iż jest to prosty układ. Jest to instalacja u mojego ojca, która była zrobiona kiedy jeszcze żadnych norm nie było, a instalacje były robione z tego co było pod ręką. Z resztą sam dom jest powojenny. Wracając do sedna - wiem iż zbiornik powinien być na osobnym zasilaniu. Niestety na dzień dzisiejszy nie przekonam ojca do przerobienia - a że nie mieszkam z nim pod jednym dachem, nie będę wypruwał żył ;) Nie umiem właśnie znaleźć schematu, gdzie zastosowany byłby zawór 4d i pompa na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa na powrocie i zawór 4D nie idą w parze. Stosując 4D pompa MUSI być za zaworem na zasilaniu grzejników.

Normy prawa budowlanego były i obowiązywały od dawna. Nie każdy się do nich stosował i budował tak jak zobaczył u sąsiada. A że sąsiad miał instalacje spieprzoną to kolejne podzieliły jej los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.