Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja Przepływów A Temperarura - Podłogówka


nex1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam ogrzewanie podłogowe w całym domu i przy obecnych temp -12 aby otrzymać w domu 21-22 stopnie puszczam 36 stopni na podłogę (krzywa grzewczą). U góry nie ma problemu bo utrzymuje się temp odpowiednio i stabilnie, gorzej z dołem. Mam przedpokój i duży salon bez drzwi z przedpokoju. W przedpokoju 21 stopni a w salonie 23. Przepływy na rotametrach wszędzie 1l/min. Chcę w salonie mieć 21 stopni, myślałem że zdlawienie zaworem przepływu do około 0.25l/min pomoże, ale odczekalem dobę i temp nie spadła. Zastosowanie sterownika z silownikami na pętlę pewno by pomogło, ale podłoga ma dużą bezwładność i później po załączeniu będzie mi walić zimnym powrotem. Może jeszcze bardziej stlumic zawory do minimalnego przepływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulowal ktoś temp w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym? Nie rozumiem dlaczego 1l/min a 0.2l/min przepływu nie robi różnicy temperatury podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulowal ktoś temp w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym? Nie rozumiem dlaczego 1l/min a 0.2l/min przepływu nie robi różnicy temperatury podłogi.

o ile wiem to minimalny przepływ w pętli nie powinien być mniejszy niż 0,7l/min To się wiąże z prękością przepływu czynnika grzewczego przez pętlę która powinna się zawierać w przedziale 0,1 m/s-0,5 m/s a dla rury PEX fi.16 przy prędkości minimalnej czyli 0,1m/s przepływ wychodzi właśnie ok 0,7 l/min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi, tylko efekt jest po dobrych kilku godzinach,

Ile masz wylane betonu na tych rurach?

5.5 cm. Robię test, zwiekszylem do 3l/min w jednym pokoju a drugim 0.2l/min. Jutro zobaczę efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.