Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc W Doborze Pieca Z Podajnikiem Na Ekogroszek


Qjava

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku wybudowalem dom wedlug projektu muratora c225 Dom nad rzeka z licznymi modyfikacjami.

Dom parterowy wybudowany z porohermu plus 17 styro grafit, strop zelbetowy ociplony 12cm (2x6) styro grafitowym posadzka na gruncie tez 12cm (2x6) styro grafitowego okna 7 komorowe 3 szybowe montowane wraz z tasmami cieply montaz dwa okna balkonowe 2 drzwi wyjsciowe jedne drzwi stalowe 70mm z oscieznica termo plus drzwi segmentowe wisniowski. Dom ma w sumie okolo 170m2 wraz z garazem i kotlownia ogrzewane z tego bedzie 142m2 kotlownia i garaz wiadomo tylko okolo 10C.

Narazie nastawiony jestem na piec firmy sas z czujbikiem zaru wraz ze sterownikiem multifun ale niewiem ktory model wybrac i jakiej mocy proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o moc to wprowadź wszystkie dane tu:

http://cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się smrodzić węglem? Nie lepiej pellet 10kW a na lato, jesień i wiosnę  PC. Albo w ogóle na cały rok PC o dobranej odpowiednio mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mam wszystko wykonane pod piec podlogowka rozciagnieta instslacja pod grzejniki tez wylane posadzki zrobione tynki. Co do peletu kierowalem sie sasem bo ma wymienne palniki jak ekogroszek da mi popalic to bede mogl wymienic na palnik na pelet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @ emigrant - jak już pellet to grzanie cały rok, ja 300l w lecie grzeję do 55C na własne żądanie - koszt ok 3kg pelletu po 660/t czyli ok 2zł/ 24h.

Nie wiem czy tak tanio PC ogrzejesz, dodatkowo jak dojdzie koszt amortyzacji samej PC to może być całkiem drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego chcesz Sasa? Solida 14kW czy Smarta 10kW?  W 14kW siedzi palnik 17kW, tego kotła nie możesz mieć. W ogóle do takiego domku kocioł na węgiel to jakaś pomyłka. Palenie pelletu w kotle na węgiel to też pomyłka, ale to może powie coś więcej kolega @sambor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Sasa jest jeszcze Ogniwo Eko Plus 10kW jak chcesz koniecznie palić węglem.  Co mówi projekt, jakiej mocy potrzebujesz kotła? Do tego wprowadź swój dom do cieplowlasciwe(post #2)

 

ps. ładny domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie jest kociol weglowy 25kw ale ja zmienilem materialy wedlug projektu sciana byla 20cm beton komurkowy 12 styro a ja mam 25 porotherm i 17 cm styro ogolnie do kazdej izolacji wedlug projektu troche dolozylem. A co do pieca myslalem o sas multi 14 albo o sas solid 14 tylko jak obawiam sie ze jak bedzie zasobnik na wode na 4 osoby do tego czy da rade w duze mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie pchaj się w węgiel kiedyś rozmawiałem z kilkoma znajomymi co mieli Eko a teraz mają pellet najlepiej żebyś kogoś takiego odwiedził....

 

Przeczytaj to ze wszystkimi linkami które tam są...

 

 

http://www.heiztechnik.pl/index.php/forum/4-pomoc-techniczna/3417-ht-daspell-czy-q-pellet-duo

 

 

Miłej lektury....

 

 

PS. Żeby nie jeden znajomy, wuj, i znajomi z Francji to bym też miał eko. Na zachodzie nikt nie pali ekogroszkiem kuzynka mówiła że w Niemczech nawet to zakazane ale myślę że to chyba nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci wyszło z cieplowlasciwe.pl? Pewnie przy -20 zapotrzebowanie na poziomie 6-7kW. Jak już chcesz Sasa 14tkę to Solida z czujnikiem żaru, multifanem i obrotową retortą. Ekoterroryści w przyszłości nie będą krzywo patrzeć, pomachasz przed oczami 5 klasą. 

Ja bym bardziej się obawiał, że kocioł będzie non-stop w podtrzymaniu i będziesz kisić paliwo a nie, że coś nie dogrzejesz w mrozy.

 

Możesz zlecić jakieś firmie, która profesjonalnie zajmuje się takimi rzeczami. Dobierze moc kotła na podstawie obliczeń i pomiarów domu. Te 25kW w projekcie to chyba dla domu w Jakucku na Syberii.  

 

Pamiętaj przy węglu nie będzie tak cudownie, poczytaj różne tematy jakie ludzie mają problemy. Czasami większe niż w zasypowym. Spieki, kalafiory i inne warzywa, które mogą zapychać palnik jak kupisz słabej jakości węgiel albo nieodpowiedni. Węgiel musi być idealnie suchy. Taki podajnikowy nie będzie taki super wygodny, może być koszmarem. Co innego na pellet, to prawie kocioł jak gazowy, tylko wymaga obsługi przy czyszczeniu co jakiś czas i opróżnianiu popielnika. Do tego mają zapalarkę, możesz przez internet go odpalić wracając do domu. Lepszy zakres modulacji mocy. 

 

Oczywiście to Twoja decyzja. Jak boisz się pelletu to weź węglowy, ale trzeba liczyć się z tym, że będzie mniejszy komfort eksploatacji kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qjava przy takim budynku z takim ociepleniem zabawa z węglem to jest nieporozumienie, nie idź tą drogą.

zwróć uwagę na budowę kotłów tylko na pellet, tam są całkiem inne wymienniki i porównaj do kotłów na ekogroszek!

proponuję zacząć od lektury forum, poczytaj o problemach z kotłami z podajnikiem gdzie paliwem jest ekogroszek lub inne badziewie, jak już się naczytasz i poszukaj tematów o kotłach/palnikach na pellet, ale tych dużo nie ma - dlaczego?

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20720-kocio%C5%82-na-pellet-pro%C5%9Bba-o-podpowied%C5%BA/

i

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20596-jak-pali%C4%87-w-kotle-na-pellet/

 

kolejna równie ważna sprawa, którą większość ludzi bagatelizuje to instalacja, ale ta w kotłowni przy samym kotle, tutaj proponuję lekturę postów kol. sambora, zrobić wszystko zgodnie z jego zaleceniami

 

jak już ogarniesz te tematy i będzie to zrobione tak jak być powinno, to nie pozostanie ci nic innego, jak cieszyć się ciepłem w "mroźne" dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug strony cieplo wlasciwe wychodzi mi piec 12-14kw przy czym wprowadzajac wymiary budynku musialem je duzo zmniejszac bo budynek ma nieregularna bryle a program liczy prostokat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło właściwe to tylko kalkulator i czasami różne dziwne rzeczy w nim wychodzą.

Tylko rzetelne OZC prawdę Ci powie, tutaj masz już jakiś pogląd na te sprawy żeby Ci jakiś instalator nie pocisnął kotła 25 czy 35kW :)

Ja Ci powiem tak na moje "oko" że będziesz tam potrzebował przy wielkich mrozach 6 do 7kW, większość sezonu między 2,5 do 3,5kW ale to tylko moje "oko" i jakieś tam już doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.