Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Pieca Na Drzewo Oraz Bufora. Ogrzewanie Podłogowe


sieno26

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Digitrax

Przy kotle żadnych zaworów ! Jak będziesz chciał go odłączyć to odcinasz go na zaworach przy buforze. W instalacji CO nie instaluje się rur i kształtek ocynkowanych. Jak robisz ze stali to wyłącznie z czarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

No oczywiście, że śrubunek dajesz by na sztywno kotła z instalacją nie łączyć. Tak samo bufor. Wspawaj w niego mufy czarne w które wkręcisz śrubunki i następnie zawory. Pamiętaj by w buforze na samej górze wspawać mufę 1/2" do odpowietrznika automatycznego. I pamiętaj żadnych elementów ocynkowanych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć dlaczego nie stosować ocynku?? zamiast ocynku rozumię że stosować czarne kształtki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązać grzanie grzejników w garażu?? chciałbym grzać je z kotła i by wyłączały się razem z pompą ładującą bufor. Mam cały dom w podłogówce i nie chcę żeby wybierały mi ciepło z bufora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Jak już masz bufor to grzejniki podłącza się z bufora. Pompa kotłowa ma jedynie napędzać obieg kocioł-bufor i nic więcej. Najprościej zastosować wylącznik czasowy do pompy grzejników aby pracowała wtedy kiedy potrzeba. Za buforem winien być zawór 3D do obniżenia temperatury. Tak samo zasilanie podłogówki winno być zrealizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można założyć drugą pompę na powrocie kotła do tych grzejników w garażu?? Czy lepszym rozwiązaniem będzie załączanie pompy z bufora z czujnika w kotle??

 

Proszę też o pomoc w wyborze zaworu 3d z siłownikiem pod podłogówkę. Sterownik już jest w domu Tech ST-408n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Wystarczy 1 calowy zawór 3D ESBE lub WOMIX z siłownikiem. Jak masz dużo kasy to możesz nabyć Honeywela ;)

Tak jak pisałem wyżej nie podłączaj grzejników bezpośrednio do kotła ! Odbiory ciepła winny być do bufora wpięte inaczej nie ma sensu jego stosowania i wystarczyłoby sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki mam w sumie ok 100m2. Co do zaworu z siłownikiem to na hurtowni proponują mi afriso. Nada się?

 

Wraz z sterownikiem mam pogodówkę. Ona powinna sterować zaworem czy lepszym rozwiązaniem będzie regulator pokojowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby się nie nadać) Zawór Afriso typu ARV z siłownikiem ARM ale lepszym wyborem jest ESBE zawór VRG +siłownik ARA

Przy wyborze siłownika należy zwrócić uwagę na czas otwarcia aby obsłużył go Twój sterownik.Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest sterowanie pogodowe jak sterownik ma taką możliwość ale tu niech się wypowiedzą koledzy mądrzejsi ode mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o zaworze 3D z silownikiem firmy Hel-wita?? Czas otwarcia do wyboru 60s lub ok 120s. Który będzie lepszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam znowu.

Bufor wreszczcie udało się postawić (500kg). Kocioł też stoi. Większość gratów już kupiona m.in. zawór 3d z silownikiem 120s, zawór 3d mieszajacy do wezownicy cwu, zawor termostatyczny do ochrony powrotu, sterownik tech , zawory itd

Teraz tylko skręcić wszystko do kupy i ocieplic grubaska :) chociaż mam max 15cm do dyspozycji. Co polecicie do skutecznego ocieplenia?? Z dwóch stron widocznych chce przykrecic plyte osb a na nią sterownik i termometry z bufora. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nadzwyczajnego nie ma w tej instalacji. Typowe ładowanie bufora z pompą i zaworem 60'C na bypassie... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o ociepleniu welna z mata aluminiowa ok 10cm a na to dwie warstwy alufoxa 5mm? Jakas konstrukcja i zasypac reszte granulatem??

Podkreslam ze mam malo miejsca na izolacje a chce to w miare mozliwosci dobrze ocieplic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co czytam to ta mata lamelowa ma klej pod folią i stosuje się ją do 50'C. Jak to jest w praktyce??

Czy lepiej kupic zwykłą wełnę np 15cm i upchac jak tylko sie da od strony ściany a od środka pomieszczenia jeszcze na to alufox??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakies specjalne czy wystarczy zwykła np ta:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5997762674

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie potrzebuje szybkiej pomocy. Czy pompa z linku da radę na ok 100m2 podłogówki podzielonej na 11/12 pętli??

 

http://www.budujesz.pl/wilo-pompa-obiegowa-z-regulacja-elektroniczna-yonos-pico-25-1-6-4164032-82509/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.