Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Pellet Prośba O Podpowiedź


klaus1973

Rekomendowane odpowiedzi

to jestem po rozmowie z Biawarem

Stopki w piecu mają 20-50 mm.  Oczywiście nie ma tak żeby było super - jak poprosiłem o najbliższy salon sprzedaży itd to usłyszałem ŁÓdź. Coż to tylko 240 km.

Po kilku wyjaśnieniach dostałem dwa telefony ale to jak się okazało instalatorzy no i mogą sprzedać jak stwierdzili. Z tym że to także po 100 km ode mnie.  Dowiedzą się co i jak i oddzwonią.
Żeby odpowiedzialny za piece facet nie wiedział gdzie w Poznaniu i okolicach jest sprzedaż. No i tekst o autoryzowanym uruchomieniu jako warunku gwarancji? 

Ale to wszystko to drobnostki. Znajdzie się. Ogrzewaczy i pomp ciepła to wuchta - co miejscowość to ktoś jest.

 

TYlko dlaczego ja wdałem się w dyskusje. I teraz mam mętlik w głowie bo.

Powietrzna pompa ciepła - istnieje coś takiego. Okazuje się że jest do tego dofinansowanie. Ale ja mam komin Leier i wydałem na niego. Nie wiem czy to tylko reklama, czy naprawdę jest to zbliżone w cenie do pelletu.

24 kwietnia są targi w Poznaniu to zdecyduję.

 

pozdrawiam

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Biawara kupowałem "zdalnie" w sklepie firmowym w Białymstoku, zrobiłem zamówienie telefoniczne i po otrzymaniu proformy zapłaciłem przelewem - choć jestem z Łodzi to to okazało się lepsze rozwiązanie piec i zasobnik dostarczono kurierem w pięknych drewnianych opakowaniach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich na wstepie.

 

Stoje przed wyborem pieca na paliwo stale. Wybor padl na kociol firmy Heiztechnik gdzie glownym paliwem ma byc pellet. . Pytanie odnosnie typu pieca oraz mocy.  Mam do wyboru trzy piece:

 

1.      HT Bio Duo - Ze wzgledu na universalnosc paliwa - Pellet, zboza, wegiel, drewno, brykiet. Glownie poleca go instalator. Dla mnie jak cos jest do wszystkiego to jest do …… oraz Brak automatycznego rozpalania. 

 

2.      Ht daspell z palnikiem Revo – zeliwny ruszt na ktorym mozna spalac drewno uwazam jako plus, Dodatkowo palnik Revo eliminuje powstawanie spiekow i  czestotliwosc czyszczenia palnika

 

 

3.      HT daspell GL glownie ze wzgledu na sprawnosc i nie wiem czy w tym piecu jest mozliwosc zainstalowania palnika REVO

 

Odnosnie mocy to dom o powierzchni  uzytkowej 141m2  dodatkowo dogrzewany ma byc garaz o powierzni  40m2 i  w razie  koniecznosci  piwnica o powierzni ok 90 m2. Dom wybudowany z porothermu 25, ocieplnie styropian grafitowy 20cm, mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepla i ggwc. Okna drewniane trzy szybowe cieply montaz. Dach kopertowy. Hybrydowe Ocieplenie poddasza I dachu 15cm waty  i 10cm PIR thermano.  Tylko wodne ogrzewanie podlogowe. Wedlug strony cieplowlasciwe wychodzi  50kWh/m2*rok oraz piec o mocy 14kW. Ze wzgledu ze piwnica  bedzie tylko w razie koniecznosci dogrzewana i oczywiscie garaz nie bedzie grzany do 22C to czy piec o mocy 12kW bedzie wystarczajacy. Czytajac rozne fora to duza wiekszac ma piece przewymiarowane i nie chcialbym miec tak samo. Sklaniam sie ku wyborze Ht daspell z palnikiem Revo 12kW Czy to dobry wybor czy moze wybrac wiekszej mocy lub inny kociol?  Prosze o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania.

Mam dom o powierzchni 150mkw + 37mkw garaż i kotłownia. Ocieplenie:

Podloga 20cm styropianu

Sciana 20cm styropianu zwyklego

Dach 30cm wolny skalnej.

Wentylacja mechaniczna.

Mój Biawar chodzi zwykle z mocą 4-6kw, a przy mrozach -15stopni pracuje z mocą 10-12kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kgod:

nawet przy 12kW będziesz miał tak jak pisze kol. Lama79, tj. zapotrzebowanie w okolicy mocy minimalnej, chociaż ja swój palnik przyciąłem na 11,5kW, histereza kotła co najmniej 15C, a na mocy min pracuje stosunkowo najkrócej, tj 2-3C przed zadaną schodzi na ~5kW;

jak tylko pellet to nie bierz pod uwagę pkt1

co do 2 i 3 to jest na forum osoba zadowolona z revo tylko czasu potrzeba, żeby stwierdzić jak z awaryjnością tej konstrukcji

..i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby revo ładować do GL'a - polecam opcję z palnikiem na drzwiczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego padl wybor na Heiztechnik ano dlatego ze mam bardzo blisko do Skarszew gdzie produkuja owe Kotly i nie bedzie problemu z serwisem czy czesciami zamiennymi.  W cenniku Heiztechnik nie opcji dokupienia palnika REVO dla kotla GL stad bylo moje pytanie. W tyg zadzwonie do firmy i sie zapytam o szczegoly. Czym sie roznia kotly o mocy 12kW a 15kW oprocz 10kg wagi i kociol HT daspell od GL oprocz wspomnianego wczesniej rusztu i nieco wieksza sprawnoscia i tym ze ma Certyfikat. W instrukci od Daspell GL jest wyraznie napisane "Zabrania się montażu dodatkowego rusztu do spalania innych paliw" dlaczego czy inna konstrukcja czy z zainstalowanym rusztem nie spelnia wymagan odnosnie kl5. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam sobie odpowiedziałeś na większość pytań. ;) w serwisie więcej Ci nie powiedzą... Jak kocioł GL przebadany można wziąć dopłaty a te badanie kosztuje to trzeba za nie zapłacić....nie bierzesz dopłat bez sensu płacić za badania....

10kg złomu więcej to jest właśnie ta większa moc kotła woda dłużej płynnie spaliny dłużej lecą więcej przegród dodatkowe przeszkody dla wody i spalin tak żeby ciepło zostało w kotle a nie w kominie:)

 

Dla mnie revo to trochę odwrocenie tego co mamy w standardowym palnikiu w funkcji palucha mieszajacego chyba będzie to lepiej fruwac bo mieszczanie całości a nie 30% paleniska, ale bez przesady nie chce mi się wierzyć że z tym systemem nie będzie się w ogóle czyścić ręcznie palnika....no i brak info o awaryjności, więc to trzeba się zastanowić czy lepiej dopłacić za revo czy co 1-3 dni podejść i ręcznie wyczyścić palnik....kiedyś 10 dni nie czyści lem i też się paliło....W mojej ocenie nic nie zstąpi prostego zgarniaka który zepchnie pozostałość palenia po wygaszeniu....do tego zastanawiam się nad tym jak to się pali jak ogień jest cały czas obracany i zrywa palenisko... Ale to tylko moja opinia....może się mylę...sam chętnie bym to zobaczył w akcji...

;p

 

Dodatkowo zastanawiam się jak w revo rozwiązano czyszczenie tego co pod paleniskiem rura w revo ma dziury żeby doplywalo powietrze od spodu tak jak u nas w blasze paleniska - ja wyjmuje tą blachę w 20-30 s czyszcze ja i to co pod paleniskiem wkładam i gotowe ciekawe ile ta operacja zajmie w revo jak otworki się zapchaja....Patrol pisał że jest ktoś na forum z tym palnikiem proponuje żeby gościa wypytac

 

na Youtube revo wygląda super....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego padl wybor na Heiztechnik ano dlatego ze mam bardzo blisko do Skarszew gdzie produkuja owe Kotly i nie bedzie problemu z serwisem czy czesciami zamiennymi.  W cenniku Heiztechnik nie opcji dokupienia palnika REVO dla kotla GL stad bylo moje pytanie. W tyg zadzwonie do firmy i sie zapytam o szczegoly. Czym sie roznia kotly o mocy 12kW a 15kW oprocz 10kg wagi i kociol HT daspell od GL oprocz wspomnianego wczesniej rusztu i nieco wieksza sprawnoscia i tym ze ma Certyfikat. W instrukci od Daspell GL jest wyraznie napisane "Zabrania się montażu dodatkowego rusztu do spalania innych paliw" dlaczego czy inna konstrukcja czy z zainstalowanym rusztem nie spelnia wymagan odnosnie kl5. 

 

Pozdrawiam

brak rusztu żeliwnego + płomieniówkowy wymiennik - różnice w konstrukcji poniżej:

post-39997-0-25342100-1459681527_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ekran płaszcza wodnego w GL nie będzie się pezepalał bo jest narażony bezpośrednio na płomień z palnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można poprabiać - ekran płaszcza wodnego zrobić z cegieł szamotowych 3cm, blachę też można dowolną wstawić - ciekawe po co ona?

Od blachy dużo lepszy będzie szamot, jedynie półek wodnych się dorobi i płomieniówek

Natomiast izolacja drzwiczek jest obowiązkowa i nie wiem czemu jej nie dali w innych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szamot droższy, a blacha pewnie ma ukierunkować strumień - poobija się tu i tam co najwyraźniej lepiej się sprawdza niż żeliwny ruszt;

a które modele są bez izolacji drzwiczek? coś takiego z aktualnej oferty występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli prosto jak nie mam dopłat do kotła na moim terenie to bez sensu brać GL i płacić za certyfikat....swoją drogą co by nie kombinować gazowego czy pompy ciepła z tego nie zrobisz zawsze trzeba będzie coś tam przy nim zrobić ale uwierz przy kominku jest z 80% roboty więcej niż przy Daspell bez Revo, więc źle nie jest jak znajdziesz coś żeby wyczyscilo palnik mechanicznie i automatycznie z dobrym efektem za np. 1000-1500 więcej niż za daspell to daj znać chętnie obejrzę

;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś sie przyda. Ja z tym palnikiem nie mam żadnych problemów i spala wszystko. Tak wygląda czyszczenie palnika w Pellmaxie Biawaru

https://m.youtube.com/watch?v=Fr1EpygJh58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lama nigdzie się doszukać nie mogłem tego ...a bardzo chciała zobaczyć jak to rozwiązano.... Dzięki wielkie.

 

To jeszcze raz ile ten Twój kociołek kosztował razem modułem do sterowania: pompą od cwu, sterowaniem zaworem 4D, pompą od CO, pogodowka i sterowaniem termostatem? W 10.000 - 11.000 się zmieściłeś czy jednak więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tani nie był. Jesli dobrze pamiętam to ok 12tys. po dobrym rabacie.

Kocioł z dodatkowym modułem, 2 czujniki pokojowe, pogodówka, ruszt zastępczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę droższy od mojego bo ja płaciłem w ubiegłym roku w wakacje z 10,5kPLN z tym wszystkim co napisałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol u mnie żadnych dopłat nie było nawet dzwoniłem do urzędu wojewódzkiego a nie miałem czasu ogarniać na szczeblu UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale sam kocioł to jedno a instalacja to drugie i ważniejsze, gdyż nawet przeciętny kocioł w dobrej instalacji się sprawdzi a odwrotnie raczej nie.

I dlatego warto myśleć o jednym i o drugim jako o jednej inwestycji.

Widzę, że kolega @jackjj po 1 sezonie już myśli o innej zabawce do kotłowni  ;) .

Popraw najpierw instalację, a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mi się trochę znudziła zabaweczka, praktycznie od stycznia nic nie kręcę bo efekt słaby po jakiekolwiek regulacji, co by nie robił i tak wpitala jak wpitalał ..... Minimum worek na dobę choć sterownik pokazuje czasem od pały 6 kg ale mam kreski za radą Patrola więc widzę że nie 6kg a ok.15kg....

Z problemów instalacyjnych to praktyczne został ten zimny powrót praktycznie za każdym razem jak jest pobór CWU....jakoś przyzwyczajam się ostatnio Patrol mi napisał żeby zrobić 75 + hist.15 i to co kiedyś pisałeś 55 i hist. 3 co też Patrol pisał dla zb.cwu jest trochę lepiej spada do 46,5 ale dalej poniżej 50 więc żeby to naprawić potrzeba większej ingerencji albo z tym żyć....

U mnie na zewnątrz 15 - 18° w dzień słońce operuje więc okna otwarte aż grzech grzać taką chatę....

Trochę mnie w niedzielę porabalo, przeszedłem na tryb LATO na kilka dni tak do piątku, chce zobaczyć co będzie, więc Patrola trochę męczyłem.... Jak on ma ustawione....oczywiście jeszcze jest zimno nocą +2 więc wieczorem kominek jak zwykle idzie w ruch ... Zastanawiam się jak bardzo wychłodzę chatę i ile potem opierdzieli pelletu żeby wrócić do stanu obecnego

 

Jak na razie po dobie bez grzania pelletem bez zmian w chacie na dole 22,5 i góry trochę przegiolem bo przed snem jeszcze polanko zapodalem do kominka no i u chłopaków w pokojach 24° za gorąco! ! ! , ale podłoga ma duża bezwładność więc zobaczymy w piątek.

Wciąż mnie dziwi jak mało potrzeba opału do kominka żeby było na prawdę gorąco....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak chcesz owies to bym rozważył palnik Revo - może znajdziesz jakiegoś sprzedawcę, który pokaże Ci go w akcji albo kopnij się do Piły do samego źródła na jakąś prezentację.

Jak już kupisz peleciaka to daj znać, podeślę Ci namiar na pellet z Szamotuł.

Witam

 

Możesz podać namiary na tem pellet w Szamotułach i czy sam go używasz i jak jest z jakoącią.

 

Dzięki

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.