Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie włączyłem pid w piecyk. Ani nie mam czujnika temperatury spalin ani nadmuchu z hallotronem. Podejrzewam że pięć działa na jakiś z góry ustalonych nastawach.

Jutro po nocy dam wykres ( jak nie zgaśnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze jeden pod drugim.

Od wczoraj pali się w piecu na pid bez czujnika hallotronu oraz bez czujnika spalin. I pali się bardzo dobrze.

Wieczorem jeszcze znalazłem opcje wyłączenia hallotronu w menu serwisowym.

Dołączam kilka zdjęć ze sterownika. Na zdjęciu wykresu o godzinie 8 dziś piec zaczął dogrzewać dom.

 

Czy mozna coś poprawić?

post-60609-0-06795900-1450952710_thumb.jpg

post-60609-0-17464900-1450952725_thumb.jpg

post-60609-0-90924400-1450952741_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowany soft K1PRv3 Adaptive Control do mego sterownika K1PRv2. Kupiłem w defro inną dmuchawę z boczną "turbinką" która dobrze współpracuje z tym nowym softem.

Działa to na moim piecyku bardzo dobrze :)

Pomysł super, zastanawiam się właśnie nad kupnem takiego wentylatora/  dmuchawy z przepływomierzem i zmianą oprogramowania K1Pv2 na K1Pv3 powinno być tak jak u ciebie, czyli bez problemu i serio jest poprawa w spalaniu, skoro to tak działa jak opisałeś to powinno być jeszcze lepiej, możesz napisać ile taki wentylator kosztuje ... zmieszczę się w 200zł.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka do Twojego pieca idzie dmuchawa, ale ja dałem ponad 200zł. Wcześniej podłączona była mplusm HL 120. Teraz jest całkiem inna praca pieca.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WPA HL 120 dmuchawę mam taka samą, inna praca znaczy lepsza? tzn. lepiej spala poprzez lepsze dawkowanie paliwa i powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupota 120-ke jak odpowiednio ustawisz to pali na mak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WPA HL 120 dmuchawę mam taka samą, inna praca znaczy lepsza? tzn. lepiej spala poprzez lepsze dawkowanie paliwa i powietrza?

Tak, całkiem inna kontrola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu pale na autmatyce i mam takie pytanie. Ta klapka w środku kanału wentylatora powinna być na stałe otwarta w momencie palenia z pid?

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy paleniu z PID, klapka, zgodnie z instrukcją, zawsze powinna być otwarta.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu pale na autmatyce i mam takie pytanie. Ta klapka w środku kanału wentylatora powinna być na stałe otwarta w momencie palenia z pid?

Tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o czujnik temp. spalin. Musi być oryginalny? Czy wystarczy nie oryginalny? Oczywiście PT1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku w kanale wentylatora jest klapka. Ma wystawiona dźwignię na zewnątrz z nakręconymi nakrętkami. Ja osobiście nie bawiłem się z tym gumka rrcepturka i już klapka otwarta.

A dodam jeszcze kupiłem taki tani czujnik temp. PT1000 (25zł) Dziś podłączyłem. Działa!!!

 

Podsumowując

 

Przejście że sterownika K1 bez pid do K1p:

Instalacja aktualizacji, wyłączenie czujnika hallotronu w menu serwisowym powodujące brak błędu dmuchawy, czujnik spalin 25zł. Koszt żaden a polecam każdemu.

 

Pale badziewiem ale takich tacek popiołu jeszcze nie miałem, nawet gdy nie był podpięty czujnik spalin wszystko chodziło jak trzeba.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompe podłogówki powinieneś mieć podpiętą jako "zawór wbudowany/typ zaworu/zawór podłogowy", a pompe cyrkulacyjną jako "pompa dodatkowa 2/pompa cyrkulacyjna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany jakie zauważyłem po wgraniu nowego softu.

W MENU

 

1) usunięto "grę" i dobrze niepotrzebnie zabierała pamięć

2) Zmieniono współczynniki wentylatora i mocy kotła

3) Dodano prędkości wentylatora

4) Usunięto rodzaj paliwa węgiel niskokaloryczny i wysokokaloryczny zastępując jednym węgiel. Czyli mamy do wyboru węgiel lub pellet  

 

w pracy kotła

 

1) Kocioł zimny podczas startu z rozpalarka nie dochodzi tak stromo do parametrów zadanych temp spalin max 120oC ( wcześniej spaliny dochodziły przy rozpalaniu od zimnego kotła nawet do 200oC)

2) Popiół wygląda na mniej ziarnisty niż na wcześniejszym sofcie

3) Moim zdaniem dochodzi do zadanych parametrów mniej stromo

 

Uwagi do pracy nowego softu

Moim zdaniem coś jest nie tak ze współczynnikami mocy wentylatora ponieważ gdy wchodzi się w ustawienia to można je zmienić przesuwając całą charakterystykę w górę lub w dół. Można wejść dodatkowo w zaawansowane i zmienić współczynnik dla dolnych obrotów i górnych obrotów ale i tak po jakimś czasie "zapomina" nastawy wprowadzając wszędzie 0. To samo dotyczy współczynnika mocy kotła.

 

Na ekranie głównym (dwa panele) można by koło współczynnika mocy kotła dodać jeszcze aktualną prędkość obrotową wentylatora.

 

Tak przy okazji hasło do instalatora to 5162 a do widoku serwisowego panelu jakie jest. Czy ktoś może podpowiedzieć? Jak był u mnie serwisant DEFRO to pokazał mi co jest w tym widoku ale nie chciał podać hasła. Panel jest w całości niebieski z  informacjami tekstowymi na temat pracy kotła temperatur i prędkości wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Można wejść dodatkowo w zaawansowane i zmienić współczynnik dla dolnych obrotów i górnych obrotów ale i tak po jakimś czasie "zapomina" nastawy wprowadzając wszędzie 0. To samo dotyczy współczynnika mocy kotła."

Wspolczynniki obrotow dolnych i gornych zeruja sie jesli zmienisz moc kotla. Moc kotla... chyba zmieni sie na 100% jak zastosujesz jakies zmiany w parametrach mocy w menu serwisowym.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację bo ostatnio dużo grzebień w ustawieniach min/max podawania węgla, min/max czasu między podawanie i obroty wentylatora. Jeśli dobrze rozumiem to nastawy w menu instalatora stanowią warunki brzegowe dla algorytmu PID. U mnie min podawanie 1s

max podawanie 15s

min przerwa podawania 50s

max przerwa podawania 240s

min obroty 800 rpm

max obroty 2400 rpm

Wentylator w dolnych obrotach +5%

Wentylator w górnych obrotach +10%

Moc kotła 70% DEFRO Duo Uni NZ R 20kW

 

CO 70-75 oC

CWU 60-65 oC

 

I w związku z tymi nastawami mam pewne spostrzeżenia mianowicie mam strasznie dużo popiołu. Po 24h wiaderko 10l i jest tam trochę niedopalony go węgla. Jak można zmienić nastawy aby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To ja mam pytanie do kolegów kocioł eko duo 15kw na sterowniku K1Pv2 wersja oprogramowania 2.4.1

ustawienia

min podawanie 1s
max podawanie 4s
min przerwa podawania 40s
max przerwa podawania 90s
min obroty 800 rpm
max obroty 1500 rpm

ustawienia mocy 80%

wentylator 0

temp na czopuchu  220-230 stopni

tryb ogrzewania domu - chałupa 140m + 200l CWU

temp w domu 22 stopnie, regulator pokojowy wyłączyłem

Wykres pracy kotła poziomy z odchyłkami -/+1 stopień i nie udało mu się nawet na chwilkę wejść w tryb nadzoru

Spala 50kg na dobę i nijak nie można obniżyć

coś się da zrobić z tym fantem czy ze mną coś nie tak, a może wrócić do wersji 2.2.8

Mają Państwo jakieś pomysły

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy 92 m2 ogrzewanych do 22 stopni przez te mrozy wyszło spalanie 15kg/dobę masakra..... oby to się już skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To ja mam pytanie do kolegów kocioł eko duo 15kw na sterowniku K1Pv2 wersja oprogramowania 2.4.1

ustawienia

min podawanie 1s

max podawanie 4s

min przerwa podawania 40s

max przerwa podawania 90s

min obroty 800 rpm

max obroty 1500 rpm

ustawienia mocy 80%

wentylator 0

temp na czopuchu  220-230 stopni

tryb ogrzewania domu - chałupa 140m + 200l CWU

temp w domu 22 stopnie, regulator pokojowy wyłączyłem

Wykres pracy kotła poziomy z odchyłkami -/+1 stopień i nie udało mu się nawet na chwilkę wejść w tryb nadzoru

Spala 50kg na dobę i nijak nie można obniżyć

coś się da zrobić z tym fantem czy ze mną coś nie tak, a może wrócić do wersji 2.2.8

Mają Państwo jakieś pomysły

 

Pozdrawiam

Witam 

Mirek ma podobna sytuacje do mojej tylko  ze u mnie Komfort eko 15  dla uzytkowej 150m2+120lCWU(9 panelowych purmo + 2 drabinkowe + podlogowki 50m2) spalanie jest 50kg na dobe a wszystko zaczelo sie dziac po wejsciu na temperature zadana CO z 30 do 40st. 

Jestem umowiony i czekam na serwisanta na wymiane sterownika K1PV2(poniewaz po nacisnieciu w menu i przechyl ekranu sterownik sie resetuje i traci prad) - uzytkuje ten piec zaledwie miesiac i od tygodnia gdy zaczely sie temperatury minusowe piec szaleje i robi sam co chce nei idzie go okielznac - aktualizacja do 2.4.1 nie sadze by miala wplyw na zachowanei pieca 

Po telefonie dzis znowu od defro uslyszalem ze mam za maly piec bo ja musialbym miec 17KW na te metry - stwierdzil ze wymiana sterownika nic nie da i wgl 

A poki temperatura zadana byla na CO 30 to spaliny szybowaly gora 150 a teraz siegaja czasem nawet 270 wiec wszytek ciepla ucieka w komin - nawet zamkniecie calkowite zasowy w czopuchu nie pomoglo.

Wiecej powiem po wymianie sterownika

post-58261-0-20148600-1451933435_thumb.jpg

post-58261-0-04069100-1451933437_thumb.jpg

post-58261-0-83902100-1451933438_thumb.jpg

post-58261-0-40839300-1451933440_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z pid, nie radzi sobie na tych mrozach, miałem to samo, ustawiłem dwustanowiskowy i teraz bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To ja mam pytanie do kolegów kocioł eko duo 15kw na sterowniku K1Pv2 wersja oprogramowania 2.4.1

ustawienia

min podawanie 1s

max podawanie 4s

min przerwa podawania 40s

max przerwa podawania 90s

min obroty 800 rpm

max obroty 1500 rpm

ustawienia mocy 80%

wentylator 0

temp na czopuchu 220-230 stopni

tryb ogrzewania domu - chałupa 140m + 200l CWU

temp w domu 22 stopnie, regulator pokojowy wyłączyłem

Wykres pracy kotła poziomy z odchyłkami -/+1 stopień i nie udało mu się nawet na chwilkę wejść w tryb nadzoru

Spala 50kg na dobę i nijak nie można obniżyć

coś się da zrobić z tym fantem czy ze mną coś nie tak, a może wrócić do wersji 2.2.8

Mają Państwo jakieś pomysły

 

Pozdrawiam

Piec działa na pid i jeśli nie może dogrzać pieca do zadanej to podnosi temp. spalin. Może być tak że masz za mały piec jeżeli nie dochodzi do zadanej albo zawór 4d za bardzo przykręcony.

 

Tym samym chodzi cały czas i to powoduje duże spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.