Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da rady na WPA 117??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie może skąd ściągnąć poprzednią wersję do k1pv2?? wgrałem 2.4.1 ale chce wrócić do poprzedniej, a nawet nie pamiętam jej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a tak z ciekawosci, jak przywroce ustawienia fabryczne to wersja sterownika wróci do poprzedniej? Bo właśnie sterownik dostałem z wersją 2.2.8. Ktoś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do defro, da się, wystarczy wysłać im maila z informacją i wyślą poprzednią wersję. Póki co testuje te korekty, być może zostawię ta wersję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja palę z pid, ustawiam tylko korekte mocy kotła i wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie ruszam, po to ktoś nad tym myślał żebym ja nie musiał tam grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do aktualizacji poprzedniej 2.2.8 i piec w końcu chodzi wyśmienicie , z najnowszą aktualizacją nie mogłem sobie dac rady, nie mogłem wyczuć mocy kotła i wentylatora. Sterowniki dostałem od techa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam a ja wole nowe lepiej okiełznać kocioł, dopasować moc, np. jeśli ktoś ma przewymiarowany kociołek - ogólnie dużo lepiej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie mam zamiaru znowu siedzieć w kotłowni i korygować ustawienia jak w poprzedniej wersji doszedłem ładu i pięknego popiołu ze spalania.

A tak z ciekawości jak skorygowales w nowej wersji moc kotła i wentylator bo palisz z pidem tak jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem aktualizacje z pid na sterownika K1 wszystko jest muszę dmuchawe dokupić (260zł z przesyłką) i czujnik spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem aktualizacje z pid na sterownika K1 wszystko jest muszę dmuchawe dokupić (260zł z przesyłką) i czujnik spalin.

Można włączyć pid i bez tego. Chyba przez święta sprawdzę jak to będzie się sprawdzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dmucha bardzo mało jak włączę teraz.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowany soft K1PRv3 Adaptive Control do mego sterownika K1PRv2. Kupiłem w defro inną dmuchawę z boczną "turbinką" która dobrze współpracuje z tym nowym softem.

To jest tłumaczenie zastosowania tej dmuchawy w tym sofcie :

"Działaniem dodatkowej turbinki zamontowanej na wentylatorze głównym jest mierzenie faktycznego ciągu kominowego. Czyli w przypadku dużych wiatrów, czy też zanieczyszczonego paleniska, praca podajnika zostanie dostoswana do rzeczywistego poziomu powietrza dostarczanego do paleniska. A w międzyczasie doreguluje wentylator by kocioł pracował na pełnej mocy, bądź też zmniejszył siłę jeśli tą moc przekracza i powoduje wyrzucanie niedopalonego paliwa.  Działa to również w drugą stronę, jeśli powietrza jest za dużo i palenisko się „zapada”, to turbina to wykryje i zmniejszy siłę wentylatora, a zanim to zrobi zwiększy dawkę paliwa by palenisko się nie zapadło.

Może to brzmieć zagmatwanie, ale w skrócie można to podsumować, że tak proces spalania jest jeszcze lepszy niż jest obecnie. " 

Działa to na moim piecyku bardzo dobrze :)

post-53390-0-78512200-1450894814_thumb.jpg

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro Sigma Uni 16kW

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak komputerowy przyczepiony do dmuchawy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale działa i to mnie interesuje :) z boku jest podłączenie na czujnik hall

Wesołych Świąt Wszystkim :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.