Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

pytanko, mam sterownik APC3 z najnowszym oprogramowaniem i tak się zastanawiam czy ktoś z was ma może informacje ile czasu zostało do opróżnienia zasobnika? nigdy u siebie nie miałem takiej opcji a widziałem że w starszych modelach była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "ile czsu..."?

W nowym sofcie i w serwisie ustawiasz rezerwę paliwa. Oczywiscie jak masz czujnik w zbiorniku. W sterowniku wpisujesz ile tej rezerwy masz w kg. Jak czujnik wykryje brak paliwa uruchamia się rezerwa i sterownik przelicza na ile starcza. Po tym czasie sterownik wchodzi w wygaszanie.

Może Ci o to chodziło? Jak nie to sorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen zrobiony z YT. Wiem że w ustawieniach jest opcja rezerwy. Są też dwa rodzaje kalibracji.Ja mam kalibracje, pokazuje mi zużycie procentowe ale właśnie zastanawiam się czy opcja z ilością dni jest w nowszych sterownikach nie dostępna czy tylko wyłączona bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

Dopiero wczoraj ustawiłem w menu kalibracji rezerwe paliwa bo miałem tą funkcję wylączoną Co się dzieje jak zostaje  5kg ? Bo 5kg mam ustawione 

Screenshot_20190205-003953_YouTube.jpg

Edytowane przez Patryk1809
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały czas pokazuje w procentach. Jak wykryje sterownik rezerwę to pokazuje już w kg jak ubywa za każdym podaniem. Rezerwa się kończy ster zaczyna proces wygaszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie miałem jeszcze;) 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) ja sobie taki test zrobiłem.

Fajnie, masz rezerwę paliwa, kończy się i wygaszanie :) Jak dobrze wyliczona rezerwa to trochę powinno zostać na dnie i pełny podajnik/ślimak. Nie trzeba potem tracić czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasobnik chyba katalogowo 200l. Ostatnio przy kalibracji wydygalem go prawie do zera. Weszło 14 worków x 15kg czyli 210kg. Zawsze zasypuje na Full Full.

Z ciekawości wrzuciłem kilka worków na wagę i każdy miał 14.7kg. 

Rezerwę mam na 5kg. Zmienię na maksymalną wartość z ciekawości. 

Poprzednio miałem tylko w procentach i miałem tak skalibrowane że jak było 0% to wchodziły max 13 worków. 

Ale nie ukrywam że opcja na ile wystarczy ci pellet dni też była fajna i szkoda że w apc3 tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Panowie  pójdą w kierunku innych firm i też będzie sterownik pokazywał spalanie dobowe, na ile starczy w kg itd...

Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączylem pracę z wydajnością podajnika... Ale nie czytałem co to oznacza. Na dole podczas pracy pojawia się zmienna ilość kW. 

20190205_084400.jpg

20190205_084408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej opcji nie ustawiałem i Ci nie pomogę. Podejrzewam, że pokazuje z jaką mocą pracuje palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jaammm napisał:

ja mam sterownik k1pv4 i szkoda, że w nim nie ma takiej opcji jak u ciebie, czyli jak pokazuje aktualną moc pracy pieca, a może ja nie umiem znaleźć

Menu Serwis - kontrola Paliwa - praca z wydajnością podajnika i jak na to klikniesz to jest załączona i wtedy wyświetla się taka informacja pod zbiornikiem. Ja już to wyłączyłem bo zrobił mi się bardzo brzydki wykres i piec startuje co godzinę. 

Ale to i tak nie pomogło więc nie wiem co się wydarzyło. Szybko dobija szybko traci :/ 

Zmiejszylem moc pracy z 87 na 80% nic nie dało. 

20190205_230815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co się stało. Wczoraj zrobiłem porządne czyszcze pieca łącznie z wentylatorem wyciagowym itp. Wyłączony bym z pracy na ponad godzinę i się czasy podawania zmieniły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po włączeniu tej funkcji pracuje na 5.3 kW i stale podaj 2 a przerwa 17. Po wyl tej opcji raz podaje 4 a przerwa ma nawet 60sek. Jak wpłynie na pracę pieca zobaczę jutro rano czy wykres będzie również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie mylę to ostatni był 2.47 ,i innego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo chyba nie pojawiło się jak dotąd (a może źle szukam, bo już dawno nie monitoruję sprawy).

Mam sterownik K1 zaktualizowany do K1P. Obecnie mam do zmiany prawdopodobnie wentylator, bo sporadycznie się zawiesza.

Od około 2 lat palone jest wyłączenie pelletem i z tego względu mam kilka pytań:
- czy można do tego sterownika dodać zapalarkę?
- czy jest możliwość przejścia na jakiś "wyższy" typ sterownika niż K1P aktualizacją oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audilhr Dzięki za konkretną odpowiedź. Czym różni się w ogóle sterownik z zapalarką? Ma inne elementy wyjściowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ma w sobie inne funkcje odnośnie rozpalania i wygaszania i jest w nim miejsce do podłączenia zapalarki, oprócz tego musisz mieć w palniki zapalarkę /grzałkę /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście wiem - w podajniku miejsce na grzałkę jest i muszę ją dokupić (na próbę zainstalowałbym jakieś sztuczne obciążenie). Pytanie tylko czy każdy K1 / K1P ma elementy wykonawcze (zapewne jakiś tranzystor/tyrystor/przekaźnik) i jak to sprawdzić i uruchomić? Ma ktoś soft dla K1P z zapalarką?

Pytanie kolejne jaka maksymalna wersja oprogramowania jest możliwa do wgrania do K1/K1P oraz co mi ewentualnie da.

Edytowane przez radekrp90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Myślę, że raczej nie. Tak jak pisałeś. Sterownik musi być odpowiednio wyposażony pod zapalarkę aby obsłużyć grzałkę 900W (taką miałem u siebie w palniku uni). I tu nie chodzi o samo oprogramowanie. Najpierw sprawdź czy masz wyjście pod zapalarkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.