Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej Woytek wzialem Twoje porady i piec czyszcze raz w tygodniu i to dosc fachowo bo odkurzaczem do popoliu wysokiej temperatury

A próbowałeś aktualizacji lub reset do ustawień fabrycznych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem temp. spalin 150stopni po wyczyszczeniu temp. spadla max 130stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie gilal ładnie Ci trzyma. U mnie Pid nie dawał rady na mrozach, nie wiem może na nowej aktualizacji jest lepiej. Nie chce mi się póki co już tego testować bo ustawiłem dwustan.

Tak jak pisałem wcześniej do mego serownika wgrałem nowy soft K1PRv3 Adaptive Control i kupiłem inną dmuchawę. Tak jak pisałem wcześniej jest całkiem inna praca :) "wwoytek" coś wie na ten temat :) choć wcześniej nie było problemu z dojściem do zadanej. I przy tak niskich spalinach :) Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś aktualizacji lub reset do ustawień fabrycznych?

wszystko bylo probowane 

a Wynik po wczesniejszym zawyzeniu zadanej CO

post-58261-0-31624300-1451939805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam gilal inna duzo lepsza praca z tym trikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej do mego serownika wgrałem nowy soft K1PRv3 Adaptive Control i kupiłem inną dmuchawę. Tak jak pisałem wcześniej jest całkiem inna praca :) choć wcześniej nie było problemu z dojściem do zadanej. I przy tak niskich spalinach :)

Przed zakupem sam sie lakomilem na sigme ale balem sie efektow bo nigdy nei mialem do czynienia z piecami a duzo mi pomogl zrozumiec caly sytem Woytek a jescze wiecej caly poglad na instalacje wykonana przez instalatora gdzie na wiosne beda przerobki ale juz na swoja wiedze i pomoc i rade innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRZeMo nie jest to rozwiazaniem, ale zanim przyjedzie serwis wejdz w menu serwis i zmniejsz max. temp. spalin z 260 stopni do np. 160 i zobacz co sie bedzie dzialo

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRZeMo nie jes

t to rozwiazaniem, ale zanim przyjedzie serwis wejdz w menu serwis i zmniejsz max. temp. spalin z 260 stopni do np. 160 i zobacz co sie bedzie dzialo

Wlasnie o tym pomyslalem co bedzie sie dzialo  

i efekt zobaczymy juz jutro bo uwierzcie mi ze juz zaczynaja mi rece opadac ale nei poddam sie latwo  :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u Was tez jest podobnie ze naciskasz na ekran i ruszasz ekranem w gore dol i sie zresetuje zabawka ???  
Chlopaki mozecie sprawdzic ten trik u Was ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego u mnie nie ma

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemoo za wysoki nadmuch. Osłona wentylatora przymknieta na 1-2 cm? Napewno nienprzestawilo ci się w sterownika z mocy 15 na np. 25kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy piecach z PID nie ma przyslony na wiatraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego u mnie nie ma

wiec jak by nei bylo to u mnie jak sam serwisant twierdzi bez wahanai czesc lezy winy po stronie sterownika  , zas inny serwisant twierdzi ze jego kolega sie myli ze sterownik jest wporzadku , ale nei ustalem na tym sterownik wyslany do serwisanta z naszych okolic i czekam na jego przyjazd  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemoo za wysoki nadmuch. Osłona wentylatora przymknieta na 1-2 cm? Napewno nienprzestawilo ci się w sterownika z mocy 15 na np. 25kw?

Nie Panie Kucharzu jak najbardziej taki blad nei jest w 100%  a jesli mowa o nadmuchu to juz i tak zjechalem w skali na -8

ustawiony mam 15 chodz zmienialem na 12 bo czasem wszedl w nadzor jak byla pogoda + ale teraz zmienilem na 15 myslac ze moze nei daje sobie rady na 12kw 

 

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o tym pomyslalem co bedzie sie dzialo  

i efekt zobaczymy juz jutro bo uwierzcie mi ze juz zaczynaja mi rece opadac ale nei poddam sie latwo   :P 

 

 

Sam jestem ciekaw tej max temp spalin u mnie temp spalin waha się w granicach 200-245 stopni a max ustawiony domyślnie na 260

Edytowane przez mirektw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales sterownik czy ma te same objawy co moj . 

mysle ze jutro powinien byc telefon albo w srode serwisant wiec cala relacje na biezaco bede tutaj wgniatal 

U mnie za duzo nei moge narazie szukac bo poki sterownik nei bedzie sprawny i kabel halotronu to nei wiem w co uderzyc i gdzie szukac winnego 

I daj jak zaproponowal Woytek spaliny w serwie max na 160 lub w granicach  i zobacz co sie bedzie dzialo

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem piec że sterownika K1 na z Pid i nie mam takich problemów. Temp spalin pomiędzy 100 - 150 stopni. Podczas mrozów zachowuje się idealnie. W dwustanie dużo gorzej było. Piec w trybie pid wydaje mi się mocniejszy.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To udalo sie przeskoczyc na PID super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem pięć że sterownika K1 na z Pid i nie mam takich problemów. Temp spalin pomiędzy 100 - 150 stopni. Podczas mrozów zachowuje się idealnie. W dwustanie dużo gorzej było. Piec w trybie pid wydaje mi się mocniejszy.

i do tego dążymy - aby Pid dzialal prawidlowo skoro w naszych jest od poczatku w zestawieniu Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pid pidem, ale ważny jest też węgiel, bo jak ma mi działać z Pid idealnie z mniej kalorycznym węglem ale palić 20kg na dobę to mam gdzieś taki interes, wolę pieklorza, dwustan i dużo niższe spalanie.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zapewne na razie bedzie palil tak worek na dobe bo dopiero rozpalilem miesic temu nei caly wiec dom byl zimny i wgl wylewki schna tynki i takei tam 

Osobiscie uzywam i Pieklorza i Myslowice i jeden i 2gi jest tzn byl dla mojego pieca dobry poki nie zaczal wedrowac na prawo i lewo. Wiec wegiel zapewne jest w dobrym stanei bo jak wczesniej mowilem moj rejon kazdy kupuje u tego samego dostawcy i woytek tez od neigo ma  i chwali sobie   :)

Wiec jaki masz domek i ile palisz juz w tym domu  i jakei masz osiagi przy -10 spalnie tego Pieklorza

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales sterownik czy ma te same objawy co moj . 

mysle ze jutro powinien byc telefon albo w srode serwisant wiec cala relacje na biezaco bede tutaj wgniatal 

U mnie za duzo nei moge narazie szukac bo poki sterownik nei bedzie sprawny i kabel halotronu to nei wiem w co uderzyc i gdzie szukac winnego 

I daj jak zaproponowal Woytek spaliny w serwie max na 160 lub w granicach  i zobacz co sie bedzie dzialo

 

Sterownik wydaje się być ok. Na razie nie poszarżuje bo za chwile muszę uciekać a w domu zostaje tylko moja druga połówka z córą (i małym kotkiem :)), ale trzymam kciuki i w miarę możliwości będę obserwował postępy

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mirektw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 112m2 w tym kotłownia 20m2 ogzewana przez sam piec ma 21 stopni. 92m2 utrzymuje cały czas 22 stopnie, wszędzie podlogowka, łazienka 24-25 stopni (dodatkowo grzejnik drabinkowy z zasilania pieca). Dom ocieplony, przy mrozach w dzień ok -10 noc -16 ciągłym spalanie 16.5kg/dobe, przy temp jak teraz -5 -7 koło 12kg. Od 20 października spalilem 725kg wychodzi 9.3kg/dzień. Jestem zadowolony ze spalania tego węgla, trzeba tylko odpowiednio go dostroic żeby był ładny popiół (już mi się to udało) , inaczej spieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spalanie masz poglądowe jak wiekszosc - kotlowni raczej jest nei wliczana w uzytkowe wiec masz 90m2 wiec w stosunku do metrazu innych uzytkownikow spalasz prawie jak kazdy ktorzy juz dom maja zamieszkany lub grzeja 2sezon. 

jak mi przy tym mrozie -16 na chwile obecna by zabral 25kg to plakal nie bede bo mysle ze to dobry wynik na niewygrzane mury i wgl a w domu caly czas temp. 22-23 sie utrzymuje. 

Poczekam na seris zobaczymy co sie bedzie dzialo 

Na dzien dzisiejszy ja tez juz uciekam spac  

 

Na biezaco bede was informowal co i jak sie dzialo z moim zgloszeniem itp itd

 

Dziekuje wszystkim za porady i czynny udzil w konfersacji .  :P  :P  :P 

Dobranoc   :) 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poglądowe bo zawsze ładuje do podajnika 100kg i zapisuje w notatniku w który dzień, stąd wiem na ile dni po załadowaniu starczyło mi 100kg i mogę podzielić przez dni co daje mi idealny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.