Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwie Pompy Równolegle Za Jednym Trójdrogiem


KubaSko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy takie podpięcie dwóch pomp za jednym zaworem trójdrogowym będzie dobre ? Wymieniam miałowca na kocioł z podajnikiem. W instalacji są znacznie przewymiarowane grzejniki. Miałowiec był "kiszony" na 40 stopniach i zgnił. Grzejniki są w domu o powierzchni 140 m2 który potrzebuje ok .11 kW oraz warsztat o zapotrzebowaniu ok. 7 kW. Instalacja obecna ma dwie pompy wpięte równolegle.Jedna na warsztat, druga na dom. Chciałbym obniżyć koszty i zamiast dwóch mieszaczy dać jeden. Pozdrawiam

post-42382-0-02467900-1450207908_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblicz przepływy na dom i warsztat i dobierz KVS zaworu 3D.

Ja bym jednak zrobił to na 2 zaworach 3D tylko po to by móc niezależnie regulować temperaturą, lub zostawił zawór 3D 1" ale dał jedną mocniejszą pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Przepływ to 1,66 m3/h. Zawór 1'' wystarczy (Kvs - 12 m3/h). Zawór ma być sterowany pogodowo. Na kotle chcę mieć 65-70 stopni, a w grzejniki z krzywej grzewczej. W takim razie wezmę pod uwagę opcję z jedną większą pompą 25-60, lub dwa mieszacze. Sambor a dlaczego dla zaworu z siłownikiem trzeba oddzielny mieszacz ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się napisało, gdyż naprawdę zależy to od tego co pilnujemy na wyjściu mieszacza - jak temp wyjściowej to ma to takie same zastosowanie jak zawór termostatyczny, jak pilnujemy innej funkcji np temp i wpływu samego pomieszczenia to już nie.

Dwa mieszacze pozwolą na podawanie różnych temp do pomieszczeń, co przy braku głowic na grzejnikach jest wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.