Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Podajnikiem I Zastosowane Programatora Czasowego


kriss642

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co myślicie o zastosowaniu programatora czasowego przy piecu z podajnikiem. Wyglądało by to tak, że ustał bym sobie godziny kiedy ma chodzić piec a kiedy ma być wyłączony.

Czy jest odłączenie pieca całkowicie od zasilania przy paleniu ekogroszkiem jest bezpieczne? Gdzieś wyczytałem, że nie można tego robić przy paleniu peletem, ale zastanawia mnie jak wygląda sprawa z ekogroszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączysz kocioł od prądu , nie zależnie od paliwa to zgaśnie.

Kocioł mający zapalarkę po powrocie zasilania się sam podniesie i zastartuje  a kocioł bez układu samoczynnego zapalania będzie sobie tylko stał.

 

PS

Właśnie kotły na pellet mają standardowo zapalarkę.

 

Czyli pomysł do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygaszanie pieca mam przetestowane. Mogę wyłączyć piec na około 8 godzin, po czym włączyć, a żar który pozostaje na retorze ładnie się rozpala. Testowałem to przy zakończonej pracy pieca - sterownik podłączony do zasilania. 

Tylko nie wiem czy mogę podłączyć sterownik pod wyłącznik czasowy, który całkowicie na określony czas odetnie zasilanie. W przypadku peletu istnieje możliwość cofnięcia się żaru to zasobnika, a czy w przypadku ekogroszku jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palisz pelletem w kotle na pellet to nie ma możliwości cofnięcia żaru, ale jak pellet jest paliwem zastępczym np w retorcie to już może być loteria,

W przypadku ekogroszku tak dużego cofnięcia nie będzie - ale to musisz wypróbować praktycznie.

 

PS

Kocioł na pellet może mieć dodatkowe zabezpieczenie tzw "strażaka" - zbiornik z wodą i termostatem uruchamiającym polewanie paliwa wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne jest, ale czy nie uszkodzisz tak sterownika o tym się przekonasz dopiero po fakcie.

 

Lepszy byłby sterownik z programatorem dobowym na CO, CWU itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.