Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Początkujący Hydraulik


qprmark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do wykonania instalację w domku jednorodzinnym. Chciałbym kupić narzędzia, aby posłużyły mi na dłużej.

1.Czy palnik typu lutlampa na naboje zda egzamin do rur miedzianych max. fi 28. Czy lepiej kupić palnik+butla do lutowania?

2. Klucze hydrauliczne do skręciania- w co się uzbroić i jakiej firmy?

 

 

 

Dzięki za odpowiedzi.`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientacyjnie dałbyś radę powiedzieć ile czasu można popracować na jednym naboju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z mojej orientacji taki palnik na butle nie jest najlepszym rozwiązaniem.Wiem to,ponieważ obracam się w gronie hydraulików i znam ich komentarze na temat tego palnika.Dobrze pracuje jedynie gdy utrzymujemy płomień w miarę poziomo,lecz gdy przyjdzie nim manewrować po różnymi kątami,nie spełnia do końca swojej funkcji.

Ja osobiście gdy robiłem instalację u siebie kupiłem sobie butlę turystyczną i palnik.Instalacja wykonana,18 grzejników,i nie chwaląc się miałem na lucie tylko jeden przeciek.

Sprzęt możesz również wykorzystywać do innych celów.

A z kluczami to cóż,najlepsze te z PRL,a reszta to ogromny wybór,fantazja i zdolności nabywcze kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzujmy:

1. Palnik na naboje, możliwość pracy w każdej pozycji: 

post-49054-0-42476700-1450107843_thumb.jpg

2. Palnik do butli turystycznej:

post-49054-0-37079600-1450107885_thumb.jpg

Ma możliwość pracy w każdej pozycji?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik do butli ma możliwość pracy w każdej pozycji, tylko kup trochę lepszy a nie za 20zł.

Ważna jest też długość węża gazowego, butla raczej stoi na ziemi - szczególnie ta 11kg, do palnika odpowiedni reduktor gazu - wg zaleceń ciśnienia dla danego palnika.

Ja np używan starych polskich palników prod firmy Perun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Palniki Perun są spoko, co do palników na kartacze to nie używałem. Jeśli chodzi o klucze, do mosiężnych gwintów, lub zaworów mogą być zwykłe płaskie. Ale podstawa to chyba żabka, klucz szwedzki zdaje się to się to sie poprawnie nazywa, ja używałem z firmy YATO albo TOYA najczęściej. Warto mieć taką średnią i większą, z płynną regulacją. I tak na oko żeby byłą w miare solidna, bo te najtańsze są miękkie i się rączka na której jest gwint do regulacji wygina przy mocniejszym użyciu 🙂 Do stalowych kształtek albo rur to klucz nastawny typu Stilson jest wygodny. Mam nadzieję, że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.