Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Na Wodę


kociołsam

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś materiały do dyskusji podrzucisz, czy sami mamy sobie (i pewnie Tobie) poszukać?

 

Nie znam żadnej technoligii wdrożonej do tego celu i jej ewentualnej efektywności i opłacalności. Nie widzę też powodu by "marnować" zasoby wody w sytuacji powszechnej dostępności technologii pozyskiwania ciepła z jądra gwiazd.

 

 

... i planet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem  Dlatego pytam .  Z tego co mi wiadomo to jest realne uzyskać około 2 litry /min [hho ] ze 150W en el.na ogrzewanie pewnie potrzeba z 5l [hho]/min 

Na marginesie dla  tych co nie mają pojęcia o czym mowa ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celach poznawczo badawczych postanowiłem zbudować ogniwo do produkcji hho. 

W związku z tym pytanie ; 

czy ktoś z forumowiczów ma dostęp do blachy 316l?  [1.4404 ]

Chodzi o odpad  poprodukcyjny 

blacha nierdzewka 316L kawałki 220x150mm grubość  0,8 lub 1,0 mm  13 sztuk

Oczywiście odpłatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT mówisz... Bardziej byś się postarał.

 

Napisałeś 2l/min ze 150W i wymagane 5l/min do ogrzewania. Do czego to odnieść? Do ogrzewania czego?

 

Zakładasz 5l/min, to ty mi policz ile wat czystej energii potrzeba zużyć, by grzać przez godzinę tym HHO.

 

Mam zerowe pojęcie o temacie, dlatego "drążę" (za duże słowo), ale poczytałem parę stron tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2358867-30.htmli jakoś mnie to HHO nie przekonuje. To takie szukanie niszy podażowej, na której ktoś chce zarobić.

 

Mimo to kibicuję Ci w budowie ogniwa i choć blachy na zbyciu nie mam, to liczę na rychłe wnioski z działania urządzenia per saldo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment ja nikogo nie mam zamiaru przekonywać tym bardziej jakiegoś zatwardziałego konserwatysty Z twoim podejsciem to sobie daruj .

Sam mam nikłe pojecie w tym temacie dlatego postanowiłem je zbadać 

Z Tesli też zrobili debila a do dziś korzystamy z jego wynalazków . Jeszcze nie wiadomo do końca ile jego wynalazków leży w sejfach USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli też debile, którym się to należało i o nich to już nikt nie pamięta i w sejfach nie leżą. Poza tym nie przypisuj mi słów, których nie użyłem. Jeśli proszę Cię o prosty rachunek matematyczny, to chyba nie robi to ze mnie zatwardziałego konserwatysty.

 

Skoro jednak mojej obecności (pytań) sobie nie życzysz, to mówisz i masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ty to zrobisz -rachunek bo jeśli ja bym miał go zrobić dla ciebie to w jakim celu? Pisałem że sam nie wiele wiem i chcę się dowiedzieć więcej na ten temat ,a tam bardziej  nie mam zamiaru kogoś przekonywać do czegoś , tym bardziej jak temat kontrowersyjnym jest .

Jest takie powiedzenie jeśli nie chcesz pomóc to nie przeszkadzaj ,. Jeśli wiesz coś na temat  to zapraszam do dyskusji Jeśli nie to sory ale nic nie wnosisz nowego do tematu tylko zamęt, Ja wiem nie wiele skoro ty jeszcze mniej to czekaj grzecznie może ktoś mądrzejszy od nas przyjdzie i nas oświeci, pomoże ,wyliczy i zaspokoi twoją ciekawość i moją . Po to jest ten temat.

Dobra potrzebna blacha na początek 316L 

Trzeba zrobić ogniwo  , zobaczyć ile tego gazu można wyprodukować następnie zrobić palnik  . Potem obliczyć i zwielokrotnić i się zobaczy Czy się opłaca czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę baaardzo mądry post!

Piastun a możesz mi wytłumaczyć czym napędza się silniki rakiet kosmicznych i dlaczego ?   A nie np benzyną 98 albo  olejem napędowym?

Ze 30lat wstecz jak jak lpg ładowało się z butli turystycznej bezposrednio w gaznik do poloneza na gazniku i to jezdziło  to ludzire pukali się w głowe . Jeszcze dziś tacy s ą co to robią . Dziś fabryki montują lpg i połowa się też puka w głowe

A jak taksówki jezdziły w Gorzowie zdajesie na biedronce to chcieli ich pozamykać za unikanie akcyzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy kolego kociołsam piszesz poważnie czy trolujesz ale jeśli jednak chcesz zgłębić tajniki produkcji wodoru nawet dla samej nauki to pamiętaj, że wodór jest gazem bardzo silnie wybuchowym.... kiedyś ja z kolegą się o tym sami przekonaliśmy  :) ,

na szczęście ucierpiało tylko wiadro po mopie, które służyło za chłodnię....

Nawet iskra może zrobić niezłe bum. Więc poczytaj dokładnie co i jak dla swojego bezpieczeństwa.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest prężna grupa zajmująca się tematem HHO , głównie jako paliwo w pojazdach.

 

Trochę można znaleźć na ten temat tu:

 

http://davidicke.pl/forum/generator-hho-wodor-z-wody-dodany-do-paliwa-t1487.html

http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/rozwizania/68-zyczenie-redakcji/wybor-redakcji-2012/659-hho-energia-z-wody.html

http://www.hho-generator.com/

 

Sam trochę się w to próbowałem bawić, ale po jednej z prób zakończonej dużym buuum i potrzebą wstawienia nowych szyb w garażu dałem sobie spokój.

 

Powodzenia ale z zachowaniem dużej ostrożności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol  piastun wodór nie jest gazem wybuchowym !  Ponieważ od dziecka w wieku 7-12 lat  bawiłem  się karbidem [ Kto nie wie bo mlode pokolenie może nie wiedzieć ]  to takie magiczne kamyki jak się osiusiało wytwarzały gaz do strzelania z puszki po farbie albo z rury   , saletra i jej pochodne , proch strzelniczy  itp , a na chemi nie spałem,  jako chłopak zrobiłem kurs spawacza gazowego [ uprawnienia wytwornicy acetylenowej ] gaz bardzo podobny do  wodoru  więc wiem z czym mam do czynienia . Tak że chłopcy dzięki za obawy o moje bezpieczeństwo

Interesuje mnie raczej aby wspomóc kocioł CO 

Widać w szególności pod koniec filmu

A kolega jak jezdzi autem na benzyne to siedzi na zbiorniku to tak jak by na bombie jezdził   :wacko: A jak ma dzieci to je sadza z tyłu a tam jest zbiornik czyli bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Ponieważ od dziecka w wieku 7-12 lat  bawiłem  się karbidem [ Kto nie wie bo mlode pokolenie może nie wiedzieć ]  to takie magiczne kamyki jak się osiusiało wytwarzały gaz do strzelania z puszki po farbie albo z rury   , saletra i jej pochodne , proch strzelniczy  itp , 

 

Dobrze , że ci paluszków ani jajek nie urwało :D

A na chemii toś bracie spał - twoje twierdzenie że acetylen jest podobny do wodoru jest rewelacją ma skalę światową, no może mają taki sam kolor (bezbarwny)

 

A tak na serio to generator HHO żre prąd jak cholera, Taki do samochodu to nawet do 40A/12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociołsam

 

Celowo napisałem, że benzyna zmieszana z powietrzem się nie pali, żeby dolać oliwy do ognia. 

Wiem, złośliwe to było, przepraszam.

Nie zmienia to jednak mojego poglądu, że nieuprawnione jest wrzucanie do jednego worka (w sensie skali zagrożenia wybuchem) powietrza grzmiącego i mieszanki paliwowo-powietrznej (w warunkach normalnych, czyli bez dodatkowego czynnika jakim jest podwyższona temperatura). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest bardzo kontrowersyjny . Widze że na nie których forach gnębiony i zamykany . Na pewno z niewiedzy  i innych powodów np wmawiane w podstawowce że jest to nieekonomicznie nie uzasadnione itd Kiedyś też wmawiano nam że auta elektryczne to nie opłacalne czy też na lpg a cng to nie możliwe. Najwięcej to grzmią kruki internetowe bo one robią dym . Niestety większość tych kruków nie potrafi wbić gwozdzia w ścianę  a co dopiero coś zbudować czy przeprowadzić jakieś badania .

Ja nie jestem za ani przeciw ale postanowiłem to zbadać . Mam trochę wiedzy co i jak od pewnych osób które badają to zagadnienie na pewno będzie mi łatwiej bo przekazali mi pewną wiedzę aby nie tracić czasu   [Dotyczy budowy ogniwa]  Na razie nie mam materiałow  ale myślę ze po swietach pojdziemy do przodu.

Plan jest taki ; aby palnik retortowy wspomóc hho  . Pięknie by było jak by np zamiast 6t miału spalić ze 2 a reszta na hho. Wiadomo że trzeba prundu ale mamy nocną taryfę albo może się zrobi jakąś prądnice wiatrową . Jest wiele możliwości . Najpierw trzeba zbadać to zagadnienie. Widać po waszych postach . Spodziewałem się chociaż 10% postów konkretnych w temacie .\ Nawet nikt nie prubował chociaż policzyć NIC !!!

 Na razie same kruki dziobią po oczach  ;) .............................Czyli normalność internetowa

Dlatego nawet azja nas wyprzedza tam już jest produkcja i montaż masowo . A mny to tak jak nasze osły na ,,Wiejskiej '' Wystarczy posłuchać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego co Ty chcesz konkretnie policzyć?

Przedstaw schemat i wskaż miejsca i źródła, które pomogą Ci konkretnie obniżyć spalania z 6t do 2t i wtedy podyskutujemy.

Teraz przedstawiasz jakieś niczym nie poparte fakty i domysły i obrażasz się na forumowiczów.

Ja już pisałem wcześniej z  perpetum mobile już wielu naukowców się wyleczyło a takie coś właśnie chcesz stworzyć.

Zrób sobie prostą analizę tj.

masz litr wody, oblicz ile potrzeba energii elektrycznej w kwh na zamianę tej wody na wodór i tlen a następnie przeprowadź analizę odwrotną tj ile uzyskasz energii ze spalonego w 100% wodoru też w kwh.

Pierwszą liczbę odejmij od drugiej i będziesz wiedział ile energii zyskałeś albo straciłeś. Ja spodziewam się, że raczej stracisz ale jak jednak wyjdzie wynik pozytywny to podpowiem patentuj to :) i zaczynaj masą produkcję.... będziesz bajecznie bogaty i rozwiążesz problemy globalnego ocieplenia i głodu na świecie  ;).

Ps przeprawdz też drugą analizę tj. zamiast twojego generatora HHO wykorzystaj grzałkę elektryczną do wytworzenie ciepła i powiedz nam co ma większą sprawność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skaczcie już te przepychanki temat ciekawy a jednak wypowiadają się osoby które potrafią jedynie krytykować kociolsam trzymam za ciebie kciuki i z chęcią będę śledził ten temat ale narazie brak faktów jedynie marudzenie fanbojow wungla.(bez obrazy jedynie tak to odbieram) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie o żadnym perpetum jak kol . Piastun próbuje  wmówić   bo pewnie takiego czegoś nie ma ale skoro dizle wspomagają np lpg i idzie i to się opłaca dlaczego nie zbadać np wspomagania co hho? Kolega wszystko wie na ten temat ma wiedzę i jakoś nie dzieli się nią tylko dziobie po oczach?

Na marginesie tu nie chodzi o wodór tylko HHO a to co innego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.