Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ardeo Mieli Węgiel


sq4ixm

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Gdzieś widziałem,ale nie mogę odnaleźć wątku.

Problem:jak w temacie

-miał węglowy spieka się na palniku

-zakleja otwory napowietrzające

-1/4 część palnika wypełniona jest niespalonym miałem,bo nie dochodzi tam powietrze/zaklejony otwór/

-1/4 część szuflady popielnika wypełniona jest miałęm bo ciągle go wypycha pracujący ślimak

Jeżeli ktoś sobie poradził z podobną biedą,będę wdzięczny za pomoc.

Wczoraj wyjąłem palnik,żadnych ubytków na ślimaku,rura którą dochodzi wegiel czysta wewnątrz,

wypolerowana wręcz.

Jakieś sugestie co do przyczyny:

-wina węgla

-złe ustawienia

Kocioł SKAM-P Plus z Irydem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest przypadłość palników z przeciw-zwojem że jedne więcej drugę miej ale jednak trochę mielą. ale przy miale nie ma to znaczenia / przy ekogrochu zreszto też/ lekarstwem jest zwiększenie mocy palnika, przy miałe trzeba mocniej dmuchać. np. u mnie dla ekogroszku w automacie mogę mieć korekte na zero a na miale +6,  nie znam dobrze tego sterownika więc może wypowie się jakiś urzytkownik tego stera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy palnik ileś mieli, bo kręci w rurze w jedna stronę, zwykły palnik fajkowy puszczony na dłużej, aby tylko przerzucał paliwo mieli ok. 20-30%, podobnie ardeo, ekoenergia tak puszczona zmieli 40-50%

 

To nie kwestia podawania tylko spiekalności danego paliwa, im wyższa spiekalność - tym większe przeboje i się w całości tego nie spali wówczas jak ma grzac i zwiększy się nadmuch to z jednej strony wydmucha dziure a z innej wyprodukuje spieki i koks.

 

Do danego, niskiego poziomu mocy takie węgle spokojnie się wypalą, ale jak trzeba grzać, to pech. W ardeo można założyć jeszcze większą głowicę i trochę pomoże (w granicy rozsądku). Generalnie jednak trzeba dokupić paliwo o niskiej spiekalności, wymieszać i spalić

 

Jak to jest miał węglowy, to np. z Janki 19ka się ładnie pali, jak się trafi przyzwoity z Piasta 23D też ładnie idzie, to są węgle z niską spiekalnością. Do miału najkorzystniej też wychodzi współpraca z dmuchawą 75-80W, do ekogroszku spokojnie wystarczająca jest 40W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.