Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek Ciśnienia W Instalacji


Posrednik

Rekomendowane odpowiedzi

Na krzywej 0,5 - 0,7 kocioł wyrabiał ale jak na zewnątrz były temperatury ok 0. Jak pojawiły się mrozy to nie dawał rady i podniosłem krzywą do 1. Ta krzywa została a temperatura na zewnątrz spadła.

 

W miesiącu kiedy były mrozy (styczeń) zużyłem ok 200 m3, tem wew. 19,2 w następnym miesiącu (luty) ok 130 m3, 10 marca miałem zużycie ponad 70 m3, zaznaczam że krzywa cały czas ta sama 1.0. W tym czasie jedyne co się zmieniło w instalacji to spadło ciśnienie.

 

Wydaje mi się że w marcu zużył nieproporcjonalnie dużo gazu to temperatury zewnętrznej.

 

Pętle mają długość max 60m i są mniej więcej równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturą w pomieszczeniach można sterować podnosząc przepływ na rotametrach lub korygując krzywą grzewczą.Aby system pracował na proponowanej krzywej 0,6 należy u Ciebie zwiększyć przepływy na rotametrach.Podnosząc przepływy pompa kotłowa nie daje rady(takie pompy w kotłach mają ok.1m3/h a wymagany przepływ w instalacji jest wiekszy) czyli jeszcze raz sprzęgło+mocniejsza pompa za.Regulacji przepływów w poszczególnych pomieszczeniach (aby uzyskać pożądaną temp.wewnętrzną)nalezy dokonywać gdy temperatury na zewnątrz są znacząco ujemne(pewnie poniżej -10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.