Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Na Pellet


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Był dzisiaj serwis i piec dostał nowe oprogramowanie. Moc palnika ustawiona na 32,2kW w czasie pracy, strumień paliwa 6.8kg/h.

Zrobiony test podajnika i wyszło 5250g/15min czyli 21kg/h pracy podajnika. Testy zaczynam od początku. Napiszę jak wychodzi po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę statystyk dla tych co myślą że dużo im pali....

 

Od początku listopada 2016 po włączeniu CO spaliliśmy 1470 kg pelletu czyli wsypałem 98 worków po 15 kg.

 

Sypałem 11 razy od tego listopada

 

W listopadzie 4 razy 11, 9 6 i 7 worków po 15 kg, czyli 33 worki po 15 kg = 495 kg

 

W grudniu 4 razy 8, 8, 9 i 9 worków po 15 kg, czyli 34 worki po 15 kg = 510 kg

 

W styczniu już 3 razy mimo że jest 10-ty bo spać dziś w nocy nie mogłem: 11, 10, 10 worków po 15kg, czyli 31 worków po 15 kg = 465 kg

 

Od początku jak mieszkamy 12 październik 2015 spaliliśmy 5895kg, co daje średnie spalanie od początku jak mieszkamy razem z ogrzewaniem wody 12,7kg/dzień czyli co dziennie nas to kosztuje 7,36 zł powinno starczyć do października 2017 z tego co liczę to zostało w jeszcze w kotłowni 3675kg

 

 

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt od listopada do dziś to 11,68 zł za dzień

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackjj, przestań mącić ludziom w głowach. Zapomniałeś dopisać, że drugie tyle opału spaliłeś w kominku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik 730 kg. Listopad 930 kg. Grudzień 1221 kg. Przy obecnych mrozach w styczniu pali około 50 kg na dobę. Bez kominka. Opis mojego domu i kotła znajdziecie w moim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackjj, przestań mącić ludziom w głowach. Zapomniałeś dopisać, że drugie tyle opału spaliłeś w kominku

Było napisane że wieczorem do świąt 2-3 polana buka w kominku ale przy 21,5 też można żyć

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć

Testuje tryb letni albo bardziej wchodzenie i wychodzenie z niego wcześniej miałem nastawione fabrycznie 10 i 16 °C jak pewnie wszyscy z r.control 890 się nie testowałem...

 

Po piątkowym ociepleniu trochę za szalalem i przeszedłem w tryb letni jednak temp w nocy spadła nawet do -5 więc włączyłem kocioł .... Temp w domu spadła w ciągu ponad doby bez ogrzewania do zaledwie ok 22,2°C więc da się żyć ale zimna podłoga i moje dzieciaki latające na boso po niej skłoniły mnie do włączenia kotła....

:-P

 

Teraz ustawiłem tryb automatycznego wychodzenia / wchodzenia w tryb letni na 8 i 11 °C podzielę się doświadczeniami tak to u mnie wygląda na chwilę obecną.....

W piątek było prawie 12°C

 

 

Niedziela

Ps. Niestety nie pomaga wejście/wyjście w tryb lato

 

słońce operuje pięknie ale pogodowka jest w cieniu i pokazuje tylko 10 więc kocioł chodzi dalej bez przejscia na tryb letni i w chacie temp blisko 24°C dziś wykombinowalem żeby może zrobić jednek nie zalecane dla ogrzewania sama podłoga stop pompy od CO od termostatu bo przy tym słońcu nie mam pomysłu jak ogarnąć żeby nie było tak gorąco w domu?

 

 

Jak radzicie sobie z automatyka kiedy słońce nagrzewa budynek? Pytanie oczywiście nie jest zasadne przy kalafiorach gdzie są termostaty czy przy podłogowym z siłownikami na poszczególnych pętlach.... Wtedy chyba chodzi to płynie....

Ja mam 4d na 100%podłogi i działa ok poza takimi dniami ze słońcem

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim układzie nie mam pompy kotła. Schemat jak w załączeniu....

Do tej pory chodziło z obniżeniem od termostatu i było dobrze.... Zrobiło się za ciepło i chciałem przetestować- stop pompy od termostatu i dupa termostat robi "psztyk" i sterownik obniża temp na podłogę tyle ile ma ustawione ale pompy nie wyłącza?!

Tak sobie myślę że może serwisant podłączył ją jako pompę kotła- szczególnie że symbol na sterowniku pokazuje drabinke czyli chyba jednak PB?

 

Na schemacie internetowym pokazane jest że pompa mieszczacza zatrzymuje się bo robi się czarna z zielonej ale jak pójdę do kotłowni to pompa kotla pracuje.... ?!

 

 

Pytanie jak to powinno być podłączone prawidłowo ?

PB - pompa kotła ?

czy

PM - pompa mieszacza?

 

Jakie są pulsu i minusy obu wyborów przy układzie jak w załączeniu97f4d3f8dc52bc707ffe19babec8582f.jpg615f99fd5c45caffd2a917f13df3eba4.jpg?

 

 

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby korzystać z funkcji wyłączania pompy po osiągnięciu zadanej temperatury to podłącz jako pompę mieszacza. Ten sposób podłączenia powoduje, że pompa oraz mieszacz wyłączą się po otrzymaniu sygnału od termostatu pokojowego. Jeśli masz układ (grzejniki, podłogówka), która ma długi czas reakcji to lepiej korzystać z funkcji zmniejszenia temperatury na mieszaczu - przy stałej pracy pompy. 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackjj:

gdyby był dedykowany regulator pokojowy ecoster to byłoby aktywne wyłączanie obu pomp (PM i PB), a przy Salusie wpiętym pod gniazdo TM wyłącza jedynie pompę "PM" i econet prawidłowo wskazuje tu stan wyjścia przekaźnika

 

edit: być może jako termostat uniwersalny wyłączy Ci też PB, ale pewności nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie obnizylem o 2 °C przesunięcie krzywej pogodowej i dałem po załączeniu termostatu obniżenie o 2 i obserwuje temp przez noc trochę spadła kocioł nie włączal się od 24:00 do 7:00

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Powitać palaczy pelletowych w nowym sezonie.

Większość zapewne wystartowała już swoje palniki, może nie w pracę ciągłą, ale z doskoku coś tam dogrzewamy.

Możecie podrzucić jak u Was wygląda temperatura palnika podczas pracy? W ustawieniach serwisowych, max temp. palnika fabrycznie ustawiona jest na 65`. Zaobserwowałem, że u mnie temp ta utrzymuje się dość wysoko tj. ok 50` do nawet 55` w momencie wygaszania palnika. Obecnie moc max mam 20kw. Być może nie jest to powód do paniki, ale chciałbym się upewnić jak to wygląda u innych.

Mój palnik to Revo 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie max 35C. Czy drzwiczki gdzie zamontowany jest palnik odizolowane są jakoś od palniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w jakiś sposób są odizolowane, kupując kocioł palnik był już w drzwiach zamontowany. Musiałbym odkręcić i zajrzeć jak wygląda obecnie sytuacja z tym izolatorem. W poprzednim sezonie niestety nie zaobserwowałem jaka była temp palnika. Teraz jakoś rzuciło mi się w oczy.

Przy jakich mocach ta temp? Jaka T kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tem. Kotla 70C a palnik KIPI moc 20KW.

Dotknij dłonią drzwiczek czy miejsca w którym jest zamontowany i się dowiesz jak są gorące to tu tkwi problem z wysoką temperaturą palnika. Chodź nie wiem jak działają palniki Revo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w miejscu styku palnika z drzwiczkami siedzi taka tasiemka:

https://www.domer.pl/tasma-kominkowa-szklana-tsp-c-10x2-samoprzylepna-jednostka-miary-metr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale do czego zmierzacie, że wysoka temperatura palnika wynika z nieizolowanych drzwiczek. Ja  mam zamontowany palnik w drzwiczkach dolnych w sumie niczym nie jest odizolowany od nich, temperatura na kotle cały czas w granicach 650C na palniku  nie dochodzi do 300C. Chyba aż takiego wpływu na temperaturę samego palnika nie ma kwestia izolacji od drzwiczek kotła. W każdym bądź razie ja  u mnie nie stwierdziłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pomiędzy płaszczyzną palnika, a drzwiczkami macie jakiś izolator oprócz uszczelnienia w formie sznura czy też taśmy? Chodzi o izolowanie ciepła, nie lewego powietrza. Jeśli nie od drzwi, to czym może być jeszcze spowodowana taka temp palnika? Palenisko czyste, temp spalin ~110, powietrze w kotłowni, rck.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość od przeciwległej ściany na pewno jest zachowana, różnie producenci podają lecz nie tu zapewne tkwi mój problem. Jak już wcześniej pisałem, nie obserwowałem tej temp. w zeszłym sezonie i nie wiem czy przypadkiem nie było tak od samego początku. Pozostanie pewnie skonsultować to z producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp. palnika zależna jest od nadmuchu no i aktualnej mocy; przy zbyt małym nawiewie temp. palnika wzrośnie,

wpływ ma tu też dostęp świeżego powietrza do pomieszczenia (temp. w kotłowni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.