Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ze Sterownikiem Tango Negro - Problemy


robert922a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie...

 

Posiadam piec jak w temacie Domino 25Kw ze sterownikiem Tango negro. Mam piec już z 8 lat i nie mogę dojść z nim do ładu.  Piec spala dużo i nie jest w domu wcale tak ciepło. Przy tych temperaturach co teraz są to mam ustawione 48'C (wiem mało ale ta kto dużo spala) piec spala około 30 kg ekogroszku. Nie wyobrażam sobie jak będzie zimno to ile będzie palił. W domu teraz mam tak średnio 20'C.  Dom ma jakieś 140m2 piętrowy ze ścianami grubosci 50 cm z cegły tyle że nie ocieplony. Dach jest ocieplony wełną 15 cm. Instalacja to rurki miedziane i wszystkie nowe grzejniki stalowe diamonda (pierwsze 3 grzejniki są z zaworami termostatycznymi). Założony jest zawór 4d i ustawiony na 5. Piec bardzo żużli a ustawienia są takie:

 

Czas podawania: 34 sek

Czas przerwy: 110 sek

Moc dmuchawy w czasie pracy: 12/12

 

Czas podtrzymania: 10 min

Moc dmuchawy w przerwie: 12/12

Przesłona otwarta około 3 cm

 

Bojler 80 L grzany grawitacyjnie.

Ekogroszek już zmieniałem z 5 razy i żadnych popraw.

 

Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc w ustawieniu tego wszystkiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawaj częściej a krócej, np. 8 s podawanie, 50 przerwa.

 

Dmuchasz bardzo ostro (na max chyba). Zastanów się ile z tego idzie na spalanie węgla, a ile wychładza kocioł. Dmuchaj najniżej jak sie da, by uzyskać intensywny pomarańczowy płomień, ale niekopcący.

 

Sprawdź szczelność elementów palnika, czy dmucha tylko w żar, a nie bokami pod koroną palnika.

 

Podtrzymanie za krótkie. Zrób 30 min.

 

Skoro masz 4d, to dlaczego tak nisko prowadzisz kocioł? Ile z tych 48 na kotle puszczasz na dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak dam na 8 sek podawania to piec nie moze dojść do temperatury, tak samo jak zmniejsze dmuchawe tak samo. Więc nie wiem co zrobić. Bo dmuchawa ma być przysłonięta czy otwarta na maxa a zmniejszone na sterowniku??  Piec był teraz latem rozkręcany, czyszczone wszystko, dorobiona nowa rura i nowy ślimak bo wszystko się wytarło. Złożyłem  na sylikon 1200'C  i teraz wiem że napewno jest szczelne. A na dom mam ustawione że idzie 40-42 stopnie. A bojler grzeje mi grawitacyjnie. Pokaże na zdjęciach jak mam.

 

Tak miałem.

 
b886b4852df5234emed.jpg
 
Tak mam:
 
4228136cb76fc951med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz co mnie zastanawia kolego 8 LAT nie doszedles do ladu z tym twoim piecem i instalacja MASAKRA.

Ile opalu posiles z dymem .Narysuj schemat tego co masz zobaczymy co tu jest nie tak.

Tyle na poczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.