Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Utrzymanie Żaru W Retorcie


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Na podtrzymaniu  jak sama nazwa mówi piec chodzi tak aby nie wygasł  i utrzymał temperaturę na żądanym poziomie , sama zas  temperatura powinna wówczas być   wyższa lub równa żądanej  bo jeśli będzie niższa to piec przejdzie w tryb PRACY/ GRZANIA zatem najkorzystniej dojść do takich ustawień aby piec możliwie rzadko się włączał i utrzymywał żądaną lub nieco  2-3 stopnie wyższą temperaturę i to niestety jest wyzwanie  co ile ustawić podawanie i przedmuch aby tę temperaturę utrzymać stoper w rękę i kilka dni obserwacji :))

Ja zrobiłem sobie proste urządzenie  podłączone do silnika ślimaka, dmuchawy, pompy CO i czujnika tem. na piecu i na powrocie   całość zczytuje mi dane przez dobę czyli kiedy co zostało włączone ( podajnik, wentylator pompa ) na jak długo i jak zachowywała się temperatura  na podstawie tych danych  ustawiam korekcje na sterowniku pieca.

Myślę że gdyby każdy sterownik był wyposażony w takie proste urządzenie i pokazywał taka statystykę to było by o 90% problemów mniej  z odpowiednim ustawieniem pieca ale szczerze powiedziawszy swego czasu szukałem na rynku jakiegoś sterownika z taka własnie możliwością odczytania statystyki i niestety nic nie znalazłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co radzi Artex1 to jest jedna z możliwości ale z tego co czytam to więcej jest zwolenników tego by piec chodził na małych mocach ale możliwie jak najdłużej. Poczytaj więcej w tym temacie a jest tego sporo - naprawdę SPORO  na pewno tego nie przetrawisz przez tydzien ja już tutaj śledzę wszystkie wpisy na forum pt.: "Kotły z podajnikiem" no i pomimo mojego zainteresowania w "majsterkowanie" taka tzw. "złota rączka" oraz wiedzy (technikum bud+,3 kier studiów). to i tak uważąm że w tym temacie jest jeszcze wiele do ogarnięcia a i to że ciągle coś nowego się pojawia = niekoniecznie dobrego jak się przekonałem  Proponuję poczytać min.TIMON-a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 'chodził' to pracuje ;)

Niestety dla pieców ze sterownikiem 2-stanowym problem pojawia się w chwili ładowania CWU. Zbije nieźle temp wody, a że moc średnia to powoli wraca do zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam już na wykresie pracę kotła 40 godzin bez odstawiania a ostatnio 30 godzin i się odstawił  temperatura na kotle  w tym czasie spadła do 0,8 *C poniżej zadanej  . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozbiorze CWU zbija delikatnie o jeden stopień poniżej zadanej .Dobijam znowu do 30 godzin ciągłej pracy  :)

https://esterownik.pl/device/8164

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujnik CWU to "mamy" na powrocie z CWU? Bo raczej nie w zasobniku ;). Rozbiorów CWU nie widać na wykresach... powrót się nie łamie... hmmm... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik CWU jest  przy samym  zasobniku na rurze zasilającej przylgowo ,nie chcę wycinać izolacji poliuretanowej.Może wsadzę go jeszcze głębiej Rozbiór był dziś o 11:20  i 22:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do kalibracji bo aż 2st zimniejszy od CO ;). Chodzi mi że nie widać bo nie łamie powrotu. Czyli przepływ stały- najprawdopodobnie zdlawiony a pozostała część instalacji ze sporym zladem. Z taką instalacją i na zapotrzebowaniu powyżej 5-6kw ecoal juz sobie ładnie radzi. Niżej i przy wielopompowych juz tak ładnie nie jest. No ale mimo wszystko. Ładnie ogarnięty Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest dławione ,nie łamie powrotu bo instalacja jest tak zrobiona ,zimna woda nie zalewa kotła ,zasobnik CWU ładowany jest grawitacyjnie  ,a nie mam dostępu do niego bo jest zabudowany w metalu , mam zbiornik  zbiorniku i tylko górna część jest odsłonięta od płaszcza z wodą kotłową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 40 godz ciągłej pracy bez odstawiania kotła i nie jest to podporządkowanie się dla osiągnięcia wyniku bo to się mija z celem. Ingerencja w CWU "buja" wykresem przez kilka następnych godzin . :D

 

https://esterownik.pl/device/8164

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie też kociol potrzebuje ponad dobę,żeby się odstawic. :)

Jadę na nastawach ręcznych,bo to zwykły Titanic.

Niestety nie mogę pochwalić się wykresem,po prostu tech. nie możliwe.

Kocioł pracuje stabilnie w okolicach temp. zadanej,temp. spalin również stabilna śr. 97* jak były w nocy przymrozki do -5* i w dzień 2-3*.

Teraz po ociepleniu po wydłużeniu przerwy w podawaniu śr. 92*.

W kotle jasno i sam się trochę dziwię,że w przewymiarowanym kotle 25kW z rusztem wodnym i palnikiem 25-35kW można jechać bez przerwy z mocą 5-6kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ręcznych nastawach jest łatwiej ,możesz korygować nastawy ,były okresy że nieraz tydzień się nie odstawiał wszystko zależało też od wahania temperatury zewnętrznej ,tu w automacie musiałem  zastosowałem do takiej regulacji  mieszankę  paliwa o odpowiedniej  kaloryczności . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.