Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki W Podajniku Ślimakowym !


Łuki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiada kocioł z rodziny producentów Witkowski Ekw-Raps 16 Kw z podajnikiem ślimakowym-rynnowym,samoczyszczącym-Stalkot 25 Kw. Kocioł użytkuję 4 rok.W tamtym roku zauważyłem dziwne stuki,trzaski w podajniku podczas podawania opału do palnika.Jest co raz gorzej i martwi mnie to.Rozebrałem motoreuktor,zdjołem rynnę podajnika i nie zauważyłem żadnych zniszczeń,uszkodzeń ślimaka it.Co może być przyczyną tych odgłosów-odgłosy takie jak by coś się w środku klinowało.Palę ekogroszkiem-czeskim.

 

Dzieki z góry za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic nie utrudnia w rynnie i nie ma żadnych zniszczeń i uszkodzeń ślimaka to sprawdz jeszcze łożyska czy aby któreś nie do wymiany?   Gdyby jednak wszystko było OK.  to zapewne w opale podawanym przez ślima są jakieś niewłaściwe (niepożądane) części np. kamyczki, lub niewłaściwa frakcja - za duże ziarna ekogroszku. Gdyby to było problemem to tylko odpowiednie sito i przesiewanie aby te największe wyeliminować - możesz to wypróbować. Jaki masz ten ekogroszek czeski opisz go dokładnie (jak masz to podaj jego parametry) i podaj gdzie kupiłeś, w workach czy luzem?  Za ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Przepraszam,że tak późno odpisuje bylem na malym urlopiku. Dzięki za odp . To do tematu. Eko groszek Czeski kaloryczność mi jest nie wiadoma. 620 zł workowany. Wiem to nie jest mercedes-chodzi o węgiel.Tak już myślalem,że problem może być w wielkośći,grubości bryłek węgla. Te stuki to są takie jak by się coś blokowało w podajnika-rynnie.Mam 2 tony tego węgla i może być problem.Sam podajnik rozbierałem  już i nie ma tam wizualnie ,żadnych uszkodzeń. Jak to przesortować ? Może kupic kawałek siatki o określonych wymiarach oczka i przez nią przesypywać na próbę ten węgiel ? Wiem to jest kombinowanie ale trzeba się ratować w obecnej sytuacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś uruchomić podawanie opalu na "sucho" czyli bez węgla w zasobniku?

bez opalu powinno być łatwiej zlokalizować miejsce występowania tych hałasów (jeśli to jakieś tarcie pomiędzy ślimakiem a rura podajnika)

węgiel czeski jest dosyć miękki, chyba ze jest zanieczyszczony jakimś kamieniem :( ale wtedy to sianie za wiele nie pomoże bo to "twarde" będzie w granulacji węgla groszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery lata pracy mogły nadwyrężyć jakiś element, ale skoro bez opalu nie ma hałasów to pozostaje kwestia zanieczyszczonego węgla :(

rozsyp jeden worek i przejrzyj zawartość, jeśli jest w nim domieszka kamienia to na pewno odróżnisz wzrokowo kamień od węgla brunatnego (będziesz wiedział na czym stoisz i może jakaś reklamacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery lata pracy mogły nadwyrężyć jakiś element, ale skoro bez opalu nie ma hałasów to pozostaje kwestia zanieczyszczonego węgla :(

rozsyp jeden worek i przejrzyj zawartość, jeśli jest w nim domieszka kamienia to na pewno odróżnisz wzrokowo kamień od węgla brunatnego

masz racje jutro to zrobię wysypię worek i zobaczę ale wiesz jak to jest z reklamacjami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.