Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe


Gregorion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Faktem jest, że są różne ogrzewania podłogowe. Ja mam takie podłączone do ogrzewania centralnego. Ale chciałbym zwrócić na coś innego uwage. Dla Mnie bardzo dużo ciepła ociekało przez nieszczelne okna. Dopiero po jakimś czasie zorientowałem sie, że właśnie dzieki wymianie okien, moje ogrzewanie podłogowe zaczęło lepiej 'dogrzewać' mój dom. Wymieniłem okna przede wszytskim na parterze. Wystarczyło zrobic to tylko tam, a efekt już był widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kurz od podłogówki? Unosi się? Jedyna opcja to wzniecanie kurzu przez przemieszczających się domowników, ale z całą pewnością nie przez nagrzaną do 25 st podłogę. Kurzu z domu się nie pozbędziesz. Gdyby to co piszesz było prawdą, to efektem braku ogrzewania podłogowego byłaby wiecznie zakurzona podłoga. Co kto woli. Ja po prostu sprzątam i nie łudzę się, że coś poza ścierką czy odkurzaczem mnie od tego uwolni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na OP ma dodatkowe otwory i jest 2x droższy :) Zwykła pianka w arkuszach 3mm wystarczy.

Zwykła pianka może się nie nadawać. Najlepszy z najtańszych jest podkład z tzw. pianki ale PE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz równe posadzki możesz zastosować także tekturowy podkład .

 

Ze swojej strony odradzam podłogówkę w salonie. Z jednego względu, przez nią wszędzie unosi się kurz.... To tak z praktycznego punktu widzenia ;)

 

Kolejny mit 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest wiele mitów na temat ogrzewania podłogowego, ale prawda jest taka że to dziś najbardziej opłacalny sposób ogrzewania domu. Jeśli chodzi o kurz to prawda jest taka, że unosi się on przy ogrzewaniu grzejnikowym, bo gdy grzejnik nagrzewa się do 60 stopni, a w pokoju mamy 20 to powietrze szybko się przemieszcza, a co za tym idzie unosi kurz który mało kto wymiata z grzejników. Ponadto jest to najtańsze ogrzewanie jeśli chodzi o wykonanie instalacji, zakup urządzeń i późniejszą eksploatacje, a nie tak jak to niektórzy uważają: "bedzie Cię kosztować bebechy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Oczywiście, że wystarczy sama podłogówka. Znajomy ma stałą temp. 24 stopnie w wszystkie dni pochmurne i każdej nocy, a 29 stopni około południa, gdy rano wyjdzie słońce i mocniej poświeci w okna. Czy to są odpowiednio wysokie temp. zimą czy jeszcze za niskie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz komuś się wydaję chyba, że sama podłogówka wystarczy do utrzymania odpowiednio wysokiej temp. zimą w całym domu?

 

Oczywiście, że wystarczy, tylko trzeba ją policzyć i wykonać z głową.

Od 6 sezonów grzeję 160m2 podłogówką i mam 21-22C lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet nie liczyłem niczego tylko po kupnie domu zerwałem stare podłogi stryro i rurki co 10cm , grzeję już 3 sezon dom z 1936 roku grube mury z pustką powietrzną 6cm  oraz docieplenie domu i dachu i w mrozy minus 17 bawiłem się i po osiągnięciu w domu 28 stopni musiałem zakończyć grzanie bo wałkiem po łbie bym dostał od ślubnej :D , ludzie dalej nie wierzą że to grzeje zabawne co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz komuś się wydaję chyba, że sama podłogówka wystarczy do utrzymania odpowiednio wysokiej temp. zimą w całym domu?

Jakby sama podłogówka nie dawała rady to zawsze możesz podłączyć do niej jakieś źródło ciepła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.