Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Kocioł Gazowy Z Pogodówką Działa Prawidłowo?


Mabram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od tego roku przerobiłem moją instalację grzewczą co nie co i przeszedłem na sterowanie pogodowe.

Więcej w wątku o przeróbkach tutaj: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19080-przer%C3%B3bka-instalacji/

Przypomne że pracuje u mnie kocioł gazowy DeDietrich McrII 24, sterownik kotła PT55, ogrzewanie podłogowe po całości, 2 rozdzielacze po 12 pętli i dołożyłem w tym roku sprzęgło z jedną dodatkową pompą.

Męczę się już parę dni jak prawidłowo ustawić tą pogodówkę i wstrzeliłem się mniej więcej w krzywą nr 3 i chciałbym tez spytać czy aby napewno ta pogodówka działa prawidłowo, bo kocioł pracuje prawie że non stop, pompy chodzą z małą przerwą co parę godzin a i palnik gazowy też chodzi baraardzo długo czasem ale chyba z bardzo min. mocą.

Na wyświetlaczy w każdym razie jest "płomyczek" ale w miejscu gdzie zawsze podana jest procentowo modulacja jest cyfra "0" m- tak jakby chodził palnik i nie pobierał gazu, ale jednak bierze widząc po odczycie dobowym.

Przykładowo temp w domu 20,5st. temperatura zasilania 28st. a powrotu 24st. czyli "deltaT" 4 st.

Czy tak ma być??? Czy kocioł razem z pompami ma chodzic na okrągło???

Dodam że po przejściu tak dla sprawdzenia na sterowanie pokojowe kocioł załączy się co parę godzin na jakiś czas i podgrzeje pomieszczenie do zadanej temperatury, potem się wyłączy, potem włączą się pompy na jakiś czas itd..Jak dla mnie działa to jakoś jakby lepiej.

A przy tym sterowaniu pogodowym takie numery???

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od tego roku przerobiłem moją instalację grzewczą co nie co i przeszedłem na sterowanie pogodowe.

Więcej w wątku o przeróbkach tutaj: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19080-przer%C3%B3bka-instalacji/

Przypomne że pracuje u mnie kocioł gazowy DeDietrich McrII 24, sterownik kotła PT55, ogrzewanie podłogowe po całości, 2 rozdzielacze po 12 pętli i dołożyłem w tym roku sprzęgło z jedną dodatkową pompą.

Męczę się już parę dni jak prawidłowo ustawić tą pogodówkę i wstrzeliłem się mniej więcej w krzywą nr 3 i chciałbym tez spytać czy aby napewno ta pogodówka działa prawidłowo, bo kocioł pracuje prawie że non stop, pompy chodzą z małą przerwą co parę godzin a i palnik gazowy też chodzi baraardzo długo czasem ale chyba z bardzo min. mocą.

Na wyświetlaczy w każdym razie jest "płomyczek" ale w miejscu gdzie zawsze podana jest procentowo modulacja jest cyfra "0" m- tak jakby chodził palnik i nie pobierał gazu, ale jednak bierze widząc po odczycie dobowym.

Przykładowo temp w domu 20,5st. temperatura zasilania 28st. a powrotu 24st. czyli "deltaT" 4 st.

Czy tak ma być??? Czy kocioł razem z pompami ma chodzic na okrągło???

Dodam że po przejściu tak dla sprawdzenia na sterowanie pokojowe kocioł załączy się co parę godzin na jakiś czas i podgrzeje pomieszczenie do zadanej temperatury, potem się wyłączy, potem włączą się pompy na jakiś czas itd..Jak dla mnie działa to jakoś jakby lepiej.

A przy tym sterowaniu pogodowym takie numery???

 

Pozdrawiam

Maciej

Tak, tak ma być. Ideał jest wtedy, gdy kocioł i pompy chodzą na okrągło, z jak najniższą Tzas.

I jest znacznie lepiej niż przy sterowaniu włącz/wyłącz, bo temp. w domu jest stabilniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke mnie pocieszyliści Panowie ;).

Testuje układ dalej i obnizyłem krzywą do "2". z małym przesunieciem w górę. Zobaczymy w takim razie co bedzie za 2-3 doby.

A czy tak mala "delta T" tez jest ok?? wynika ona z tego pewnie że pompy chodza na okrągło i po wylaczeniu palnika temp. powrotu dąrzy do zrównania z zasilaniem.

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge edytowac jakoś mojego posta więc muszę zdublować

Jeszczę spytam o to przesunięcie krzywej grzewczej. mój sterownik umożliwia przesunięcie od 0,5 do 10.

Poprzednio miałem krzywą przykładowo na "3" i było ok do "0st" ale nad ranem jak w nocy temp spadła poniżej zera i kocioł grzał z ciut wyższą temp. i sie obudziłem to było za gorąco.

Zmieniłem rankiem krzywą w dół na "2" ale z przesunięciem na "4" i po powrocie do domu równiez za ciepło, kocioł chodził i grzał ładnych parę godzin. Zmieniłem przesunięcie na 2 i w końcu palnik się wyłączył.

Czy przesunięcie krzywej zmienia temp. poczatkową? czy po prostu krzywa robi się bardziej stroma z tą samą temp poczatkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Panowie. Z innej beczki, Mam sterownik Celcia- ale doprowadza mnie do szału w trybie pogodówki. Czy uważacie ze kontroler iSense byłby lepszy? (rozumiem ze tez jest to pogodówka).

Czy jest jakis sterwonik szczegolnie polecany do MCR3 24T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.