Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Duży Bufor Do Pieca 10Kw


Ziolek512

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad dodaniem bufora tylko nie wiem jakiej wielkosci. Kocioł mam DS i mocy 10kW dom nowy dobrze ocieplony o powierzchni ogrzewanej 115m2, według projektu energetycznego potrzebuje 6kW. Pale tylko drewnem i przepalam po powrocie z pracy czyli maxymalnie pale 6-8 godz, do 2 godz piec chodzi na wysokich obrotach dopóki nie nagrzeje się instalacja a potem to chodze co pół godziny i podkladam mała ilość drewna (wielkość 3-5 paczek papierosów) żeby utrzymać temperaturę 60-70, mam w pokojach których się śpi wyregulowane termostaty żeby nie przegrzewac sypialni bo nie lubię spać jak jest ciepło. Reszta grzejników czyli 2 od kręcone na maxa. Podlogowka 62m2 tez nie chodzi non stop tylko jest sterowana temperatura w pomieszczeniach. Cwu 140 l. Wiec moje pytanie jaki wystarczy mi bufor żebym mógł te 8 godz palić z pełną mocą, do kotłowni duży nie wejdzie maksymalnie mam do przeznaczenia powierzchnię 70x70 czyli minus 10cm izolacji to by wyszło 50cm bufor. Napewno jak będzie -20 to bufor może się nie przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.