Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Poradę W Przeróbce Instalacji


Radar41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zmieniliśmy z teściem piec. Mój temat jest też w Kotłach Zasypowych i tam zwrócono mi uwagę na błędne połączenie rury do zbiornika wyrównawczego. Podłączono to już tak ok. 10 lat temu pod pion od łazienki i nigdy nie było problemów. Zwrócono mi uwagę, że to połączenie powinno iść przed pompką, wyczytałem że powinna być to rura fi 28 najmniej. 

 

Czy wg zamieszczonego zdjęcia, będzie dobrze, jeśli kupie CZWÓRNIK 2 calowy i wyjde w tym zaznaczonym miejscu rurą bezpośrednio do zbiornika? 

Proszę o wytłumaczenie dlaczego uważane obecne połączenie porówywane jest do bomby zegarowej ?

Uprzedzam,że jutro wkręcę zawór bezpieczeństwa 1.5 bar w miejsce niepotrzebnego 2 termometru.

 

C.W.U. brak i raczej go nie będzie,na ten moment.

 

Ps. Piec ma 2 wyjścia i 2 powroty, rozdzielone są 2 mieszkania po 110m2.

 

2 pytanie to czy mogę podpiąć tutaj grzejnik. Ogrzał bym sobie garaż. Jest to pion od 3 grzejników na piętrze. Będzie w ogóle grzał ? Fota w załączniku.

 

 

 

Dziękuję za podpowiedź.

post-60547-0-64225700-1447366473_thumb.jpg

post-60547-0-09301100-1447366576_thumb.jpg

post-60547-0-45871300-1447366651_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wkręcisz czwórnik to będzie instalacja zgodna z przepisami.

Na rurze do naczynia nie wolno montować żadnej armatury zaworowej i odcinającej a zawór różnicowy- kulowy takową jest, ponadto widać tam zawory odcinające, których nie wolno w takim przypadku montować

Czwórnik i podłączenie do niego naczynia wprost zmienią zmieni układ CO na prawidłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.