Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielka Prośba O Pomoc W Wyborze Kotła


wichertrzcinica

Rekomendowane odpowiedzi

no bo fajny jest, a jakbyś teraz był przed wyborem kotła to co byś wybrał, bo ja to miałbym wielki problem z wyborem , wyszło tych nowości trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej wiem - tym bardziej jestem głupi - naprawdę nie wiem co bym teraz wziął.

Czy SAS ma moduł internetowy coś jak misiek albo Bolecki ? - podgląd na pracę przez kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ze sterownikiem MultiFun podłączenie go do internetu nie wymaga zakupu dodatkowych urządzeń, korzystanie ze zdalnego monitorowania kotła opcja standard jest darmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak samo jak defro smart można wszystko zdalnie ustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Aha i jeszcze jedno pytanie - chciałem podłączyć kocioł do internetu ale nigdzie nie umiem znaleźć wtyczki. Ślepy jestem czy co?

Nurtowało mnie to pytanie gdzie umieścili to gniazdo internetowe ,poszedłem do sąsiada i nigdzie nie było go widać ,przeszperałem internet i okazało się że trzeba odkręcić cały panel sterowania sterownika gniazdo jest pod spodem obok gniazda podłączenia  panelu .

Obszerny temat odnosnie sterownika i instalacji go do internetu  jest tu :

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/serwis/instrukcje_obslugi/sterowniki/wspolne/skrocona_instrukcja_uruchomienia_uslugi_w_platformie_e-multifun_09-11-2015.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, jakie kombinacje żeby wpiąć się ze skrętką. 

 

ps. coś kolega @wichertrzcinica przepadł,  albo się totalnie wkurzył na kocioł albo jest mega zadowolony i nie ma co pisać na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, jakie kombinacje żeby wpiąć się ze skrętką.

To chyba chodzi o to żeby kabli nie było widać :rolleyes:  

 

 

 

ps. coś kolega @wichertrzcinica przepadł,  albo się totalnie wkurzył na kocioł albo jest mega zadowolony i nie ma co pisać na forum :)

To dobry znak ,jakby miał problemy to by tu cały czas bazgrał.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam, za brak kontaktu ale wiecie dzieci,praca ;) W tym tygodniu próbowałem różnych ustawień( tryb pid standard) i pomimo, że w domu cieplutko i o wiele mniej roboty niż poprzednio to piec nadal spalał ok 40-50 kg na dobę. Zastanawiam się czy może sterownik nie jest uszkodzony bo nie mogę ustawić daty ani godziny a piec pracuje cały czas. Chyba w ogóle nie przechodzi do trybu podtrzymania i stąd te spalanie. Nie mam do czego porównać, ale jak dzisiaj zadzwoniłem do serwisu to Pan mi poradził, żebym ustawił na tryb sekundowy i dopiero teraz widzę, że jak dołoży sobie ekogroszku i jest osiągnięta zadana temperatura to jak by zupełnie się wyłączał (rozumiem, że to podtrzymanie). Wcześniej tego nie było i dmuchawa działała cały czas, więc może jak zadzwonię do tych od sterownika to dowiem się więcej.  Dam znać później i postaram się jeszcze wrzucić zdjęcia kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś porządek z instalacją? możesz tam w nim kręci do usranej  śmierci. :D

 

Nie masz zaworu 4-drogowego bo Ci mądrala hydraulik doradził  3-drogowy, bez niego przegrzewasz chałupę kocioł więcej spala i nie możesz dogrzać powrotu żeby kocioł się wyłączył. Ustawienie godziny i daty w sterowniku   ustawia się w menu Zaawansowanym/Zegar.

Masz tam przecież książeczkę jak w nim kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość zmienienia na cztero drogowy jak już wszystko podłączone? Twierdził że nie trzeba jak nie mam podłogówki. Co do czasu to wiem gdzie się przestawia ale ustawić można tylko godzinę i rok do reszty opcji nie da się dojść bo wychodzi. A i tak po zapisaniu nie zapamiętuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można dzwoń do hydraulika niech zabiera ten badziew i montuje zawór 4 -drogowy ,co do daty trzeba się przyzwyczaić ,sterownik pokazuje godzinę i który jest dzień tygodnia na takiej kartce z kalendarza jest tam numer od 1 do 7 i zmienia się co dziennie dziś powinno być 5 czyli piątek .Też mnie to zdziwiło na początku . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak masz same grzejniki to tylko termostaty na nie założyć.A piec próbuj dogrzać przez pompę cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy jest sens zmieniać na 4d

A tako wogole gdzie ty masz zawór różnicowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie w trybie grzania moduluje mocą zwłaszcza w końcowej fazie,jak osiągnie t.zadaną to wchodzi w podtrzymanie ,co tu pisać bajka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś można podpatrzeć jak ten sterownik pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się nie podoba, że można mieć jakieś konto premium, które jest płatne i oferuje dużo więcej. To są złe praktyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są na dorobku.   :D

Aktywacja konta premium  

Na jaki czas chcesz

wykupić konto premium: 

12-miesięcy

Kwota przelewu: 120 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.