Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzony Grzejnik W Łazience - Drabinka


radziuszkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w niedzielne popołudnie,

postanowiłem zapytać Was jak mam sobie poradzić z zapowietrzonym grzejnikiem w łazience-  chodzi o popularną drabinkę.

Posiadam 4 łazienki na najwyższym pięrze, w każdej jest drabinka i każdy grzejnik grzeje tylko dwie rurki od dołu. Zapytałem wujka mechanizator-złotą rączkę od wszytskiego co mam zrobić:

odpowiedział: wstaw odpowietrzniki!

kupiłem i zainstalowałem, odkręciłem zaworki i nic nie słychać żeby powietrze uchodziło, zdziwiłem się.

 

Dodam że ogrzewam dom kotłem DEFRO DUO UNI 25KW + zawór 4D, temp zadana 60° (zmieniłem z 65° bo było w domu za ciepło 25°)

 

zamieściełm dwie fotki z łazienek z grzejnikami - na jednym zdjęciu widać zaciek z odpowietrznika ale to przy montowaniu powstał zaciek.

Aha palę pelletem jeżeli to istotne.

 

pozdrawiam wszytskich zapaleńców swoich kotłowni.

radek

 

 

post-61453-0-81169500-1446989550_thumb.jpg

post-61453-0-57131200-1446989565_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby z grzejnika usunąć powietrze w instalacji musi być odpowiednie ciśnienie wody. Jeśli to układ zamknięty to dobij najpierw wody, jeśli otwarty to też dobij lub podnieś naczynie wzbiorcze może jest za nisko. Wyłącz pompę obiegową na czas odpowietrzania, może ona robić podciśnienie w grzejniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie układ otwarty i naczynie za nisko. Podnieś naczynie albo zmniejsz grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, zgadza się, wystarczyło wody dolać :-) żcie uczy, a doświadczenie to wiedza- dziękuję kolegom za dobre rady

 

Temat zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.