Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler Wyciąga Ciepło Z Grzejników C.o


napster2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem takiego wątku lecz nie mogłem znaleźć więc pisze. Założyłem sobie bojler CWU wiadoma sprawa po co. Moim problemem jest to iż jak załączy sie pompka od CWU to wyciąga mi wode z zasilania grzejników i momentalnie grzejniki zimne sie robią, próbowałem już bez pompki od CWU, żeby tylko działała pompka na powrocie od CO i tak sie dzieje, że woda CO nie przepływa przez spirale i tu moje pytanie:

 

Czy aby nie są za cienkie rurki doprowadzające zasilanie do Spirali Bojlera, sa to rurki PP 20, a użył bym teraz PP 32 odpowietnik 3/4 no i oczywiscie zlikwidował bym zawór zwrotny i pompkę, Zaciągałą by pompka tylko z CO na powrocie.

 

2 Pytanie czy, żeby nie wyciągało mi wody z gżejników to musiałbym za zaworem kulowym dać na zasilaniu zawór zwrotny?

 

3 Pytanie czy aby powrót CWU jest dobrze podpiety do powrotu CO przed pompką??

 

Z góry dziękuje.

 

post-65275-0-93466900-1446909236_thumb.jpg

 

post-65275-0-28820000-1446909253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Z fotek to nie wynika ale najprawdopodobniej pompy pracują szeregowo a powinny równolegle. Czyli powrót z zasobnika należy wpiąć pomiędzy pompę co a kocioł.

 

Pompa którą zastosowałeś do cyrkulacji ciepłej wody nie nadaje się do kontaktu z wodą użytkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli jakbym chciał aby pracowały mi 2 pompki to musiałbym z zasobnika powrót wpiąć miecy pompka CO a piecem a nie przed pompka Co tak jak tu jest zrobione?

 

A kolego powiedz mi czy jakbym usunął pompke z powrotu zasobnika i dał przekruj rur PP 32 na zsilaniu i na powrocie to czy Pompka na powrocie Co wymusiłaby mi obieg na zasobniku?

 

Dlaczego do cyrkulacji pompka sie nie nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama pompa co uciągnie również zasobnik ale układ z oddzielną pompą ładującą zasobnik jest lepszy. Pozwala sterować temperaturą zasobnika oraz zapobiega jego wychładzaniu.

 

Wystarczy że zamiast kolana na obejściu pod pompą co dasz trójnik i tam wepniesz powrót z zasobnika (Najłatwiej i bez spawania)\

 

post-49166-0-31521200-1446918931_thumb.jpg

 

Pompa którą zastosowałeś do cyrkulacji jest żeliwna i nie nadaje się do kontaktu z wodą użytkową. Potrzebujesz pompy mosiężnej lub z nierdźewki

99f9f219e55ffaee4ac8092826286ec6.jpg

250_4482716504a5797c4d0124.jpg

250_13370398154e4f54d51b62c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musze dac Zawór Zwrotny na zasilaniu grzejników już za zasilaniem zasobnika? Zeby Pompa Zasobnika nie wyciagala ciepla z Grzejnikow?

 

To jak mówisz wystarczy na obejciu pod pompa zamiast kolanka dać trójnik i połączyć się powrotem zasobnika? I to bedzie tak działało, że nie wyciagne ciepla z grzejników??

 

Czy jest konieczność przerabiania rurek na wiekszą średnice przy działających 2 pompkach??

 

Problem polega w tym ze jak załączy sie pompka od zasobnika to CWU ladnie sie nagrzewa lecz grzejniki sie wystudzają, chce tego uniknać, czy wlasie to zastosowanie wpiecia sie pompki pod pompka CO zdaloby to rezultat?

 

Czy po prostu zdemontowac wszystko na zasilaniu Zasobnika i powrocie i dac wiekszy przekrój rur i żeby pompka z Co ciagla mi zasobnik i grzejniki jednoczesnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostawiam zasilanie zasobnika tak jak jest tylko przerabiam powrot, wpinam sie ponizej pompy co tym trojnikiem i gitara? Mam sterownik obslugujacy 2 pompy i czujnik jest podlaczony do zasobnika takze bedzie pompa Zasobnika zalaczala sie tyle zeby dogrzac zasobnik, pompa Co chodzi caly czas. W sterowniku jest tak, że jeżeli za zasobniku spadnie temp to zalacza sie pompa zasobnika, natomiast pompa co sie wylacza, gdy dogrzeje CWU to pompa zasobnika sie wylacza a pompa Co sie zalacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, w chwili obecnej mam tak zrobione ze pompa Co pracuje ze sterownika a pompa zasobnika pracuje po przez wtyczke na stale do pradu i w tym momęcie jak zalaczy sie pompka od zasobnika mimo ze pompka CO pracuje caly czas to grzejniki sie zimne robią. Mam obieg otwarty grawitacyjny nawet jak pompka Co nie pracuje np: pradu nie ma to normlanie grzeje grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podlaczone wczesniej jeszcze tak ze nie mialem nic na zasilaniu i na powrocie zasobnika tylko zasobnik byl polaczony rurkami PP 20 i chcialem aby pompka CO zaciagla mi cieplo po przez zasobnik i niestety nie idzie, u gory trojnik robi sie cieply bardzo a dol zimny dlatego chcialem zwiekszyc przekroj do rurek PP 32 zeby pompka jedna Co zaciagala grzejniki i zasobnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chodzi mi o to:

 

Opcja 1: Aby zasilic zasobnik musze chyba zwiekszyc przekrój rur na zasilaniu i na powrocie bo mam za cienkie rurki, i wtedy pompka Co zaciagnie mi i grzejniki i zasobnik racja czy sie        myle?? Bo na tych przekrojach rurek PP20 nie chce to isc na jednej pompce.

 

 

Opcja 2: Wolałbym aby sterownik sterowal 2 pompkami, wtedy zostawiam zasilanie zasobnika jak jest a zmieniam powrot ponizej pompki Co tak jak pisalec na trojniku bez spawania. I pytanie moje czy przy tym trojniku dawac zawor zwrotny czy nie? iu czy grzejniki beda gorace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Masz pompę oraz sterownik więc grzechem było by tego nie wykorzystać. Czyli opcja 2

 

Jeśli chcesz korzystać z priorytetu cwu to musi być również zawór zwrotny na obiegu co ( dokładnie na obejściu pompowym pomiędzy pompą co a trójnikiem z którego chcesz zasilić zasobnik) 

 

Jeśli twój sterownik pozwala na równoczesną pracę obu pomp to nie potrzebujesz dodatkowego zawory zwrotnego na obiegu co i wtedy grzejniki będą ciepłe podczas grzania wody.

 

Musisz również mieć możliwość zamknięcia obiegu co jeśli chcesz grzać wodę latem za pomocą kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory odcinajace grzejniki mam zeby grzac latem

 

 

Czyli kolego mam tylko przerobic powrot zasobnika, wstawic trojnik a miedzy pompa CO a trójnikiem wstawic zawor zwrotny szczałką skierowana do pieca czyli kierunek powrotu i wtedy bede grzal zasobnik i grzejniki beda cieple tak?

 

Mój sterownik nie pozwala na dzialanie pomp CO i Zasobnika CWU jednoczesnie.

 

A powiedz mi tylko jedno : Obejscie pompy Co moge jakkolwiek przerobic? nie musi byc taka podkowa moge sobie to przedłużyc spokojnie?? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chcesz korzystać z priorytetu cwu to musi być również zawór zwrotny na obiegu co ( dokładnie na obejściu pompowym pomiędzy pompą co a trójnikiem z którego chcesz zasilić zasobnik) 

 

 

Chodzi Ci tu o powrót zasobnika nie zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli kolego mam tylko przerobic powrot zasobnika, wstawic trojnik a miedzy pompa CO a trójnikiem wstawic zawor zwrotny szczałką skierowana do pieca czyli kierunek powrotu i wtedy bede grzal zasobnik i grzejniki beda cieple tak?

 

 

Niestety Twój sterownik nie pozwala na pracę obu pomp jednocześnie więc jeśli go wymienisz i przerobisz instalacje jak wyżej opisałeś to będzie działać.

 

Obejście pompowe możesz dowolnie przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja przerobie to tak, że obejscie pompowe przerobie aby za pompa CO był zawór zwrotny i dopiero wtedy trójnik, i do trójnika podłącze powrót z zasobnika CWU do pieca. Trójnik tam 1' a poźniej sobie zredukuje do rurki PP20. Sterownika nie bede wymieniał gdyz jest to kosztowne ewentualnie moge zrobic tak ze pompke CO podlacze pod zasilanie stale a pompe CWU podlacze pod sterownik jednoczesnie oszukujac go tak jakby CO pompa nie chodzila gdy bedzie pompa CWU chodzila a tak naprawde oby dwie pompy CO i CWU beda chodzily wtedy jesli CWU sie nagrzeje do zadanej temp to sterownik ja wylaczy a pompa CO bedzie chodzila przez to ze bedzie miala stale napiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężownice odpowietrzyłem za pomoca pompki trwało to chwilke ale wyciagło całe powietrze.

 

Automatyczny odpowietrznik w miedzy czasie zaloze na zasilaniu, gdzies tam wepne sobie trójnik i tyle

 

 

 

Sterownik do pieca mam ST-37 TECH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować z odpowietrznikiem automatycznym przy pompie na powrocie. Przenieś zawór zwrotny właśnie na powrót, zaraz przy wyjściu powrotu zasobnika.

 

Twój sterownik posiada funkcje pracy pomp równolegle (12 str instrukcji)

 

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/serwis/instrukcje_obslugi/sterowniki/gro-eco/st_37.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie spowoduje wyciagniecia ciepla z bojlera? czy obojetnie gdzie dalbym go to by nie wyciaglo ciepla z bojlera do grzejnikow?

 

To dokładnie gdzie go dać przy pompie na powrocie co ciagnie z zasobnika do powrotu do pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.